Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan fontos édesanyámna...

Miért olyan fontos édesanyámnak, hogy táncoljak a szalagavatón?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős (fiú vagyok, 16 éves), és nálunk is lesz lehetőség a szalagavatón keringőzni.


Mivel elképesztően stresszes vagyok az ilyen dolgok miatt, ráadásul nagyon ügyetlen, emellett népszerűtlen is, ezért eléggé arrafelé hajlok, hogy én nem táncolok.

Semmi kedvem heteket, akár hónapokat eltölteni azzal, hogy azon frusztrálom magam, hogy mi lesz, ha elrontom és leszidnak érte a többiek, mi lesz, ha elesek, mi lesz, ha elkések, mi lesz ha... És ez még nem is a szalagavató, hanem csak a próbák! Szalagavató előtt valószínűleg nem aludnék pár napig, emellett a szokásos hasmenés+hányinger is megjelenne.

Ráadásul rohadt megalázó, de mivel nem vagyok egy hű de menő srác és igazából nem is teszek semmit, hogy az legyek, ezért hiába van MÁR MOST szinte mindenkinek partnere (mivel 2x annyi lány van az iskolában, mint fiú, ezért nálunk legtöbbször a lányok kérik fel a fiút), nekem valószínűleg a legutolsó pillanatban sikerülne párt találnom, ami elég megalázó lenne.


Ma szóba került és ezt elmondtam anyumnak, mire elképesztően heves, indokolatlan hülyeségek törtek ki belőle.

Mindenféle idióta érvet próbál összehordani, de egy olyan értelmes okot nem tud mondani, hogy miért kellene táncolnom.

Olyanokkal jön, hogy hát akkor a bulikba sincs értelme elmennem, mert az is közösségi élmény, szóval felesleges, meg, hogy majd 10 év múlva az osztálytalálkozón is azzal fognak sértegetni, hogy 'te voltál aki nem táncolt, ugye?'. És, hogy hát akkor a szalagavatómra sincs értelme nekik (szülők, nővéreim) elmenni.. És, hogy csak a nyomorékok meg a kövérek nem táncolnak ilyenkor, és, hogy ez milyen gáz lenne nekem..


Igazából azon lepődtem meg a legjobban, hogy ennyi idő után még mindig fogalma sincs arról, hogy én mit-miért teszek, és, hogy egyáltalán ki vagyok.. Rohadtul nem érdekel, hogy az osztálytalálkozón miről fognak beszélgetni, meg, hogy anyám kinek a szalagavatójára megy és kiére nem...


Előre félek, hogy mi lesz, ha majd megmondom neki, hogy nem tervezek egyetemre menni, hanem a honvédséghez szeretnék belépni...


2016. dec. 11. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit túlreagálta anyukád. Én nem örülnék ha a gyerekem nem akarna elmenni a szalagavatójára. De hogy táncol-e az teljesen mindegy. Táncolj az osztálytáncban (ha lesz nálatok olyan) akkor 2x is fognak látni. Nálunk is sokan nem táncoltak, nem történt semmi, megmentették magukat az egész rohanástól amivel a 6x átöltözés járt.

A szalagavatónak a szalagtűzés a lényege, nem a keringő.

2016. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Nem mersz egy táncot megtanulni, de 0 végzettséggel beállsz katonának? Az tényleg stresszmentes munka lesz. Az ember időnként kénytelen kilépni a komfortzónájából és ennek gyakorlására remek lehetőség a szalagavató. Ha elrontod sem történik semmi, de javíthatja az önértékelésed. Már önmagában az, hogy hajlandó vagy átlépni a saját korlátaidon. De a döntés a tiéd.
2016. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ThodEE GoD ***** válasza:
60%
Én se akartam de végül hagytam magam rábeszélni és nagyon jó hogy végül így lett :) Az esti tánc órák, új emberek vagy akár ugyan azok az emberek új környezetben teljesen mások voltak, hidd el jót akarnak ;)
2016. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
én nem táncoltam lányként ès egyáltalán nem bántam meg.. Felesleges osztályvitakból maradtam ki, nem kellett próbákra bent maradnom, stb... Nem dőlt össze a világ.. Anyukádnak meg ebbe nincs joga beleszólni, a te döntésed... Túl van lihegve. Ha nem akarsz, nem mèsz, ennyi, ne érdekeljen anyud veleménye ebben, egyik füleden be, a másikon ki :)
2016. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Na ha eddig azt erezted hogy megalaznak, akkor erre a temara terjunk vissza ha mar a honvedsegnel leszel.
2016. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
83%

Ne táncolj és kész. Néha olyan nehéz elmagyarázni egyeseknek, hogy van ember a földön, akinek nem tartozik az élete nagy álmai közé a szalagavatón való tánc. Rengeteg próba, sok szabadidőt elvesz amikor az érettségire kellene már készülni, plusz igenis stressz azok számára, akik nem szeretik a rendezvényeket, a tömeget, vagy csak magát a táncot.

Anno én sem táncoltam, közöltem, hogy nem tudok táncolni (tudom, hogy a keringőt betanítják, de inkább úgy fogalmazok, hogy képtelen vagyok lábbal végzett mozdulatsorokat betanulni), az osztálytáncon kötelező volt részt venni és vért izzadtam azzal a mások számára egyszerű tánccal is. Egyszerűen nincs mozgásom. A másik dolog, hogy rendkívü rondának tartom a kötelező fehér menyasszonyi ruhát, sohasem vennék fel ilyet, nem mellesleg a gimink 50 km-es körzetében nem volt kölcsönző, nekünk meg alapból nem volt pénzünk ilyesmire. Otthon felfogták, nem táncoltam. Még örültek is, hogy nem cseszek el időt a próbákkal, hanem ahelyett tanulok.

Magyarázd meg anyukádnak, hogy neked ez stressz és hogy nem érdekel mások véleménye.

2016. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Én sem táncoltam, tipikusan az a csendes kocka voltam aki 190 magas és 50kg.

Már azért is piszkáltak, hogy személyi edzőm volt, vagy azért ha DC cipőt vettem.


Nem bántam meg, hogy nem táncoltam. Nem stresszeltem.. nem volt veszekedés .

2016. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincsen külön osztálytánc és keringő, hanem csak egy osztálytáncot adunk elő. Eleinte én sem akartam táncolni különböző okokból. Nem vagyok egy társasági ember. Az osztálytársaimmal ugyan jól kijövök, de ott is inkább csak pár ember van, akivel tényleg napi szinten beszélgetek, viszont nem járunk össze, nem találkozunk a sulin kívül. Nem tudok táncolni, nem is szoktam soha se bulikba, se bálokba járni. Valamint inkább olyan visszafogottabb típusú ember vagyok, nem szeretek szerepelni, nem bírom a puccparádét, a csicsás ruhákat stb.. Illetve hozzád hasonlóan és is nagyon stresszes, szorongó típus vagyok, aki mindent túlaggódik, mindenen idegeskedik. Ezért nem is akartam részt venni ebben az egészben mert úgy voltam vele, hogy pont most, az utolsó évben erre van a legkevesebb szükségem, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozzak, mikor lennének sokkal fontosabb dolgok is. Végül úgy voltam vele, hogy ilyen csak egyszer van az életben és mások is noszogattak, így azt mondtam, hogy kipróbálom, megnézek pár próbát és eldöntöm, hogy mennyire tetszik, mennyire érzem jól magam és végül nem léptem vissza. Először féltem tőle, hogy miket fogok bénázni, de senki nem volt profi táncos illetve a tánctanár mindent nagyon lassan, egyszerűen elmutogatott, segített és végül egész ügyesek lettünk. Én borzasztóan élveztem a próbákat, sok időt elvett és fárasztóak voltak, de szerintem az osztályközösségnek is jót tett és magát a táncot is élveztem, szórakoztató volt. A szalagavatón is izgultam, de nagyon nagy élmény volt, jól éreztem magam és jól esett mikor utána bezsebeltük a sok dicséretet, gratulációt. Örülök neki, hogy végül így döntöttem és nagyon bántam volna, ha mindebből kimaradok:)

Ezzel nem meggyőzni akarlak, csak szerintem gondold át. Egyébként nálunk is volt, aki nem táncolt (volt, aki nem szeretett volna és volt, aki pedig azt mondta, hogy ő neki ez nem olyan fontos és nem szeretne erre pénzt költeni), szerintem ezt maximálisan meg lehet érteni. Mindenkinek saját szíve joga, hogy ezt eldöntse, senkit nem lehet rákényszeríteni, már csak azért sem mert ennek anyagi vonzatai is vannak. Anyukád biztos örülne neki, ha téged is látna táncolni a többiek között, biztosan büszke lenne rád és jól esne neki látni, hogy milyen ügyes fia van, de ez a te döntésed, nem anyukád fogja megmondani, hogy mit tegyél. A szalagtűzésen ott leszel, azt meg tudják nézni, le tudnak fotózni stb., de táncolni nem fogsz. Szerintem anyukád ezt egy picit túlzásba vitte és idővel le fog nyugodni, csak próbáld neki higgadtan elmagyarázni, hogy miért nem szeretnél táncolni és talán majd elfogadja, megérti.

2016. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én anyám a saját szalagavatójára nem ment el! :D
2016. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!