Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok a szüleitek...

Ti megbocsátanátok a szüleiteknek, ha miattuk kellett volna kihúzni a fogadat? És mert egyáltalán nem figyeltek oda a szájápolásra, még gyerek voltam.

Figyelt kérdés

10 éves korom körül két hátsó fogamat kellett kihúzni, mert anya nem engedett el fogorvoshoz, mert az tejfog és nem kell betömni. Majd amikor megpusztultam a fájdalomtól, akkor már menthetetlenek voltak. Sajnos emiatt teljesen elcsúszott a fogsorom. Gyerekként egyáltalán nem figyeltek oda a szájápolásra, a tejfogaim is úgy rohadtak ki, azt hitték ez is az. Azóta persze odafigyelek, de minden dolgot titokban veszek, mert ők nem akarnak. Maguk soha nem mosnak fogat, gyerekként engem sem tanítottak, vettek cuccokat. Apa egyáltalán, tiszta fogkő a szája, de nem rosszak a fogai, csak iszonyú büdös. Anyának meg pótlásai vannak és azért nem mos. Azt mondták régen sem foglalkoztak vele, mégis felnőttek. Ráadásul állandóan cukros dolgokkal itattrak.

Annyira sajnálom, hogy ilyen családba születtem vagy legalább lett volna internet akkor vagy valami követendő példa. Annyira igazságtalan, hogy igénytelen szülők miatt húzták ki a fogaimat.. Amúgy is könnyen romlanak a fogaim, nem olyanok, mint apának. 40 felett voltak mikor születtem és falusiak. Anya ráadásul középiskolai tanár, mégis igénytelen és tudatlan. Semmiben sem adnak magukra, például fürdés, öltözködés ilyesmik.


2016. nov. 26. 15:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%

ez kemény igen. de velük is ezt tették. nem sok értelme van visszafelé hibáztatni. de persze fáj az ilyesmi.


fogselymet használsz? :D

2016. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
még egy vagyok: volt egy osztálytárs nőm, akit meg leforráztak gyerekkorában, és az arca és a fél oldala heges volt. na neki milyen lehet így kezdeni az életet.
2016. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%
Azt a k...va..
2016. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Primitívek, már bocs.

"régen sem foglalkoztak vele, mégis felnőttek"

Igen, az őskorban sem fürödtem, mégis felnőttek.

A középkorban sem tisztálkodtak, a fekáliát meg az utcákra ürítették, és mégis felnőttek. Mondjuk nem mindenki, de ez részletkérdés.

200 éve a szülők döntötték el, hogy ki kihez menjen hozzá, mégis felnőttek. Sőt, sok kultúrában még most is ez van.

Ha az embernek csak annyi számít, hogy valahogy elvegetáljon, "felnőjön", az egy eléggé szegényes, igénytelen és primitív hozzáállás. Mondjuk hogy ilyen felfogással hogy lehetett tanár (!!), abba inkább ne menjünk bele. Nem új keletű dolog, hogy tök alkalmatlanok kerülnek a tanári székbe.

Az pedig, hogy hagytak szenvedni ahelyett, hogy orvoshoz vittek volna, az kimeríti a gyermekkínzás fogalmát.

Nem, nem bocsátanék meg, és nem azért a két fogért, hanem mert nem képesek a szülői kötelességüket ellátni.

2016. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Ja, és egyébként a falu meg az idősebb kor sem mentség. Az "átkosban" is már az óvodában azt tanították, hogy mennyire fontos a fogmosás. Sok helyen az iskolában is ki voltak téve erre figyelmeztető plakátok. Nem új keletű luxushóbort a fogmosás, ez már 50 éve is az alapvető személyi higiéniához hozzá tartozott.
2016. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
Így van előző. Tele voltak a fogászati váró és az iskolák a Makk Marcival, aki a fogápolást tanította. Egyrészt. Másrészt kötelező iskolafogászat volt már anyám korában is.
2016. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanez. 16 voltam mire radobbentem, hogy amugy minden nap zuhanyozni kene, nekem tok uj info volt. Nalunk nem volt szokas. Anya sose szolt, hogy mossak fogat, fesulkodjek, zuhanyozzak. Sajnalom Kerdezo :(
2016. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Engem is kb igy neveltek. Mint minden gyerek, féltem a fogdokitol, és mivel anyám is ,igy nem vittek dokihoz. 20on eves koromra borzasztó önbizalom hianyom lett a rossz fogam miatt. (Nem volt sok,csak pár lyuk,de elég pl.a rossz lehellethez).

Ma mar járok rendszeresen, vigyázok is rájuk. Ezt sajnálom, hogy kis koromban nem tanították.

2016. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
4%

„Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztal-ni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!”


Tíz éves korodban könnyű pattogni ilyen semmin. Akkor jelentkezz, ha rajtad is valamit számon fognak kérni.

2016. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%

Nem csak a szüleidet kell okolni. Nem jártál iskolába? nem volt fogászati szűrés az iskolában?

Hány éves vagy most?

2016. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!