Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet így jönni ennyi pénzből?

Ki lehet így jönni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, anyukámék nem régiben elváltak. Apukámtól semmit nem remélhetek..

Anyukámmal most külön költöztünk. Mivel a régi bútoraim már nagyon régiek voltak ezért mondtam neki, hogy szeretnék újakat. Azt mondta hogy jó, de végül nem ő vette meg hanem nagyimék adtak rá kölcsönbe pénzt, így lettek új bútoraim.

Anyukámtól mindig kaptam 20.000 forint zsebpénzt már évek óta.

Ebből kellett minden ruhát, sminket megvenni, plusz járok konditerembe és azt is, mindent.

Ő a tanszereket vette meg és eltartott.

Év eleje óta nem kapok zsebpénzt, és mikor mondtam anyukámnak hogy jól esne ha adna mert azóta semmit nem kaptam és nem vettem, és mondtam hogy amit nem kaptam meg azt is jó lenne ha megkaphatnám mert olyan dolgok hiányoznak a szobámból, hogy például ágy. Leüvöltötte a fejem, hogy mit képzelek nem kapok semmit.

Elvárja hogy előteremtsem a bútoraimat (szerintem azt is a szülőnek kéne megvásárolnia), de ha megkaptam volna a zsebpénzt nem rinyálnék mert ha más nem abból megvettem volna.

Szerintetek jogosan akadok ki hogy egy gyerek ha zsebpénzt se kap honnan tudná megvenni a saját bútorait?

(nem vagyunk nagyon szegények)



2016. nov. 29. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
A bútor az nem a gyerek dolga.
2016. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És azt is hozzá tenném évek óta ugyan abba a már szakadt csizmába jártam, idén akartam venni egy újat de nem engedte ahogy azt sem hogy meleg kabátot vegyek, de amire ő akarja arra költ.
2016. nov. 29. 19:28
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

A bútor szerintem se a gyerek dolga, viszont attól, hogy valami régi, de teljesen használható és nincs pénz újra, akkor ezt a gyerek értse meg, hogy nincs rávaló és kész. Több tízezer forintról beszélünk egy új ágynál. Nem mindenki tudja kicsengetni, pláne ha egyedül nevel egy gyereket segítség nélkül.

Illetve ha egyébként anyukád minden létfenntartáshoz szükséges dolgot megvesz neked, akkor havi 20.000 Ft zsebpénz szerintem sok. Adja oda akkor neked a családi pótlékot, abból tudod finanszírozni a saját kiadásaidat (ha szükséged van ruhára, cipőre, vagy sminkre).

2016. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Kitűnő ötlet volt ebben az anyagi helyzetben új bútorokat követelned! Csak gratulálni tudok neked! :(
2016. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs ágyad, akkor hol alszol? Ha van,csak nem új,akkor kibírod,nem?
2016. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Talán rosszul tudod, hogy "nem vagytok nagyon szegények".

Anyukád bizonyára erején felül is meg akar neked adni mindent (bútor kölcsönből) hogy ne te szenvedd meg azt, amit a szemétláda apád nem tesz meg érted.

Amíg apáddal éltetek, akkor sem lehettél nagyon eleresztve, ha nincs egy meleg kabátod és cipőd.

Apád miért nem fizet gyerektartást? Ez nálad rendben van?

Ha csak havi húsz ezret adna, máris meglenne a zsebpénzed, ez nem jut eszedbe?

2016. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a "kedves" válaszolóknak a választ :)

Nem, egyáltalán nem vagyunk szegények :D

Nem pár éves "régi" bútorokról beszélünk..anyukámé voltak még.

És ő magának MINDENT megvett újat, de nekem a zsebpénzt nem ad egy éve. SEMMIT nem kaptam január óta. És egy melegebb kabátért könyörögnöm kell, hogy ne kelljen harmadszorra tüdőgyulladás indokával beteget mondanom.

2016. nov. 29. 19:43
 8/21 A kérdező kommentje:

Elég szar egy meleg kabátért könyörögni mikor full jó lakásunk lett és az osztálytársaim a legújabb iphone-nal járkálnak obag táskával, michael kor órákkal....

Nem hiszem hogy én lennék a kis elkényeztetett

2016. nov. 29. 19:46
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Azt írtad, ÉVEK ÓTA ugyanebben a szakadt csizmában jársz.

Látom, ÉVEK ÓTA felvet a pénz benneteket.


Nem válaszoltál az apádra vonatkozó kérdésre! Miért?

2016. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Ha tavaly meg tavalyelőtt nem kaptál tüdőgyulladást ebben a kabátban, idén sem fogsz.
2016. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!