Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mi csinálnátok, ha a...

Ti mi csinálnátok, ha a szüleitek olyanokat akarnának rátok erőltetni, amit utáltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves fiú vagyok. Világ életemben semmi saját vélemény kinyilvánítást nem hagytak a szüleim. Mindig ők mondták meg mit csináljak. A szabad időmet is ők osztották be. Olyanokra erőltetnek rá, amire képtelen vagyok és utálom. Olyan különórákra járatnak, amitől felfordul a gyomrom minden nap. Külön angol, matek, magyar, zongora, ének, spanyol. Nem érdeklik, hogy én mit akarok csinálni, azt mondják, hogy azt fogom csinálni felnőtt koromra, amit ők akarnak és erre készítenek fel. Elit gimnáziumba írattak be, ahol nagyon gyengén teljesítettem és 2 órára volt. Csak az osztályfőnököm tudta rá venni, hogy átírasson olyanba, ahova szeretnék járni és közel van, de ezt mai napig nem tudják felfogni. Zeneórákra járatnak, amitől sírhatnékom van, mert utálom + én informatikus akarok lenni, de lekakilják magasról. Annyit mondanak, hogy a jövőt nem az informatika fogja alapítani, hanem a zene. A többi óráról meg nem is beszéltem, pedig nem vagyok belőlük rossz tanuló, csak külön órára íratnak már egy 3-as miatt is. Főleg most nyáron is járattak. Mit tegyek?

2016. aug. 29. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon beteg szüleid vannak már ne haragudj. 1 év múlva jogilag felnőtt leszel, akkor már nem szólhatnak bele hogy mit csinálj.
2016. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Foglalkozz otthon az informatikával, rengeteg dolog van a neten. Ha a zene nem érdekel, mondd meg nekik, hogy hiába fizetik nem fogsz elmenni, mert nem érdekel. Balhé lesz, de állj a sarkadra...Az informatikának van olyan határterülete, ami esetleg a sznob szüleidet is kielégíti, a bionika:

[link]


Talán ezzel tudsz rájuk hatni. Az a baj, hogy minden bizonnyal jót akarnak neked, csak éppen a saját vágyaikat akarják kiélni általad, ez pedig hosszú távon nem szokott működni.

2016. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Azért a nyelvek meg a matematika kell egy informatikusnak is.
2016. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

"Annyit mondanak, hogy a jövőt nem az informatika fogja alapítani, hanem a zene."


Csak egyszer kérdeznéd meg, hogy emellett az állítás mellet milyen érveket tudnak felhozni.. lenne nagy "ööö" meg "háááát" én gyanítom. egyébként zenesuliból engem is kirugtak, mert nem jártam be szolfézsra (a gitárt szerettem, én akrtam, csak nem ilyen keretek között) , de ez 14 éves koromban volt, és nem bántam meg. Szerintem kicsit sokáig húztad hogy hagyod magad és majd lesz valami, évekkel korábban kellett volna a sarkadra állni és nemet mondani

2016. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akartam a sarkamra állni, de nem tudtam igazából mit csinálni. Amíg az én kenyeremet eszed kijelentés ellen nincs mit tenni. Ha meg ellógtam egy órát elkezdett anyám bőgni, hogy hol rontottak el meg hogy nem tisztelem őket és nem szeretem őket.
2016. aug. 29. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Zenéből csak nagyon kevesen tudnak megélni. Ha tájékozódnának, tudnák hogy aki ezzel akar foglalkozni annak már olyan középiskolába kell mennie ahol a zene az elsődleges. Ha utálod, úgyse fog menni, ezt ők is beláthatnák.
2016. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Carragher_x ***** válasza:
98%

" Amíg az én kenyeremet eszed kijelentés ellen nincs mit tenni."

Valójában lehet hasonlóan mocskos választ adni rá, vmi olyanformában, hogy "amíg törvényi kötelességetek etetni, addig nem akartok a gyámüggyel megismerkedni".


Ez a te életed, nem az övéké, ha jót akarsz magadnak, akkor kénytelen leszel ezekbe beleállni és felvállalni, hogy komoly összetűzéseitek lesznek ezek miatt.

2016. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kerdezo?
2016. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!