Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
63%

Szóval ha autót kapsz akkor azt jelenti, hogy 18 éves vagy idősebb vagy. Ennyi idősen már nem kéne hisztizned egy született baba miatt. Apád viselkedését sem kéne kritizálni, mert nem tudhatod, hogy mi minden történt, amiért apád egy másik nő bugyijába kacsintott.

Ahhoz képest, hogy undorodsz apádtól a pénze még mindig jó neked, végül is folyamatosan fizeti a dolgaidat.

2016. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
20%

Lesz egy testvéred!

Ez rossz? :-o

Én kiugranék a bőrömből.

2016. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom, te aztán egy igazi újgazdag kis fruska vagy. Nem csoda, hogy apukád máshova menekült tőletek. Nektek szerintem csak a pénze kell! Tipikus, hogy így kell megvásárolni a szeretetedet. Három autó nem elég három embernek? Megáll az ész.
2016. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
77%

Nem téged bántott meg elsősorban, hanem édesanyádat. Ha úgy vesszük, te még jól is jártál a dologgal, legalábbis átmenetileg - bár nem értem, miért kell egy jogosítvánnyal és használható autóval rendelkező "gyereket" Bécsbe vinni, egyedül nem talál oda?:-)

Jobb lesz pedig, ha mielőbb megbarátkozol a gondolattal, hogy lesz egy féltesód, aki ugyanúgy igényt tarthat az apád törődésére, szeretetére és pénzére, mint te.

2016. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:

Most leszek majd 18.

Tudom, hogy ez a gyerek semmilyen hatással nem lesz az életemre. Apa is megmondta, hogy nem akarja őket látni, nem kíváncsi rá, neki én vagyok az egyetlen gyereke minden értelemben és ne aggódjak, ez sosem fog változni.

De akkor is borzasztó a tudat, hogy az eddigi normális, mondhatni boldog családom széthullott. Oké, eddig is voltak viták, veszekedések, de nem tudtam, hogy ekkora a gáz.


Most légyszi ne engem bántsatok. Elhiszem, hogy feszültek vagytok, de attól sem nektek, sem nekem nem lesz jobb, hogy lehordok minden rossznak ismeretlenül csak azért, mert nem a létminimum szintjén élünk. Szóval aki csak ezért akar válaszolni, kérem, ne tegye.

2016. okt. 4. 17:11
 6/78 anonim ***** válasza:
79%

" Apa is megmondta, hogy nem akarja őket látni, nem kíváncsi rá, neki én vagyok az egyetlen gyereke minden értelemben"


És ennek Te örülsz?!...

Én agyonvernék egy olyan embert, aki így nyilatkozik a saját gyerekéről hogy az nincs!!!! Ez egy állat!

2016. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Igen, örülök. Miért, talán szeretnem kéne egy utolsó k.-nak a gyerekét?!

Azért tartotta meg, mert azt hitte, hogy apa akkor majd őt választja helyettünk.

A felesége helyett, akivel 15 éves koruk óta együtt vannak és a lánya helyett, akit mindennél jobban szeret...

Ez a gyerek egy hatalmas hiba apa életében és ezt ő is nagyon jól tudja.

2016. okt. 4. 17:17
 8/78 anonim ***** válasza:
84%
Attol meg apad egy undorito alak
2016. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
74%

7:

Igen, szeretned kéne , mert a gyerek nem tehet róla, hogy kik a szülei, viszont neked a TESTVÉRED!


Mit szólnál, ha téged azért utálnának, mert az apád egy erkölcstelen nulla?


Te tényleg nem látod, hogy az apád a történetben a megcsaló, és nem a szeretője?

A szerető nem csalt meg senkit!


Azt pedig honnan tudod, hogy utolsó kva? Mégis ki szerint?

2016. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
91%
Attól,hogy nem vesz róla tudomást,még ugyanúgy a gyereke lesz.Kapcsolatot nem köteles vele tartani,de a gyerektartás alól nem bújhat majd ki.
2016. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!