Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek miért kell...

A szüleimnek miért kell könyörögnöm a pénzért, amikor valami fontos dologról van szó, miközben minden "szart" megvennének nekem?

Figyelt kérdés

Például nemrég bevásárolni voltunk. Apám a drágábbnál drágább cipőket mutogatta nekem. Nem értette, hogy miért nem kell egyik sem. A múltkor meg azt is mondta, hogy vesz nekem egy telefont, nekem semmit sem kell beleadnom, de én arra is azt mondtam, hogy nem kell (jó régóta rossz a mostani telefonom, igazából éppen hogy működik még). Anyám szintén szórná mindenre a pénzt, ruhákra, dísztárgyakra.

Nekem viszont most a diplomamunkámra kellene áldozni. Olyan szakra járok ugyanis, ami eléggé költséges. De például nemrég csak a kéziratom kinyomtatására kértem pénzt, de anyám csak húzta a száját. Nem akarja elhinni, hogy most ki kell ezt nyomtatni, és le kell adni.

A kivitelezett prototípus (ugyanis tervezőmérnöknek készülök) ára meg már meg lett beszélve, nagypapám is beszállt, de anyám szívesen szórakozik velem... ez alatt azt értem, hogy zsarolgat, hogy majd így meg úgy nem ad pénzt, meg hogy már nincs is erre pénz, pedig tulajdonképpen a nagypapám pénzéről van szó. Nem tudom mire jó ez, miért kell kikészíteni, amúgy is nagyon ideges vagyok most, szeretném ha jól sikerülne, és megkapnám a diplomát...



2016. nov. 27. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyapád adta rá a pénzt, akkor miért nem neked adta?
2016. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, ha valami olyan dolgot ajánlgatnak, ami számodra felesleges, akkor mondd meg, hogy köszönöd a szándékot, ezt most felesleges beruházásnak éreznéd ELLENBEN égetően szükséged lenne egy kis pénzhez a diplomamunkádhoz.
2016. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1


Nagypapám jelenleg is kórházban, tehát a szüleim kezelik a nyugdíját.


2


Én mondtam mindig, hogy majd másra kell. Azt is mondtam már, hogy az első fizetésem teljes egészében megkapják majd...

2016. nov. 28. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem tudok Neked üzenetet írni valamiért, de időnként, ha a lehetőségeim engedik szoktam anyagilag segíteni olyan gyerekeknek és fiataloknak akiket szüleik nem támogatnak abban, hogy tanuljanak, haladjanak. Fogalmam sincs mennyi pénzről lehet szó, de azért ha gondolod dobj nekem egy üzenetet a részletekkel. (És meg ne ijedj tőlem, egy férjezett vállalkozó nő vagyok, csak segíteni szeretnék azoknak a fiataloknak, akiket hátráltat a környezetük)
2016. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!