Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok édesanyátok...

Ti megbocsátanátok édesanyátoknak ha kiderülne, hogy abortusza volt? Vagy esetleg pont azon gondolkozott el, hogy titeket megtartson e?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok a válaszaitokra, azért kérdezem. Nekem egyébként mindkét eset nagyon fájna. Érdekel, a ti véleményetek is. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 15. 17:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy az elején volt arról szó, hogy nem tartanak meg. Nem foglalkoztat a dolog, ez semmit nem von le abból, amit a születésem után megtett értem apukámmal. Szerencsére sosem éreztem, hogy megbánta volna a születésemet, ez is csak véletlenül derült ki.
2016. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, hogy volt 3 abortusza. Sőt, azt is többször mondta, hogy engem és az idősebb tesómat is el kellett volna vetetnie, mert mi tettük tönkre az életét.

Nincs mit megbocsátanom, nincs közöm ahhoz, hogy meg nem született tesóimat megtartja-e vagy sem. Ki tudja? Talán ők még jobban is jártak, mint egy ilyen nővel, aki akkor próbál vízbe fojtani, mikor már érted, hogy gyűlöl, pedig szeretnie kéne.

2016. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem is haragudnék rá. Minden joga megvan ahhoz, hogy eldöntse azt, hogy az elkövetkezendő 20 évben akar-e gyereket nevelni vagy sem.
2016. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem haragudnék rá,ebből kifolyólag nem is lenne mit megbocsátanom.
2016. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

miért kéne ezért haragudni? ő élete, ő döntése.

gondolom oka volt rá,hogy volt abortusza, nem csak hobbiból ment el, hanem mondjuk nem volt olyan helyzetben,hogy ellásson egy gyereket. van ilyen. én sem vagyok abortusz párti, sosem volt,sosem lesz nekem. de tiszteletben kell tartani,hogy nincsen közünk máséhoz.

2016. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

2-es, ez szörnyű. A legkegyetlenebb dolog amit egy anya mondhat, hogy megbánta, hogy világra hozott. Nekem dühében többször is mondta, és bizony ilyenkor a szívembe hasított a fájdalom.

2016. ápr. 15. 18:05
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nagyon helyzetfüggő is. Anyukámnak volt egy abortusza. Fiatal volt, becsúszott a baba, de még nem volt rá készen. Ez több mint 40 éve volt. Engem terveztek, az öcsémet nem ( igazi szerelemgyerek) iszonyat jó anya, még most is számíthatok rá, és imádja a gyermekeimet. Nincs mit megbocsátanom. Az más téma, hogy én nem mennék abortuszra, és megvan a véleményem arról, aki manapság, mikor annyi de annyi lehetőség van, és a csapból is ez folyik, egyfajta " védekezésre" használja a terhesség megszakítást - ezt a véleményt megtartom inkább magamnak..... De ha valakinek becsúszik egyszer, az más ( van egy kismama ismerősöm, aki elköttette magát.. most ikrekkel terhes!!!!). Nekem mi a véleményem egy élő, egészséges magzat abortálásról.. szintén nem írom le:) van barátnőm is, akinek volt egy. Nem ítélem el. Nagyon szeretem a mai napig is.. de a véleményemet kikérte, elmondtam neki anno. És mellette álltam végig, elfogadva a döntését.
2016. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem lenne mit megbocsátanom, ez az ő döntése... Nem látom be, miért kellene többé-kevésbé tönkretennie az életét, csak mert becsúszott egy gyerek. Akármennyire is tisztelem az életet.

Nekem nem fájna egyik sem, max. örülnék (vagy sem), hogy megmaradtam :)

2016. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező, csak most olvasom... hát.. mint 3 gyermekes anya, aki a legnagyobb gyermekét el kellett hogy engedje 14 évesen.. ha ilyet mondanék valamelyik gyermekemnek, szembe köpném magam... pedig a középső auti kissrác, időnként nehéz vele... ilyet egy szülő nem tom, hogy mondhat.. esetleg, ha nagyon kiborítottad valamivel? Nem tudom, csak találgatok.. dühében mond olyat az ember... anno Anyum is mondott érdekes dolgokat.. bár azóta kiderült, hogy depressziós volt, és mellé pánikbeteg.. már meggyógyult.
2016. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
Sose haragudnék Édesanyámra! Soha! Olyan rövid az élet,hogy nincs idő sértődősködni a legértékesebb Emberre a világon,a saját Édesanyánkra! Azért amit velem tett,tisztelem és becsülöm. Megmondom őszintn Sosem beszéltünk róla,volt e abortusza vagy sem, és ez így van jól.
2016. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!