Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnék valamit tenni gyerekkén...

Tudnék valamit tenni gyerekként hogy szebb legyen a karácsony, ha anyuék csak veszekednek mindig?

Figyelt kérdés

Mint sok más embernél nálunk is annyi a karácsony, hogy mindenki ideges, stresszes, veszekszik! :( az egész 3 nap abból áll hogy mindenki kiabál, duzzog stb!

Azon kívül hogy majd elköltözök egyszer és onnantól lehet békés karácsonyom, most tudnék tenni bármit ez ügyben szerintetek, hogy élvezhető legyen az ünnep?


2016. dec. 25. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz tenni, hogy a magad részét megcsinálod, azaz a saját holmijaidat rendbe teszed. Ha az megvan, akkor kérdezd meg őket, mit segíthetsz. Kiveheted a részed a vásárlásból, sütés-főzésből, mosogatásból, takarításból. És nem csak karácsonykor.
2016. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Próbálj meg mindent kizárni magad körül,ülj le velük, mond el nekik hogy téged ez mennyire bánt és ne viselkedjenek gyerekesen,mert téged bántanak a legjobban ezzel a viselkedéssel, nálunk is volt ilyen párszor,most nekem se a karácsonyom ,de kizárok mindent és mindekit magam körül most,mert nekem ez a legjobb, neked meg az lenne ha leültetnéd őket ahogy írtam

2016. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szomorú hogy mennyire sok család van ahol a szülők nem tudnak kiegyezni. És még szomorúbb hogy ezt a gyerekek átélik, átérzik, jobban mint azt bárki eltudná képzelni. A gyerekek kezdenek gondolkodni a felnőttek megoldhatatlannak tűnő problémáin...és így válnak idővel mind jobban és jobban pókerarcokká. Gyerekek akik nem szeretnék még szomorúbbá tenni a szüleiket azzal hogy ők is szenvednek. Megpróbálják eltitkolni ezt. A gyerekekben még olyan erősen él az összetartás érzése...és a felelőtlen felnőttek a "fontosabbnál fontosabb" problémák miatt észre sem veszik magukat. Végül is őket sem tudom hibáztatni...nem könnyű egy családot fenntartani. Segíthetsz például ilyesmiben hogy takarítás, hogyha édesanyádnak egyedül kell ezt megoldania. Akkor egy gondal kevesebb és ezen már nem fognak veszekedni. Megróbálhatsz beszélni velük, mond el hogy mennyire szeretnéd hogyha csak egyszer lehetne egy szép ünnepetek, kérd meg hogy legyenek egy kicsit elnézőbbek egymással szemben...

Tölts le egy filmet ami tetszene és mond hogy szeretnéd ha együtt mehnéznétek. Egy kis ideig elfelejtik ők is a sok gondot és megnyugodnak. Én gyerekként arra gondoltam hogy biztos a szüleim is úgy indultak a házasságba hogy jobban csinálják majd mint az ők szüleik. Te vagy az aki eszükbe juttathatod ezt amikor elfelejtik. Remélem hogy szép karacsonyotok lesz és minden kellemetlen időszakot átvészeltek. Kitartást és kellemes ünnepeket az egész családodnak!

2016. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként, nem sok szavam volt felettük, konkrétan amikor oroszlánok között vakkant egy kölyökkutya.
2016. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Segíteni "nem szabad" nekik. :( Beszélni próbáltam velük. Filmezni NÉHA hajlandóak leülni, de közben is veszekednek (lehessen közben nassolni vagy ne, milyen hangosan szóljon a tévé, egyáltalán mit nézzünk, stb9
2016. dec. 25. 14:30
 6/7 anonim válasza:
A harmadik válaszoló vagyok. Azt csinálhatnád hogy leírod nekik. Valamikor amikor úgy érzed, olyan hangulatodban vagy, írj le mindent ami eszedbe jut, hogy hogy érzed magadd. Ez szerintem hatással lenne mindenkire. amikor megbeszéltek valamit akkor lehet védekezni, rögtön ígérgetni mindenfélét. Így szembesülnének több mindennel...annak a levélnek úgy gondolom hogy súlya lenne. Mivel az első veszekedésnél mindenki a másikra kenné a dolgokat ("ez mind miattad van", "te csináltad", "én megmondtam"), úgy írd hogy mindenkinek vannak hibái, nem hibást kerestek hanem megoldást. Ha mindenki csak egy kicsit megpróbál alkalmazkodni és megértőbb lenni akkor egy olyan boldog család lehettek amilyennek indultatok!
2016. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A #3. válaszoló igen jól megfogalmazta a dolgot.


Azt hittem a kérdésfeltevésed alapján, hogy csak karácsonykor megy a veszekedés, de ezek szerint nem. Ilyenkor a felnőtteknek nem az a konkrét gondjuk, hogy a másik hova teszi a poharat az asztalon, hogy nassol, amikor nem kéne. Sajnálom, valószínűleg fájdalmat okozok Neked azzal, amit írok, de az a baj, hogy már nem szeretik egymást eléggé, és mindegy, mit tesz a másik, mert úgysem lesz jó. Ezt is bele kellene írni a levélbe, és kérni őket, hogy béküljenek ki, találják ki, hogyan szerethetnék egymást, mert mindkettejükre szükséged van.


Addig is menj oda hozzájuk, és ölelgesd meg őket, mondd meg nekik, hogy szereted őket.

2016. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!