Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukámnak semmi se elég, mit...

Apukámnak semmi se elég, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apukám egyfojtában azzal ,,idegesít", hogy nem mozgok eleget, és ezen egyfojtában veszekszünk. Szerintem nincs igaza, mert heti háromszor másfél órás táncom van, ahol azért eléggé lefárad mindenki. Azt mondja, hogy ez rendben van, de nem elég, itthon is kell még mozogjak, mert túl sokat ülök. (Net, tanulás, stb.) Ez igaz is, de szoktam itthon is táncolni, meg naponta csinálok 10-20 fekvőtámaszt vagy guggolást. Ezt hiába mondom apukámnak, vagy nem hiszi el, vagy azt mondja, hogy még többet mozogjak. Igaz, hogy itthon dolgozik, de a pincében van az ,,irodája", és elég ritkán van itthon, úgyhogy nem nagyon láthatja, hogy mennyit mozgok és mennyit nem. Nem tudom, mit vár, hogy pont amikor ő itthon van, akkor kezdjek el fekvőtámaszokat csinálni? Mit csináljak?

2016. dec. 2. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy könnyen le tudod állítani, ha ennyire makacs. Teljesen igazad van, amúgy sincs olyan iszonyatosan nagy köze hozzá. Azt még megérteném, hogy aggódna érted, ha SEMMIT nem mozognál, de így?

Próbáld figyelmen kívül hagyni ezt, de nyilván nem könnyű, ha folyton előhozza.

(A nem kevés mozgás mellett vagyok én is, de nekem se szokott összejönni elég és igazán irritálna, ha valaki egy elfoglaltabb vagy kevésbé motivált korszakomban macerálna, miközben a minimális mozgásom simán megvan.)

2016. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt mondom neki én is, hogy ha semmit nem mozognék, akkor simán megérteném, hogy nyaggat vele. De az a baj, hogy nem igazán tudom figyelmen kívül hagyni, mert 13 évesen azért nem csinálhatom azt, hogy egyáltalán nem foglalkozom azzal, amit mond. A tesóm 10 évesen simán hozzávágja, hogy nem érdekli, és néha persze én is, de azért teljesen más vagyok.
2016. dec. 2. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Porszívózz, mosogass el, moss fel a pincében ahol dolgozik. Lehet ilyen mozgásra gondol.
2016. dec. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy mozogjatok együtt! A végén még taléltok egy szuper közös hobbit. Ez tényleg bármi lehet, úszás, fallabda, futás, jóga, foci, kerékpár. Engem édesapán tanított meg kisgyerek koromban síelni, kosárlabdázni, bringázni, biliárdozni, később motorozni stb. Ezek a mai napig az életem fontos részei, kedvenc időtöltéseim és mindig tudok közös programot csinálni vele. Tudom most tini vagy nem menő apával bandázni én is voltam tini de később nagyra fogsz értékelni minden percet amit vele töltesz, főleg akkor mikor majd visszaemlékszel rá és az unokáidnak mesélsz róla! Bocs ha nyálas lett!
2016. dec. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom, nem szabad az ilyesmit megemlíteni sem, mert az bántó meg bunkó és sértő, de... túlsúlyos vagy? Nem lehet, hogy ezért macerál, mert látja, h le kéne fogynod (csak nem tudja normálisan kommunikálni a dolgot)?
2016. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tojd le magasról
2016. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Vidd el egy 10 km-s futásra. Légy vele nagyon támogató, és ha két kilométer után kipurcan, akkor pihenjetek vele 5 percet, majd folytassátok. A lényeg, hogy futtasd le vele is a 10 km-t :) Hidd el, ezentúl egy szava se lesz a mozgásra. Persze csak akkor jöhet be, ha tényleg annyira fitt vagy, mint írod, és nem te purcansz ki a második kilométeren.
2016. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Mondd el neki, hogy ő se mozog többet. Szerintem többet mozogsz, mint az átlag diákság. Egy idő után lenyugszik.
2016. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!