Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit csinálnátok,...

Szülők, ti mit csinálnátok, ha a lányotok anorexiás lenne?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok az (gyerekként kérdezem), csak érdekel

2016. dec. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Ha kiskorú, akkor kényszergyógykezelés, pszichiáter.

Ha nagykorú, akkor nehezebb a dolog, mivel akkor neki kellene belátnia, hogy beteg és orvoshoz kellene fordulnia. Erre próbálnám rávenni valahogyan.

2016. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Orvoshoz vinnem.
2016. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Orvoshoz vinném. Utána járnék, hogy mit kell ilyenkor tenni. Biztosan nem hagynám annyiban a dolgot. Nem hagynám, hogy éheztesse magát.
2016. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok anorexiás, csak a normálistól kevesebb a testsúlyom. Amit szerintem nem érdemes tenni mert csak rosszabb lesz az az hogy "egyél már hogy nézel ki", illetve "így senkinek nem fogsz tetszeni ha ilyen betegesen vékony vagy". Mégis ezeket kapom meg. Ezek rontanak a helyzeten.
2016. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon erősen elgondolkodnék, mit rontottam el... Aztán mindent megtennék, hogy meggyógyuljon. Orvosfóbiám van, plusz nem bízom bennük, szóval azt első körben nem. Tartanék neki kiselőadást a szervezet működéséről (már kis korban, legjobb a megelőzés), természetesen érinteném a lelki dolgokat, elég anorexiás blogot olvastam ahhoz, hogy legyen fogalmam, mi zajlik a legtöbbekben ilyenkor... Még ha én tökéletesen immunis is vagyok az ilyesmire.

Nem hagynám annyiban s nem fogyna csontvázzá, az tuti. Sok szülő hagyja nagyon elfajulni a dolgokat, ezt nem értem. Nyilván nehéz, de attól még segíteni kell szegénynek.

2016. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Biztos van valami oka hogy anorexiás, én odaállnék és megkérdezném mi nyomja a lelkét? mondanám, hogy észrevettem, hogy nem nagyon eszik és vékonyabb lett, és megpróbálnék vele elbeszélgetni a problémájáról, nem erőltetném rá az akaratom, mert akkor nem tenné úgysem azt. Megkérdezném lenne e olyan étel,amit szívesen enne, elmondanám, hogy nagyon fontos nekem, és aggaszt az egészségi állapota, elmondom a következményeit, hogy mik történnek ha nem eszik, és elmondanám neki, mennyire gyönyörű számomra és hogy ő a legfontosabb a világon. Ha esetleg beleegyezne akkor külső segítséghez is fordulnék, pszichológushoz, mert sokszor lelki eredetű.
2016. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

"egyél már hogy nézel ki"

Szóval nem eszel és túl vékony vagy. Ez az anorexia.


Érdekes, én is vékony vagyok, mégsem csesztetnek, mert LÁTJÁK, hogy eszem, és nem is keveset.

2016. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha a gyereked beteg lesz vagy eltörik egy csontja, akkor elviszed orvoshoz. Az anorexia egy mentális betegség akárcsak a depresszió. Ugyanúgy orvoshoz kell vele fordulni.
2016. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Nutellát etetnék vele.
2017. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!