Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A panikbetegseg altal okozott...

A panikbetegseg altal okozott vernyomas emelkedesbe es magas pulzusba bele lehet halni?

Figyelt kérdés
2 napja vittek be a korhazba, baratnom mentot hivott, mert iszonyat gyorsan vert a szivem, szedultem, legszomj, de mindent rendben talaltak es nem tudjak mi lehet ez, pajzsmirigy, ekg szabalyos stb csak gyors a szivveres. Regebben 10 eve panikbetegnek diagnosztizaltak, de akkor nem volt ennyire intenziv.
2016. márc. 29. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon kicsi az esélye, szóval emiatt nem kell aggódnod.

A pánikroham megjelenése nagyon változatos lehet, úgyhogy könnyen megesik, hogy régebben teljesen más tüneteid voltak.

2016. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kezeletlen pánikbetegség előbb utóbb visszajön. A tünetekből lehetséges. Látogasd meg a háziorvosod. Lehet, egy kis nyugtató elég lesz. Ha nem akkor tovább kell menni...
2016. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van nyugtatom, amikor kijottek a mentok bevettem egy szem xanaxot. A mentosok megmertek a vernyomast, 190/125 volt a es 140 a pulzus. Mar azon feltem, hogy mikor all meg a szivem mikozben alig kaptam levegot :( Meg ha az agy is generalja ezt, lenne olyan "buta", hogy a vegsokig fesziti a hurt ami mar tenyleg bajjal jarhat?
2016. márc. 29. 18:24
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy ez csak egy rossz erzet es ha kifarad a sziv, akkor ugyis lelassul?
2016. márc. 29. 18:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Most is felek es gatol a munkamban, gatol mindenben, pedig az elmult 10 ev alatt, 2havonta volt egy roham, de nem ismetlodott, de az elmult 2 hetben szinte minden nap es 2 nappal ezelott mikor mentot hivott baratnom, akkor volt a legrosszabb, es mostmart szinte 4-5orankent ramjon egy kezdetleges roham es nyugtatot is megint szedek, pedig nem akartam szedni :(
2016. márc. 29. 18:30
 6/13 A kérdező kommentje:
10 eve volt mar 230 is a vernyomas es a pulzus is magas volt, pontosan mar nem emlekszem, de most csak a szivveres van legszomj, remeges, regebben volt izzadas is.
2016. márc. 29. 18:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennél összetettebb ez a kérdés, de az látszik, hogy te a vérnyomás, ill. pulzusmérésre vagy rákattanva, nekem napi szinten van több rohamom már nagyon régóta mégsem mérem a vérnyomásomat, nekem nem ez a fontos. Tisztában vagyok vele, hogy egy pánikroham pulzus emelkedéssel jár, ha megnézel egy aerob edzés alatti pulzusszámot, ott is nagyon magas értékeket fogsz látni, általában mégis túlélik az emberek az edzést. Nagyon ritka esetben persze előfordul, de inkább hirtelen ijedtségtől, hogy valakinek komoly baja esik, de pánikrohamtól én még nem hallottam ilyenről. Meg kellene értened, hogy a betegséged miatt vannak irracionális félelmeid, nem valóságosak, a pánikbetegségnek ez a legfontosabb tünete, hogy olyasmitől rettegsz, ami nem fog bekövetkezni, nincs realitása.
2016. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor 5percenkent merem es ez talan megjobban eloidezi az emelkedest. Ez foleg akkor igaz, ha van egy extra dobbanas erzet. Az is igaz, hogy 3 honapja nagyon stresszes vagyok, energiaitalok sok kave, hogy el tudjam vegezni azt a munkat amit el kellett vegeznem teljesitmenyre (8oraban futas es pakolas), es ezek az extra utesek mindig stressz hatasara jottek ki, de eddig valahogy figyelmen kivul tudtam hagyni. Egeszen pontosan 2hettel ezelottig, mikor szivremegest ereztem bar igy utolag felreertelmeztem, mert pont akkor dobbant meg jobban a szivem mikor jott fel a levego a gyomrombol etkezes utan es ennek volt hasonlo erzete. mintha remegne, ezt 2 napja vettem eszre, hogy ereztem konkrettan, hogy a buborekok jottek fel a gyomrombol es begornyedve ultem es a szivem tajekaig ereztem es ez olyan furcsa kisebb remego erzesnek hittem 2hete, aztan kiegyenesedve teljesen kijott. Irtak fel rexetint, el is akartam kezdeni szedni, de mar a betegtajekoztato megilyesztett, illetve az, hogy akar 1 hetig meg ennel is rosszabb lehet. Illetve nem szeretnek gyogyszert szedni, bar mar most is azt teszem 1 hete, mindennapos, hogy xanaxot veszek be, ma mar kettot. Lehet, hogy elkezdem megis a rexetint, legalabb egy darabig, de a tajekoztato szerint, fokozott szivveres elofordulhat stb pont azoktol amiktol felek. Illetve gyogyszerrel eljem le az eletemet?
2016. márc. 29. 19:00
 9/13 A kérdező kommentje:
*a szivremegest 1 masodpercig ereztem, de igy utolag az levego volt ami jott fel a gyomrombol es felreertelmezett tunet volt.
2016. márc. 29. 19:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a durva, hogy én teljesen értem, amit írsz :) Velem is ugyanez van, extrázás és reflux a stressz hatására, amit félreértelmezek és megijedek tőle. De azért valamennyire képben tudok maradni általában. Én szedek Rivotrilt, de tény, hogy el sem tudom képzelni, hogy abbahagyjam, illetve így több év szedés után, már nincs hatása, emelni pedig én sem akarok rajta. Kellene egy jó szakember aki talál megoldást a problémádra, talán az antidepresszáns meg tudna gyógyítani téged, én csak azért nem merem most elkezdeni, mert terhes szeretnék lenni és nem akarok ártani a gyereknek, de több ismerősöm meggyógyult az antidepresszánstól és mivel az nem nyugtató le is tudtak szokni róla.
2016. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!