Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim vallásosak és rám...

A szüleim vallásosak és rám akarják erőltetni a hitet. Mit tegyek? Ti is voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok.
2016. júl. 25. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Sosem voltam ilyen helyzetben. Sajnállak. Kitartás. Ha tudsz, dolgozz hogy minél előbb leléphess. Szörnyű lehet ilyen alakokkal élni.
2016. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát, mit tennél... tojni kell a prédikációjukra, aztán költözz ki, amint teheted.
2016. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Mondd nekik, hogy te erre nem tartasz igényt. A 21. században a vallás nem egy fontos dolog, főleg nem a magyarok körében.
2016. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 acelsziv ***** válasza:
95%

Mondd meg nekik, hogy a valláshoz való jog alapvető emberi jog. Tehát neked jogod van abban hinni, amiben akarsz.

Melyik felekezetről van szó?

2016. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

mondd nekik hogy te hiszel az istenben és pont a hited nagysága miatt neked nincs szükséged arra hogy templomba járj és társai hisz te szereted az urat és betartod a szabályait (parancsolatok) és mivel lát téged elfogad ilyennek amilyen vagy szóval nem kell egy szobrot istenítened a templomban (amit amúgy is tilt az egyik parancsolat) ahhoz hogy közel kerülj az úrhoz.

off: nem vagyok vallásos de sok hittanra jártam és ha tudod a szabályokat akkor kijátszhatod azt aki arról kárál hogy hitetlen vagy :D

2016. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz velük.

mondd meg nekik,hogy te tiszteletben tartod,hogy ők miben hisznek, nem próbálod meg lebeszélni őket róla.

ők is tartsák tiszteletben,hogy te miben (nem) hiszel.

az is lehet,hogy elfogadnak így ahogy van. de sajnos fent áll az is,hogy kitagadnak. sok ilyet láttam már. de ha tényleg ide kerülnél,akkor azt mondom,jobb is neked nélkülük. aki a vallást választja a gyereke helyett, az nem szülő.

2016. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A hitet senkire nem lehet ráerőltetni. Az ajándék, amit kérni szoktunk Istentől, és reméljük, hogy megkapjuk. A legtöbb vallás szerint (a keresztények szerint biztosan) Isten szabad akaratot adott az embereknek. A szülőknek általában nehéz belátniuk, hogy ez a saját gyerekükre is vonatkozik, főleg akkor, ha a gyerek szerintük rosszul dönt. Persze nem csak a döntés a tied, hanem a következmények is. Nem kötelező hinni Istenben, nem kötelező az egyház tagjának lenni, ez csak egy lehetőség. Ha te nem akarsz élni vele, az a szüleidnek nyilván fáj, de el kell viselniük a helyzetet. A maximum, hogy imádkoznak érted. Nyilván meg is teszik.

Rád erőltetni legfeljebb vallásos gyakorlatokat tudnak. Elvárhatják, hogy menj velük vasárnaponként templomba, evés előtt és után hallgasd végig az asztali áldást, vegyél részt a család közös imádkozásán. Jó esetben ezek kérések,és nem fajulnak harccá, hanem meg lehet találni a mindenkinek elfogadható megoldást. Pl. Nem te mondod az asztali áldást, lehet hogy ki se nyitod a szádat, de nem is kezded közben hangosan énekelni a kedvenc slágeredet. Nem mész el minden vasárnap a templomba, de a nagymama temetésén részt veszel a gyászmisén, és nem csinálsz botrányt.

2016. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz rájuk észérvekkel hatni :(
2016. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 26. 11:07
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen ,voltam is és vagyok is.
2016. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!