Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok ha végigdol...

Rossz ember vagyok ha végigdolgozom a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Nem szeretek otthon lenni, ezért inkább dolgoznék. De a szüleimnek nem annyira esik jól ez, viszont én elég rosszul érezném magam ha otthon kéne lennem.
2016. dec. 11. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
A karácsony vallási ünnep és fokozatosan az éjszakák rövidülését jelzi , a családhoz eredetileg nincs köze . A megváltónak aki nem ekkor született áldozati ajándékokat hoztak a látogatói . Erőltetett anyagias és elvárásokkal pazarlással vitákkal teli feszült napok ezek .
2016. dec. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy amúgy milyen gyakran találkozol velük. Ha ritkán, akkor erőt kellene venned magadon, hogy legalább az ilyen nagyobb ünnepeken láthassanak. Ha viszont velük élsz, az más tészta. Mondjuk egy napot kibírhatnál.
2016. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Én is dolgozom. Bár inkább karácsonyoznék. Az év legszebb ünnepe!
2016. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Majd még eljön az az idő is amikor mit nem adnál azért velük lehes.
2016. dec. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Mondd azt, hogy muszáj: neked még nincs gyereked, a szüleid se várhatják, hogy a kisgyerekes kolléganők menjenek be dolgozni, mikor te könnyebben megoldod. Később pedig kapsz érte annyi túlórapénzt, amiért megéri bemenni.

Egyből más hangzása van így, mint azt mondani, hogy nincs kedved otthon lenni. ;)

A lényeg viszont ugyanaz, hogy te ünnepek alatt dolgozni fogsz, hiába akarnak beleszólni.

2016. dec. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Szivem szerint én is dolgoznék... a falra mászok a sok bazsalygástol meg képmutatástol, amit ilyenkor muvel a család "szeretet" cimen. Az, hogy az év többi napján kibeszélés, meg hátba támadés, megy, nem számit... hányinger.
2016. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Én sem megyek haza karácsonyozni. Utálok minden ünnepet. Dolgozol és kész.
2016. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Munkától még senki nem volt rossz ember. Más kérdés, hogy ha otthon is maradhatnál, vajon miért a munka mellett döntesz? Nem jó a kapcsolat az otthoniakkal?

Ez már más kérdés. De nem, nem vagy rossz ember attól, hogy dolgozol.

2016. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az más dolog lenne, ha muszáj lenne dolgoznod, de így kicsit fura. Rossz a kapcsolatod a szüleiddel? Ha igen, így érthető, de ha jóban vagytok, miért nem akarod velük tölteni az ünnepet?
2016. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A rest kétszer fárad, a szorgalmas meg egész életében. Nem vagy rossz ember. Ha neked azzal van békességed, akkor dolgozzál.
2016. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!