Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon párom gyermeke vajon...

Vajon párom gyermeke vajon mikor fog elfogadni? Aki volt hasonló helyzetben, hogy élte meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párom (akkor 30) majd 8 éve özvegy. Ezt követően egy másik, majd 20 évvel idősebb férfival osztották meg az akkori bánatukat egymás között és idővel össze is jöttek. Párom gyermeke akkor volt 6-7 éves és azóta ugyan nem minden nap, azaz nem olyan sűrűn voltak együtt, mert a Duna elválasztotta minden napjukat. Egyik sem akart a másikhoz költözni az idő folyamán. Így hát leginkább telefonon tartották a kapcsolatot, de végül is jól elvoltak. Mondhatnám, nem volt más, jobb nekik.

Az elmúlt évben és már előtte, azért jelentkezett a korbeli különbség. Párom, mielőtt megismerkedtünk egy buliban, azért jött el buliba, mert elege volt sok mindenből. Például említeném, hogy a pasi szinte sehova nem ment el velük kirándulni és ritkán is találkoztak. stb.

Velem sem akart kapcsolatba lépni mikor hazakísértem. Mikor hazaértünk, megcsókoltam és onnan indult minden. Én akkor még nem tudtam erről, csak, hogy jót buliztunk. Majd percekkel később mondta, hogy ez nem folytatódhat, mert van valakije. Na hát engem ez nem igazán érdekelt, mert hajtott valami előre.

Később megtudtam, hogy azért jött buliba, mert szarul vannak és a kapcsolatának már szinte amúgy is vége van.

Van egy 15 éves fia aki megszerette a régi párját, mert kiskora óta ő volt velük, még ha nem is úgy ahogy kellett volna.

------

Most én jöttem a képbe és a srác úgy véli, hogy én vagyok az oka és engem utál jelenleg. Abban a hitben van, hogy miattam rakta ki az anyja a szűrét.

------

A pasi elég intelligens. Jól tudta, hogy be fog következni a szakítás, de ő sosem szólt volna, hogy na akkor innentől vége. Megbeszélték, hogy a múltra való tekintettel, nem hagyják el egymást és továbbra is tisztelik egymást és ugyanúgy meg majd párom hozzá segíteni valamit, ha kell, de mint párkapcsolat már nem lesz közöttük.

A pasi a srác keresztapja. Tehát amúgy is kapcsolatban kell maradniuk.


Kinek milyen tapasztalata van/volt hasonló helyzetben?


Trollok kérem kíméljenek.


(45F)



2016. dec. 21. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez így nem tiszta. Rendben van, hogy a párod már nem akar párkapcsolatot vele, de akkor zárja le rendesen az egészet, ne járkáljon hozzá ilyen-olyan indokkal. Ez örökös konfliktusforrás lesz, főleg úgy, hogy a férfi nem is akar szakítani.


Hagynám, hogy a fiú akkor menjen, amikor akar, de ezzel le is lenne zárva részemről a kapcsolattartás.

2016. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Srác amúgy is akkor megy amikor akar. Család is meg van hívva disznó vágásra, mert régi ismerősök, barátok valahol.

Nem akar megbántani senkit sem. Én vagyok az új.

Párom is azt szeretné, hogy a fia elfogadjon. De az érzelmekre nem lehet paranccsal hatni.


Valamikor olvastam, egy akkor gyermek írásából, aki mára már felnőtt, hogy végig utálta az anyja pasiját, pedig neki aztán semmi köze nem volt a rossz dolgokhoz. Még is őt utálta végig. Mikorra a pasi meghalt már, akkor vallotta be saját magának is. Hiába is volt a pasi nagyon rendes. Ő maga sem tudja, hogy miért is volt olyan...


Srác korán elvesztette az apját. A pasi volt mellettük a nehéz időkben. Nagyon sok nehéz dolgon mentek keresztül, közösen. Egymást segítették. nem akármilyen múltjuk van, amit együtt éltek át. Csak a párkapcsolatuk ment tönkre.


Nagyszerű lány, nem akarom elveszíteni. Hogy egy ilyen nőt találjak, vártam rá 45 évet. Ha elveszíteném, mennyit kéne még várnom rá? Sokan meg se találják azt akire életük végéig vártak, álmodtak.

Nekem sikerült. Ennyit kell még megoldanunk és (majdnem) teljes a boldogság.

2016. dec. 21. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen élhettek kolóniában, ha neked ez belefér.

Látszik, hogy te is arra hajlasz, hiszen valójában nem is kérdést tettél fel, hanem elmeséltél egy történetet.

Az 1-es hozzászóló tökéletesen leírta a korrekt megoldást, de te/ti természetesen úgy élitek az életeteket, ahogy nektek megfelel.

2016. dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kérdésem arra vonatkozott, hogy vajon a srác meddig fog utálni.


Hasonló esetben volt-e már valaki?

2016. dec. 21. 13:07
 5/5 anonim válasza:
Basszus,egy percig azt hittem,h ezt az én pótapám írta...Legyél vele vicces,játékos,én is így szerettem meg a sajátomat.(A másodikat).De ha nem vagy neki szimpatikus...Az sem rossz megoldás,ha csinálsz neki egy kistesót.Legalábbis nálam bejött.
2017. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!