Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van más olyan aki rossz...

Van más olyan aki rossz családi körülmények között nőtt fel, pl szülei bántalmazták fizikailag és lelkileg, elnyomták. Ezek miatt úgy érzi néha, mint ha el lenne veszve a nagy világban, és nem ismeri saját magát mert a személyisége is eltorzult?

Figyelt kérdés
Nekem olyan érzésem van már régóta,hogy azt se tudom ki vagyok valójában.A személyiségem elég kevert,van hogy jókedvű vagyok és van mikor alapból rossz a hangulatom. Társaságban nehezen nyílok meg.Mindig azt figyelem mit gondolnak rólam mások. Nem szeretem a magányt de emberek között se tudom elengedni magam. Pl sokszor hozzátudnék szólni pl egy beszélgetésnél a témához,de ink. nem,mert attól tartok,hogy hülyeséget mondok. Most nem akarom részletezni a szülők mint ronthattak el,de kb mindent úgy gondolom,meg ahogy látom és láttam,hogy máshol hogy nevelték a gyereket.Mindenben el voltunk nyomva,ha szerettünk volna vmi szakkörre járni akkor nem mert nem volt pénz rá meg minek az.Elváltak ,ittak,agresszívak voltak és még sorolhatnám...Sokszor gondoltam arra,ha normális lett volna minden akkor milyen lenne a személyiségem.Pszichológust javasolják ilyesmikre tudom.Valakinek esetleg segített már?
2016. dec. 16. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Mintha rólam írtál volna szóról szóra.nem vagy egyedül :)

Nekem a pszichológus nem segített.

2016. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Dettó mint én. Nekem emiatt önértékelési zavarom, állandó megfelelési kényszerem, szociális fóbiám van, és borzasztó határozatlan vagyok. (Öndiagnózis a net segítségével) Mindezekből kifolyólag magányos lúzer. Azt hittem a tudás majd kiment a gödörből, de nem így lett.
2016. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
NEM a pszichológus segít, hanem a terápia, HA hajladó az illetö együttmüködni,akkor uyganis KÖZÖSEN meg tudják keresni a megfelelö módszert, ami segít neked. De a munka nagy részét neked kell elvégezni.
2016. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
magam sem irhattam volna le jobban a helyzetem.
2016. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nehéz gyerekkorom volt, de soha nem hibáztattam a szüleimet a kialakult helyzetért, gyakorlatilag 12-13 évesen önálló voltam, magam intéztem az ügyeimet, mert más nem csinálta meg, 16 évesen léptem le otthonról. Bocs, de szerintem ameddig valaki csak nyavalyog, hogy ez volt meg az volt, meg más ember mit romtott el, addig nem felnőtt és nem tudja kezelni a problémáit, ami volt, az régen volt, ideje lenne nem ezen kattogni, hanem összeszedni magad. Azon nem tud segíteni a pszichológus se, aki csak a sebeit tudja nyalogatni.
2016. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó,nyilván van saját életem,házas vagyok,én is próbálok úgy élni mint ha ezek a dolgok meg sem történtek volna.Rossz családi mintát nem szeretném tovább vinni.Való igaz,hogy vannak dolgok amik nekem nehezebben mennek mint másoknak és az érzéseimről max párommal beszélek.Am meg nagyon nem mindegy,hogy valakik azért éltek nehéz körülmények között mert csak szegények voltak,de volt szeretet,vagy pedig mert szülők felelőtlenül vállalnak gyereket,mert ők is defektesek. A kérdés azokhoz szólt akik hasonlóképpen éreznek,ha te nem akkor minek jöttél ide trollkodni.
2016. dec. 16. 21:09
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
6 tipikus válasz, ha nem fogod fel, amit írtam, nem leszel jobban, aztán lehet, hogy neked kell egy pszichológus, aki évekig magyarázza neked ugyanezt,amit leírtam, mert ha reálisan belegondolsz mi mást tudna csinálni és akkor talán hajlandó leszel elgondolkodni. Hát akkor fizess ki érte hetenként 10 ezret, van akinek tényleg szüksége van erre és nem ciki, én is jártam, de nem vitt közelebb semmihez. Nem vagyok troll, ez a véleményem és nem írtam, hogy nálunk a szegénység lett volna a fő probléma, ezt csak te költötted hozzá. Házas, családos emberként, te sem gondolhatod komolyan, hogy azért kerülöd az embereket, mert a szüleid gyerekkorodban valahogyan neveltek, sok éved lett volna már változtatni ezen.
2016. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezen múlik. Az is lehet ilyen félénkebb, aki normális családban nőtt el.

Mindenkinek van valami önértékelési problémái. Mindenkinek valami más miatt. Nekem emiatt. De másoknak meg ezerféle más dolog miatt.

Egyébként én is hasonló vagyok. De nem gondolom, hogy ez valami defekt lehet, amit kezeltetni kéne. Nem akadályoz különösebben semmiben. Nem én vagyok a társaság közepe. És?

2016. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Az ötösnek úgy látom mégsem volt elég nehéz, mert akkor nem írta volna azt amit.

Nálunk csak "apa" volt az ördögi lény, de elég is volt.

Én folyamatosan szelektálom azokat a motívumokat amik más emberekkel kapcsolatosak. Nem nagyon érdekel hogy mások mit gondolnak rólam. Saját magamat meg a saját lelkivilágom szerint határozom meg kissé hedonista módon. Ebben nincs helye mások visszajelzeseinek.

Ezzel együtt egy olyan járműhöz tudnám hasonlítani magam ami messziről nézve rendesen működik de valójában bármikor felrobbanhat a motorja.

Én konkrét ügyből kifolyólag voltam még régebben pszichiáternél az semmire sem volt jó szamomra. Lehet valakinek segít.

2016. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
A személyiségtorzulásban nagyobb szerepe van az internetnek, ezen belül a közösségi oldalaknak.
2016. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!