Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, már nem bírom...

Mit tegyek, már nem bírom tovább, annyira lelkileg sérülök?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Tavaly 18 évesen érettségiztem. A szüleimmel és 3 öcsémmel és nagyapámmal élek még.

Azt akarják a szüleim, hogy ügyvéd legyek. Engem 18 évesen nem vettel fel a az egyetemre.

Helyette elmentem okj-ra pénzügy és számvitelt tanulni erről 1 múlva kapok bizonyítványt.

Amióta le érettségiztem, és 18 lettem folyatosan azt mondják, hogy miért vagyok mindig veluk még, és miért miért élek még velük, miert nem megyek már férjhez és szülök gyereket, mert az életem ígyis ellett cseszve, hogy nem vettek fel egyetemre, inkább mennék férjhez ha nem járok iskolába stb...

Ha eszem nem volt,tanulni és nem vettek fel akkor mennyek férjhez, hogy költözzek már el... stb

Volt egy barátom akivel szakítottam, de a dolog nem úgy megy hogy egyutt vagyok vele aztan oda koltozok hozza... stb.

Én sajnalom h nem vettek fel egyetemre de hogy ennyire terrozizaljanak mindennap.

Es azzal jonnek mar 19 eves vagy meddig akarsz a fejunkon lenni 30 eves korodig!?

Legszivesebben elkoltoznek peste egy alberletbe h messze legyek toluk es sosem lassam oket.

18 evesen le erettsegiztem +mellette tanuok, munanelkulo voltam fel evig, most egy nagy biztosito ceghez felvettek dolgozni amivel majd a fovarosba is tudok elni.

De 5 honapig meg rakoskadnom kell hogy a fovarsba egy szep igenyes alberletett es a kauciot ki tudjam fizetni.

Mit csinaljak, hogy birjam ki ezt 6-5 honapat meg itthon?

Te mit csinalnatom a helyembe


2016. dec. 2. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En minél hamarabb igyekeznék eloteremteni azt a pénzt, hogy elhuzhassak. Kompromisszumként azt is bevàllalnàm, hogy a "szép igényes" albérletrol lemondok kis idore, csak elmehessek. Kevésbé fullos albérlet, vagy akàr valakivel tàrsulva ideiglenesen, de elmenni. Drukkolok Neked!
2016. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Mi az összefüggés abban,hogy ha az egyetemre nem vesznek fel,akkor hónapokig munkanélkülinek kell lenni??

Már ne haragudj,de ha az én gyerekem csinálná ezt,en sem dijaznam.

2016. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sima érettségivel kerestem munkát de sehova nem vettel fel dolgozni mert mindenhol 5 ev tapaszralatott kertek meg egy sima pincernonek se vettek fel....
2016. dec. 2. 16:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Akarok dolgozni es penzt keresni de 5 honapig csak behivtak interkukra..
2016. dec. 2. 16:03
 5/10 A kérdező kommentje:
*interjúra...
2016. dec. 2. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz családod van. Nincs aztal semmi baj, hogy nem vettek fel elsőre, újra kell próbálkozni és az okj is jó, amit választottál. Pesten a valamennyire fullos albérlet, havi 100-nál kezdődik.
2016. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És folyamatosan túrkálnak a szobámba, ha érkezik egy levelem azt felbontsák helyettem...!
2016. dec. 2. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak olyan féreg szülők akik elnyomják a gyereküket, tesznek róla hogy looser legyen aztán meg zavarnák el pénzt keresni. Amúgy egy pályakezdőnek marha nehéz boldogulni ebben az országban kalcsolatok nélkül. Szóval nem beszólohatni kellene a kérdezőnek. Én elhiszem hogy keres munkát. Amúgy diploma nélkül megélhetés szempontjából Bp kifejezetten sz*r hely.
2016. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én azért akarok Budapestre menni, hogy távol legyek tőlük. Egy rozoga kocsival nem támogatnak, pedig van jogosítványom. Akkor cukkolnak, hogy szüljek gyereket 19 évesen. Nekem még pénzem sincs örük hogy egy kedvezményes vonajegyet pestre meg vissza kitudok fizetni, nemhogy egy gyereket eltartani.

Anyám jon nekem a gyerek szulessel amikor 16 evesen szult meg engem....

Mellette felbontsa a levelemet es olyanokat mond nekem mar ferira van szuksegem meg amita nincs pasim f"*-sz hianyos lettem ezteket vágja a fejemhez....

2016. dec. 2. 16:25
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Az gond szüleidnek hogy nem kapják csp.+ Nincs munkád ezért nem tudnak lehúzni pénzzel. Ezért mondják neked hogy költözzél el.
2016. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!