Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim pár hónapja mentek...

A szüleim pár hónapja mentek szét, és ránk hárul minden (rám és a testvéreimre) azzal kapcsolatban, hogy hol fogjuk tölteni a karácsonyt. Hogy értessem meg velük?

Figyelt kérdés

Szóval. A lényeg az, hogy a szüleim indulhatnának a: Melyikünk a gyerekesebb? versenyben, aminek szenteste lesz az eredményhirdetése -.-" Nagyon szoros a verseny. Komolyan. Alig várom.

Ugyanis, a lényeg, hogy még nyáron különmentek, anyukámnak azóta van új párja, apukámnak nincs. Eredetileg (pont emiatt) mi apukámnál lakunk. Vagyis leginkább a kisebbik tesóm, mert mi a nagyobbik tesómmal már nagykorúak vagyunk, úgyhogy nekünk ez a része annyira nem számít. Néha járunk anyához, amúgy nagyrészt otthon vagyunk. (Leginkább azért, hogy apa ne legyen egyedül. Szerintem ez így korrekt) Viszont most itt a karácsony, és az én drága "felnőtt" szüleim mind a ketten azt szeretnék, hogy náluk legyünk szenteste. Vagyis apukám azt, hogy egész nap, anyukám meg csak annyit, hogy aludjunk nála. Ez eddig okés lenne, ugye??? Ajajj, csak nem az én családomban, ugyanis ez meg így apukámnak nem felel meg. Mármint, hogy nem alszunk otthon. Tehát, akkor az egyiküknek engednie kéne ugye? Nyugi, ez az, ami soha nem fog megtörténni. A másik két napot már eldöntötték. Ezen az egyen megy a vita. Természetesen, mert hát milyen karácsony az, ahol minden simán megy?Mielőtt bárki azt írná, hogy beszéljem meg ezt a szüleimmel, leszögezném, hogy már próbáltam, de egyszerűen képtelenek az emberi kommunikációra. Olyan, mintha a falnak beszélnék. Bár az, ha én beszélek velük még mindíg egyszerűbb, mintha egymással beszélnének, mert arra aztán pláne képtelenek. Pont ezért (és itt jön a gáz rész) ránk (és főleg rám, ugyanis én vagyok a legidősebb) hárítanak mindent. Döntés elé állítanak minket, ha valami nem úgy van, ahogy akarják akkor rajtunk csattan, hogy mennyire megbántottuk őket stb. Mivel egymással nem beszélnek, ezért nekünk kell végighallgatnunk, hogy mennyire önző a másik.

Szóval. Röviden összefoglalva: A szüleim felnőtt létükre képtelenek értelmes emberek módjára megbeszélni a problémáikat, és azt, hogy a gyerekeik hol töltsék a szentestét.

Ha esetleg nem kapok választ (bár igazából erre nagyon nincs is válasz, de azért megpróbálom) akkor Bora-borára költözök egyedül, és ott élem le életem hátra lévő részét. Azt mondják nagyon szép :)



2016. dec. 21. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Állítsátok őket kész tények elé.

Csoportosan testvérek mentek délután anyukádhoz, majd onnan apukádhoz. Végül mindenki megy a saját ágyába aludni.

2016. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

1. Köszönöm, hogy valaki normális kérdést tudott feltenni, a karácsonyi "hol legyek" kategóriában, ami válaszra érdemes kérdés, és még jól is szórakoztam rajta.

2. Gratulálok, büszke lehetsz a szüleidre, mert valóban van esélyük a leggyerekesebb szülő díjra :D


A válaszom: ha jól veszem ki 3an vagytok tesók. Arra nincs lehetőség, hogy ne együtt mozogjatok, hanem 2-1 arányban? Pl. apukátoknál vagytok 3an napközben, de ketten átmennek anyutokhoz aludni?

Ez az első ötlet, ami eszembe jutott. :)

2016. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nem kell költöznöd! :-) Nehéz ügy. Felnőttek sem tudnak mindig megegyezni, különben nem lennének bírósági perek, nem lennének háborúk. Te is felnőtt vagy, mégis jól jönne a segítség, ugye? Ha közel laknak egymáshoz a szüleitek, lehet két szentestétek is. Talán ez lenne a legjobb. Ha ez nem megoldható, akkor ki kell választanotok egy helyet. Te és a nagyobbik tesód felnőttek vagytok, döntsetek ti. Jó lenne, ha a három testvér azonos eredményre tudna jutni, hogy legalább ti együtt legyetek szenteste. Jó a rosszben, hogy már nagyok vagytok. Mennyivel rosszabb egy 6 vagy 8 évesnek, akinek semmi beleszólása nincs a dologba, úgy rángatják a szülei, ahogy akarják. Még annyit, hogy nem szerencsés, ha a szülők egymást szapulják a gyerekeknek. Ezt persze mindenki tudja, de olykor nehéz megvalósítani. Törekedni kellene rá.
2016. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha még él valamelyik nagyszülő, fognám magam és a 24-ét nála tölteném, aztán a szülők megkapják a maguk napját. Ha ennyire nem kompromisszum készek, akkor igyák csak meg a levét, aztán majd legközelebb gondolkodnak is.
2016. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Hála Istennek, nekem sosem kellett ilyen döntéseket hoznom, de ha a helyedben lennék, az alábbiakat tenném:


Számomra természetes, hogy a Szenteste ott vagyok, ahol életvitelszerűen élek. Vagyis jelen esetben apukánál. És természetesen minden éjjel otthon, a saját ágyamban fogok aludni.

Dec.25-én alapesetben anyukámnál lennék (akár reggeli után átmennék és estig ott lennék), 26-át nyitva hagynám. Ha a szüleim pont fordítva szeretnék, akkor persze 26-án is mehetek anyuhoz és 25-én akár apunál, akár máshol (ha pl. keresztszülő hív magukhoz).


Ja, és ha bármelyikük pampogna a Szenteste (vagy bármelyik másik nap) miatt, akkor kőkeményen orra alá dörgölném, hogy tetszettek volna együtt maradni, akkor vele is (!!!) együtt tölteném azt a napot.

2016. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha van nagyobbik tesód, hogy lehetsz te a legidősebb? :o


Ha leültetni őket nem lehet, írni egy emailt, hogy mivel rám bíztátok, így döntöttünk. Megbeszélni előtte tesóiddal, mit szeretnétek, és azt is hogy nem hagyjátok magatokat érzelmileg zsarolni.

De ha tudtok vmi közömbös helyre menni (egyikőtökhöz vagy nagyszülőhöz) az lenne a legjobb.

2016. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

"Ha van nagyobbik tesód, hogy lehetsz te a legidősebb? :o"


:-DDD


Értsd: a nagyobbik kistesója.

2016. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Elsősorban: Mindenféleképpen szeretnénk hárman együtt maradni, ez nem is kérdés.

A kész tények elé állítás már megtörtént.

Lassan arra a döntésre jutok komolyan, hogy egyikőjükkel se leszünk. Elmegyünk a barátomhoz mind a hárman, akkor nem kell választanom, hogy melyiküket bántom meg (ugyanis, ha úgy nem megy, hogy egyiküket se, akkor marad az, hogy mindkettőt.)Logikus.

Az a baj, hogy nem tudják felfogni, hogy ezzel a döntésükkel sok dolog megváltozott, ragaszkodnak a tradíciókhoz.

Amúgy meg eszem ágában sincs az orruk alá dörgölni, hogy miért nem maradtak együtt, mert habár ez így ebben a helyzetben mindenkinek rossz, még mindíg jobb mint ami elötte volt.

Én úgy tartanám logikusnak, hogy 24én otthon, 25én alapból apa anyukájához mennénk, amikor ott végeztünk kimegyünk anyához, ott alszunk 26án meg mennénk anya testvéréhez együtt. Ez így leírva (meg amúgy is) tök egyszerűnek tűnik, csak hát próbáld meg megértetni két 40éves bőrébe bújt óvodással.

Köszönöm a magyarázatot, és elnézést a helytelen fogalmazásért. Igen, a nagyobbik kistesót értettem alatta :)

2016. dec. 21. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérés, ha a szülők óhajait nem tekintenétek, hol szeretnétek tölteni a szentestét?


Amúgy én biztos apukámnál tölteném a helyetekben, hiszen ő máskülönben egyedül lenne, míg anyukátok nem. És ott is aludnék.


Másik lehetőség, hogy anyukátoknál 23-án ünneplitek a szentestét (mi egészen más okból szintén kétszer tartjuk), akár ott is alhattok, 24-én pedig maradtok otthon apukátokkal.

2016. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen. Ez történik a gyerekekkel ha egy családanya félredug :-(
2016. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!