Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem által magas életszínv...

A férjem által magas életszínvonalon élek de a szüleimet hogyan segítsem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek 8 éve, ebből 4 éve házas vagyok. A férjem olyan szerencsés helyzetben van hogy jól jövedelmező munkája van ennek köszönhetően magas életszínvonalon de élünk. Sok mindent megkapok a férjemtől.

A szüleimet lehetőségeimhez mérten segítem.Rendszeresen küldők csomagban drága ruhákat,cipőt,luxuskozmetikumokat.Ha tehetem pénzt is, 400-500 eurót alkalmanként.Ennél többet nem tudok mert a férjem számlajához tartozik a bankkártyám.Sokszor az én fizetésemből akciósan vásárolok nekik mivel a férjem nem szereti ha az ő pénzéből ruházom a szüleimet.


A gondom az hogy amikor hazamegyek úgy érzem irigyek rám a szüleim.Sokszor elkérik a dolgaim avval az indokkal hogy úgyis tudok újat venni kinn.Kaptam egy drágább autót is.Ahogy meglátták, azt mondta apám hogy miért nem nekik adtam az árát és ők lecserélték volna a lakótelepi lakásukat egy lakóparkira.Az autó a férjem cégének a tulajdona.

Hogyan lehetne elmagyarázni nekik hogy nem tudok havonta 1000 eurót küldeni nekik és budai lakóparki lakást vásárolni mert nem az én pénzem az amiből élek.Nagyon rossz érzés az hogy irigyek rám anélkül hogy tettem volna bármi rosszat.Lehetőségeimhez mérten segítek nekik,de nem várhatják el hogy az enyémmel megegyező életszínvonalt biztosítjak számukra a férjem pénzéből.Nem is törekedtek arra hogy segítsenek az életben elindulni,mindent magamnak köszönhetek.


2016. nov. 28. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Nem értem, aki rád van szorulva annak mi a faxért kell luxuskozmetikum meg drága ruha???

Ezek árát add inkább oda, vagy ha ilyen szemetek amúgysem èrdemlik meg, akkor zárd el a pènzcsapot, aztá oldják meg...

2016. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
szerintem te mindent megteszel, hogy nekik is jusson a jobol, azt nem varhatjak, hogy a fizud / ferjed fizujat elutald nekik, szval ne legyen buntudatod. kuldj ugy es annyit,amennyit gondolsz, viszont ne ess tulzasba, es ne vedd fel, ha irigykednek rad.
2016. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, hogy ezt ugyanígy miért nem lehet nekik elmondani?
2016. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felhúz az ilyen szülői viselkedés. A kocsinál tuti megmondtam volna nekik, hogy legyenek szívesek ne költsék már el más pénzét (mármint ne osszák be). Ha tényleg szükségük van a dolgokra, segítenék ahogy tudok, de az írásból ítélve normális életszínvonalon vannak, de mivel neked jobb jutott, elvárják azt, hogy adj a tiédből. Nem adnék ennyit ilyen szülőknek az biztos.

Ha tévedtem, és tényleg rosszul élnek, akkor írd le külön, mert az is sokat számít, hogy nekik milyen anyagi helyzetük van.

2016. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lakótelepi lakás, apám nyugdíja 150.000 míg anyám keresete 190.000. Húgomat nem segítik mert dolgozik és jól keres.
2016. nov. 28. 21:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el nekik, hogy te nem a saját erődből élsz ilyen színvonalon, hanem a férjed jóvoltából. Tehát ez nem te pénzed, a férjed pedig őket nem tervezi támogatni.

Te meg amíg a férjed pénzéből élsz, muszáj betartanod az elvárásait.

Egyébként meg nem luxusvackokra költsd a pénzét, hanem igyekezz külön számlára megspórolni magadnak belőle. Mi lesz, ha a férjeddel úgy alakul a kapcsolatod, hogy a te pénzcsapodat is elzárják?

2016. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Nincs okuk irigykedni ilyen nyugdíjjal. Mamámnak 65000.- a nyugdíja és előfordul hogy ő segít nekem mikor szükséges meg fordítva.
2016. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne mondd már, hogy a szüleid, azaz 2 személy a havi 300 ezer Ft feletti jövedelmükből nem tudnak kijönni, sőt félretenni !?!? Csak nem a Rogánék mellé akarnak költözni ???
2016. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Jó nagy hiénák a szüleid. De szép kocsi, add nekem? Tiszta lehúzás szagú ez a dolog. A férjed pedig érzi, hidd el.
2016. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon jó a nyugdíjuk, nem is értem mért irigykednek, jobban élnek mint nagyon sokan mások. Én mindig azt mondtam, hogy ha kell, segítsük a szülőket, de nekik NEM KELL. Ha meg pattognak a luxusért, ignoráld őket. Túl jó lányuk vagy, egy ilyen "anyagiassemmiseelég" szülőknek sajnos. Én azért megnézném hogy a drága holmik meg luxus cikkek nélkül mennyire hiányolnának.

Egyébként én sem örülnék, ha a párom a szüleire ennyit költene (az én pénzemből de ha a sajátjából költene azt sem érteném meg) mikor ilyen sok pénzük van.

2016. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!