Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vár engem haza az...

Miért nem vár engem haza az anyám? Hogy lehet ezt feldolgozni lelkileg? Mit tegyek, hogy érezze mekkorát hibázik?

Figyelt kérdés
Külföldre kellett költöznünk anyagi okok miatt,otthon nem bírtuk volna fizetni a lakáshitelt.A férjemmel és a kislányunkkal 4 éve kinnt èlünk.Ritkán tudunk hazautazni,és nagy a honvágy.Anyámmal skype-on szoktunk beszélni,és láthatólag jól elvannak apummal,nem érzem, hogy hiányoznánk neki.Túl kényelmes egy ember,tán még örül is,hogy kiköltöztünk,és nem kell vigyázni az unokájára.Nyári szünetben ugyan ott van ,de most az őszi szünetben nem tudunk hazamenni,és mikor mondtam neki nem volt elszomorodva.Állapotos vagyok és tavasszal szülök,ìgy a tavasszal sem tudunk hazautazni,aztán majd csak nyáron lesz rá lehetőség. De beszéltük a párommal,hogy januárban ,szülés előtt jó volna hazamenni,mire anyám azt mondta,hogy minek erőltetjük ezt a hazamenetelt?Nagyon rosszul esett a reakciója,ahelyett,hogy örülne neki,és hazavárna ,ilyeneket mond.Mikor mondtam neki,hogy miért nem akarja,hogy hazamenjünk,azt mondta,hogy felőlem azt csináltok amit akartok.Milyen anya az ilyen?:-(
2016. okt. 31. 07:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

Anyád normálisan viselkedik, ellentétben veled.


Nem értem, minek akarsz hazamenni erös terhesen, csak magadnak teszel rosszat és a születendö gyereknke sem használ, ha netán ott lesz belöle koraszülés. Tökéletesen érthetö, ha ezt el akarja kerülni, minden normálisan gondolkodó ember nem akarja, hogy egy utolsó idös terhes utazgasson fontos indok nélkül.


Emellett mit vársz, négy éve nem élsz anyáddal, hanem egész máshol. Az a természetes, hogy ök is kialakítanak egy önálló életet és nem azon agyalnak, hogy a "felnött" gyerekük nincs ott velük. Szerintem nekik is joguk van a magánéletre és érthetöen felszabadultabbak kettesben.


Ezen kivül úgy derül ki a szövegedböl, hogy a meglévö gyereket a szünetekre lepasszolod a szüleidnek, ahelyett, hogy te törödnél vele. A szüleid nem azért vannak, hogy a gyerekre vigyázzanak, ez a te feladatod.

Érthetö, ha nem ragaszkodik ahhoz, hogy megint hetekig a gyerekre vigyázhasson, aki feltehetöleg nem leültetik és ottmarad tipusú, azaz elég megeröltetö egy idösebb embernek.

2016. okt. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Mostanában mindenki mindent fel akar dolgozni. Ne a születendő, meg a meglévő gyerekkel foglalkozz, hanem dolgozd fel, hogy anyád nem zokog, ha nem mész haza őszi szünetben. Tinik gondolkodnak így, nem is hiszem, hogy ezt felnőtt írta ki.
2016. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Gratulálok kedves válaszadó.Fogalmad sincs miről szól a kérdés.Honnan gondolod,hogy örömmel lepasszolom a gyerekem?Sajnos a munkahelyek nem adnak 2 hét szabadságnál többet,és anyám is ugyanezt tette velem mikor gyerek voltam,hogy a szünetekben levitt a nagyimhoz.Mi ebben a rossz???Te egy rosszindulatú kötekedő ember vagy,és lelkileg szegény.Egy szó sem esett a terhességemről anyám szájából.Attól nem fogok koraszülni,hogy ülök az autóban ameddig haza nem érünk.Na de nem fogok magyarázni itt,mert a kérdésemre nem válaszoltál. A véleményed meg megtarthatod magadnak.
2016. okt. 31. 08:35
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez egy elég összetett dolog. Az én fiam Angliában dolgozik és évente két-három alkalommal tud hazajönni. Egyébként 27 éves. Örülök, ha jön, de meg kell mondanom őszintén, akkor is megkönnyebbülök, ha elmegy. Imádom, de a korunkból kifolyólag teljesen más az életritmusunk. Kicsi a lakás, másfél szobás. Nyilván az egyiket átengedjük neki, ha itthon van, nekünk marad a kicsi háló.


Sokáig alszik, mivel éjjel találkozik a barátokkal. Én főznék, ő aludna, éjjel viszont mi aludnánk a párommal, ő viszont zörög. Elég nehéz összeegyeztetni a dolgokat. Ráadásul egy fürdő van, benne a wc-vel.


Megszoktunk egy nyugodt, kialakított életritmust, ami ilyenkor felborul, mindenkinek alkalmazkodni kell mindenkihez a kicsi lakásban. 2-3 hétig ez már megterhelő mindannyiunknak.


Szóval szerintem ne hidd, hogy nem szeret, valószínűleg örül is, csak hát akárhogy nézzük, ti vendégek vagytok, ő pedig vendéglátó, aki gondolom főz rátok és ellát mindenfélével, mint ahogy én is teszem, ha itthon van a fiam.:)

Ettől függetlenül tényleg nagyon szokott hiányozni és ez egy kettős érzés, mert hosszabb itt tartózkodása alatt viszont már a régi életem, a nyugalom is hiányzik. Anyukád is így lehet ezzel.

2016. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Itt a véleményét senki nem fogja megtartani,elvégre kiírtál egy kérdést,amit mindenki másképp lát.De tudod,vannak olyan tipikus kérdéscsoportok és kérdezők,akiknek csak egy sor panaszuk van,éretlen emberek(például most te is tipikus példa vagy),mert idegenektől kérdezik,hogy mit csináljanak,mondjanak a saját családjuknak,a hozzájuk legközelebb állóknak.Ha nekik nem mersz szólni,nem mersz tőlük kérdezni,akkor mégis kitől?És mikor itt jogosan megkapod az éretlen,kislány vagy-típusú válaszokat,még neked áll feljebb.Válj le szépen anyucitól,ha azért rikácsolna,amiért kimentetek,akkor az lenne a baj,hogy miért nem fogadja el.Mint az én anyám.De én soha nem pakolok ki kérdést,mert én felnőtt vagyok,a problémáimat is így kezelem.Hiába van gyereked,férjed,nem igazán nőttél fel.
2016. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem erre mindenki az alapján reagál, amilyen mintán felnőtt. Én pl azt láttam világ életemben, hogy a közelben élő mama minden hétvégén meg van látogatva, és a 200 km-re élő mamához is 2-4 havonta mentünk. Elég család centrikus környezetben nőttem fel, szóval nekem is rosszul esne

De szerintem nem sok mindent tudsz vele csinálni. Én azt csináltam volna, hogy szomorúan azt mondom "azt hittem hiányzunk" aztán kikapcsoltam volna a skypeot

2016. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

nem mondta senki, hogy az autóban ücsörgéstől fogsz szülni. Viszont bármi történhet út közben vagy itthon. Nem jobb ott tölteni a terhességed végét, ahol normálisan szülni szeretnél?

Az ugye eszedbe sem jut, hogy őket hívd magadhoz? Hát ennyire hiányoznak?

2016. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
A 6-os inkább gyerekes,mint családcentrikus.Beszól,aztán kikapcsolja a gépet.Ez aztán a tuti módszer,nehogy már felnőtt módra beszélgessetek.
2016. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Amikor mi hazamegyünk ,nem anyám nyakára megyünk,hanem a saját lakásunkba,aminek a hitele miatt kellett kimennünk. Anyámat nem terheljük azzal,hogy amíg otthon vagyunk minden nap főzzön,egyedül amikor megérkezünk eszünk náluk.Mivel elég sok intéznivaló gyűlik össze a fél évek alatt,nagyon nem is tudunk náluk lenni.Én nem azt várom anyámtól,hogy otthon zokogjon,de egy igazi anya igen is örülhetne ha hazamegy a lánya.Egyébként meg hívtam,hogy jöjjenek ki,de erre az volt a válaszuk,hogy ők nem az az utazgatós típusok.Mindenesetre felesleges volt kiírnom ezt a kérdést.Eleget olvastam,jobb nem lesz az sehogy sem.
2016. okt. 31. 09:35
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Én csak annyit teszek hozzá,hogy egy hitelcsőd mellé a legjobb újabb gyereket csinálni.Lesz ami lesz,majd a jövő gondja!Elismerésem.
2016. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!