Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzásnak tartaná egy kívüláll...

Túlzásnak tartaná egy kívülálló pl ha az ember a gyerekének lakást meg kocsit vesz, mikor felveszik az egyetemre?

Figyelt kérdés

Légyszíves, anyagi helyzet elemzésébe, kiértékelésébe ne menjünk bele, annyi elég ha a kérdés szempontjából tudja a válaszíró, hogy elég jó.

Szóval.

Igazából a saját véleményem a döntő, de mégis mivel nem sok emberrel állok kapcsolatban, így ismeretlenül ki mit gondol egy helyzetről.

Esetleg ronthat-e ez a gyerek egyetemen való társadalmi megítélésén?

Csak bizonyos emberek barátkoznának vele, vagy azért nem olyan ritka ez manapság, hogy a szülő így segítse a gyerekét?

Esetleg ha van itt egyetemista, az is írhatna pár mondatban véleményt.

Új autót azt maximum akkor kapna, ha elvégzi a sulit.Azt tudom az eléggé feltűnő lenne, sok embernek.



2016. nov. 10. 13:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Ki nem sz@rja le másoknak mi a véleménye. Irigy ember biztos nem barátkozna vele, de normális előbb megismerné, mielőtt ítélkezik. Ha nem egy beképzelt újgazdag, menőzős fiúról van szó, akkor szerintem nem lesz gond. Nehogymár mások miatt lakjon koliban, járjon busszal, ha telne másra.
2016. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Egyet értek az 1# válaszolóval. Ha nektek belefèr akkor kit èrdekel.

Öcsém olyan üzleti fősuliba járt Budán ahol sofőr jött a lányèrt, a Porsche meg teljesen mindennapos volt a bejáró gyerek alatt.

2016. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

szerintem nincs ezzel semmi baj, csak nem kell hangoztatni. mert bizony nagyon sok irigy ember van, aki állandóan a fejedhez vágná,hogy mindent a segged alá raktak stb..hidd el itt is lesz olyan komment.

mondom,szerintem nincs ezzel baj, érthető,hogy ha a szüleid megtehetik,akkor támogatnak. kinek kellett volna lakást venniük? a szomszédnak? egyértelmű,hogy te vagy a gyerekük és segítenek ahogy tudnak.

szóval ne hangoztasd szerintem,hogy saját lakásban laksz. nyilván ha szóba kerül ne tagadd le, de nem is kell ezzel nyitni.

normális ember nem fog elítélni,max irigykedik egy kicsit.de mondom,szerintem nincs baj ezzel én is kaptam lakást és én is fogok venni a gyerekemnek,ha felnő. nem vagyunk gazdagok,de ha születésétől fogva minden hónapban teszünk félre pénzt és az kamatozik is,akkor nem olyan elérhetetlen dolog,hogy 18 évesen lakást vegyünk a pénzből.

2016. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 gömbicica ***** válasza:
26%

ha a családi kassza megengedi tedd meg.

De azt ne felejtsd el, hogy 18 évesen lakással, kocsival a feneke alatt egy fiatal hajlamos azt képzelni, hogy ez igy természetes!!!

kivánom az évek multán ne okozzon a gyereked csalódást!


megjegyzem én nem vennék 18 évesen ilyesmit gyereknek.

bár én annak idején 38 évesen meg se tehetttem volna.


egyetemistaként albérletben lakott, munkát vállalt volt egy tizenéves autója, azzal járt ki az autópályaépitkezésre, ahol dolgozott. amugy idehaza lakott családalapitásig.

azóta van nagyon szép lakása, részben saját erőből, és autója is. 32 éves

2016. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ami tőlünk telik azt mind meg kell adni a gyermekünknek. Van akinek több telik, van akinek kevesebb, de ezért senki nem hibás, tehát nem tartom túlzásnak.

Az meg már más kérdés, hogy a gyerekre és környezetére milyen hatással van..., de ez nem lényeg , hiszen csak másodlagos szempont, ugyanis a gyermekünkkel jó és építő jellegű a viszonyunk ( ideális esetben )és így csak javára válik, a környezet véleménye pedig elhanyagolható.

2016. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem gimnázium. A társaság értelmes részét nem fogja frusztrálni, hogy mit kaptál.

Sok vidéki fiatalnak inkább vesznek ilyenkor lakást, mint albérletet fizessenek utána.

Azzal meg nem kell soha foglalkozni, hogy mit mondanak mások. Érdekemberek akkor is lesznek, ha nem lakásod van, csak éppen jobban tudod a kémiát. Vagy akármi miatt.

2016. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb ember igen... mert a többség ezt nem engedhetné meg magának, fiatal korától rá volt kényszerítve a kuporgatásra, lehet, hogy lakásra sem tudott összegyűjteni elég pénzt... és ezt arra próbálja magában lefordítani, hogy ne roppanjon bele, hogy "Jó, de én legalább dolgoztam, ismerem a pénz értékét"... és el fog hűlni, hogy jajj, de így a gyerek el fog kanászodni, meg kell tanulnia dolgozni. Pedig attól még nem biztos, hogy egy léhűtő lesz, aki nem lesz képes megdolgozni semmiért.


Sztem egyetemistája válogatja, hogy állnak hozzá. Nekem sem volt kocsim (mondjuk soha nem is lesz), lakásom még egyetemista koromban, de csak azért nem hajtottam el senki barátkozását, mert volt kocsija és lakása. Akkor volt ellenérzésem, ha ezzel kifejezetten dicsekedett, nagyzolt. De lesz olyan is, aki majd úgy lesz vele, hogy "Fú, a burzsuj gyerek a kocsijával, apám sem tudott rá összekeresni pénzt, vagy max. egy használt 20 éves tragacsra" és a saját irigysége miatt fogja sznobnak nézni. De sztem ez inkább a kisebbség. És biztos akadhat olyan is, aki meg a kocsi miatt haverkodik vele...

2016. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
A kutyat nem erdekli mit gondol egy kivulallo. Teged miert erdekel idegen emberek velemenye?
2016. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Ha az anyagi helyzetem úgy engedné, biztos hogy mindent megvennék a gyermekemnek, ami az előre jutásàban segíti. Lakás, autó stb. Mellette persze ugy nevelem, hogy tudja értékelni a segítséget, és soha ne felejtse el, hogy honnan indult.
2016. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem végzése közben kaptam lakást.

Nem titkoltam, de nem is vertem nagy dobra. Az évfolyamtársaim kb annyit vettek észre belőle, hogyha valakinek kellett egy este (mert mondjuk csak vizsgázni jött), akkor tudott hol aludni.


Nem változtam meg tőle, elvégeztem az alap és mesterképzést is (alapképzés közben kaptam), hajtottam a tanulmányi ösztöndíjra (utolsó félévtől eltekintve mindig kaptam is), és jelenleg már dolgozom.


Szóval ha úgy álltok anyagilag, tudod, hogy a gyerek nem fogja bűnbarlagnként működtetni, akkor szerintem vedd meg. Ja, és természetesen mikor a szüleim jönnek látogatóba (az ország másik feléből), akkor nem kell szálloda, panzió, hanem együtt vagyunk. Viszont a rezsibe, karbantartásba már nem szállnak/szálltak bele. Kaptam a fenekem alá egy lakást, aminél jobb dolgot el sem tudok képzelni. Szerencsés vagyok nagyon, de igyekszem ezt ahogy tudom viszonozni a szüleimnek és vigyázok rá, mert ez olyan érték, ami nagyon sok nálam idősebbeknek sincs még.

2016. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!