Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell előtérbe helyezni...

Meddig kell előtérbe helyezni gyermekünket magunkkal szemben?

Figyelt kérdés
A lányom 26 éves, férjnél van, fél évvel ezelőtt pedig megszületett a kisfia. Férjemmel minden évben két kirándulásra járunk, egy nyári tengerpartira, és egy téli síelősre. Rengeteget dolgozunk mindketten, férjem alkalmazott, én vállalkozó vagyok. Nyáron az unoka születése miatt itthon maradtunk segíteni, a kirándulás elmaradt. Én a munkával nem foglalkoztam sokat, a lányomnak segítettem rengeteget. A helyzet az, hogy ebben az évben nem tudtam sokat foglalkozni a vállalkozással, így érthető módon kevesebb lett a bevételem. Eddig gond nélkül tudtuk segíteni a lányomékat anyagilag is, de ugye a baba volt az első, mellette ott a veteményes kert és a csirkék/kacsák is, nem tudtam 100 felé szakadni. Sajnos nem tudom támogatni a lányomat, csak apróságokkal, pl ha sütök sütit/pogácsát/kalácsot viszek át, vagy ami van, pl tyúk a levesbe, 1 doboz tojás, 1 táska hagyma ilyesmi. A férjem holnap akarja lefoglalni a síelést januárra, s azt mondja, mivel nyáron nem voltunk sehol, mehetnénk 2 hétre. Próbáltam beszélni vele, hogy mivel anyagilag most nem állunk annyira jól, így nem kéne menni. Ő hallani sem akar róla, mert van pénz kettőnkre, a kirándulásra is, de a lányunkra már nem marad- szerinte ez már nem a mi hatáskörünk. Csak én vagyok ilyen lelkiismeretes? Elvégre egyetlen lányom, egyetlen unokám.

2016. nov. 22. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Te nagyon rendes vagy a lányoddal és unokáddal szemben, legyél jófej a férjeddel is. Ha sok a két hét, menjetek 10 napra, arra talán rá tudod beszélni és így mindenkinek jó lesz. Én ezt tenném.

Lelkiismeret furdalásod semmiképp se legyen, ha hazajössz egy kipihent, vidám nagyit kapnak vissza a lányodék! Jó utazást és jó kikapcsolódást!

2016. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 acelsziv ***** válasza:
94%

Értem én, hogy segíteni kell a gyereket, de veletek mi lesz? Ha nem kapcsolódtok ki ki fogtok égni és akkor lesz igazán baj.

Megérdemlitek a pihenést. A lányod meg minden segítség mellett is képes kell legyen gondoskodni a családjáról - Ha már elég érett volt, hogy szüljön.

2016. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából eddig! Felnőtt nő, saját családja van, akiért ő vállalt felelősséget, és neki kell a gyerekét előtérbe helyeznie.

Irigylésre méltó helyzeteben van már azzal is, hogy a személyedben kapott egy készséges nagymamát, akire számíthat, és segít nekik EGYÁLTALÁN.


Nyugodtan menjetek el kettesben két hétre, ennyit megérdemeltek, a lányodéknak visztek valami jelképes apróságot karácsonyra, és rázódj vissza a vállalkozásodba! Neki is meg kell állnia a helyét anyaként, egy baba mellett ellátni a háztartást nem olyan emberfeletti kihívás, a többségnek különösebb károsodás nélkül sikerül.

Továbbra is adj nekik egy háztáji terményeket, ez a legtöbb kisgyerekes család számára hatalmas segítség, és figyelj néha a kicsire, stb. De nem kell ilyen mértékben őrködni az életük felett, mert nem lesz jó vége. Túlságosan természetes lesz az, hogy rátok támaszkodnak, és el fogják várni, viszonzás nélkül.

2016. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Semeddig


Te a szuloje vagy nem a rabszolgaja

Szep h segited, de a sajat magad es a.parod.rovasara nem kellene ...

Az anyagiakat oldjak meg ha mar csaladja van akkor ennek is mennie kell.

2016. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Az év 50 hetében segíted a lányodat, 2 hetet szerintem oldjon meg egyedül.
2016. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
A lányod önálló, családos ember, akibe ha neveltél némi felelősségtudatot és talpraesettséget, akkor nem a semmire szült gyereket, meg nem más nyakára. Miért kellene lelkiismeret-furdalást érezned, hogy magadra is költesz? Szép dolog, hogy eddig is ennyi tettél érte, de neked is csak egy életed van, a férjednek is, az a dolgotok, hogy együtt - képletesen - éljetek, és a legjobbat hozzátok ki belőle, és nem az, hogy alárendeljétek magatokat az új generációnak, és őket szolgáljátok.
2016. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok az unokához, de emlékeztetnélek hogy attól még neked is van saját életed amit élnek kell. Nagy hiba elhanyagolni a vállalkozást miatta, és még nagyobb hiba lenne a férjedet háttérbe szorítani. Találd meg az egyensúlyt a feleség-nagymama-vállalkozó között. És igaza van a férjednek ha már a nyári nyaralást lemondtátok hisz akörül születhetett a baba, akkor most kijár egy hosszabb téli. Szerintem amúgy te nem a pénz miatt nem akarsz menni. Hiszen a férjed szerint belefér, tehát biztos úgy van. A lányod felnőtt nő, akinek van jövedelme, van férje akinek van jövedelme. Nem lehet örök életben mindenről lemondani, remélem ezt ő sem szeretné. Azt írod hogy egyetlen lányod egyetlen unokád. Egy valamit felejtettél el: egyetlen férjed.Vagy ő már nem fontos?
2016. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A lanyom egyébként nem várja el a segítséget, csak amikor még virágzott a vállalkozás, azt hittem mindig tudom majd támogatni. Rossz érzés picit, hogy most csak ilyenekkel tudom kisegíteni, de ha a baba nagyobb lesz, akkor könnyebb lesz. Kicsit sok volt hogy a vállalkozás, baba mellett segíteni, a saját lakásunkat sem lehetett elhanyagolni, csirkék, kert...de remélem már jobb lesz. A férjem is megérdemli a kirándulást, mert ő is rengeteget dolgozik, ķéthetente hétvégén is, ilyenkor beugrik taxizni az egyik testvére cégéhez.
2016. nov. 22. 14:43
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor így fogalmazom meg: magunkra van pénz, akár többször is megtehetnénk, hogy elmenjük kirándulni. Mégegy család támogatására már nincs keret ezmellett. Tudom, hogy hiba volt elhanyagolni a vállalkozást, de a lányom és a baba volt a fontos. Rettenetesen gyenge volt a lányom a szülés után, minden nap mentem, hogy pihenhessen:főztem, takarítottam, kutyát sétáltattam, babát pelenkáztam, ringattam, vasaltam. Ez volt minden amit tehettem.
2016. nov. 22. 14:50
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Hacsak a lányod és saládja nem a fűttlen házban éhezik, akkpr a férjednek igaza van.
2016. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!