Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg itthon...

Hogyan mondjam meg itthon hogy szeretnek pszichologushoz menni?

Figyelt kérdés
Igaz mar evek teltek el, de most tudatosult bennem egy regi emlek. Ezzel kapcsolatban szeretnek elmenni pszichologushoz, de nem hiszem hogy ertenek miert, mert nem tudjak mi tortent. Raadasul most eleg rossz kapcsolatban vagyok veluk, igy hogy mondjam ezt el nekik?
2016. dec. 28. 15:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Adott kor fölött már nem kell tudniuk, hogy hová mész, legfeljebb, ha támogatásra van szükséged, esetleg arra, hogy elkísérjenek. Próbáld meg felvezetni a témát, ha olyanok a szüleid. Ha bízol bennük, mondd el röviden, mi történt, és hogy úgy döntöttél, szükséged van egy szakember segítségére. Valószínűleg meg fogják érteni, és támogatnak benne. Viszont ha felnőtt vagy, nem kell beszámolnod arról, mit szeretnél, esetleg annyit mondasz, hogy elmész, és kész. Nem fogják megtiltani :)
2016. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
"Anyu, Apu, elszeretnék menni egy pszichológushoz"
2016. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

17 vagyok es most nem tul jo a kapcsolatom veluk ezert nem tudom, hogy hogyan hozzam fel nekik.

Ha elmondom nem biztos, hogy hisznek nekem, vagy lehet nem fogjak komolyabban venni, es nem engednek pszichologushoz. De mivel meg nem vagyok 18 kell az engedelyuk ugy tudom.

2016. dec. 28. 16:02
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichológusotok nincs esetleg? Én hozzá mentem párszor, a szüleim nem is tudtak róla. Vagy esetleg az iskolai orvossal/védőnővel (vagy akár háziorvossal?) is beszélhetsz, nekem ők hívták fel anyát, hogy érdemes lenne valami mentálhigiénés csoportba mennem, de anyáék nem egyeztek bele, így kötöttem ki az iskolapszichológusnál. Ha egyik sem működik, még mindig van sok ingyenesen hívható telefonszám, vagy weboldal, amivel esetleg 'kihúzhatod' 18 éves korodig, akkor meg már senki nem fogja tudni, ha magadtól elmész.
2016. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ingyenes lelki-segélyes pszichológushoz vagy önkormányzati rendelő pszichiáter szakorvosához simám mehetsz szülői beleegyezés nélkül is 14 éves korod után (pl. 15 éves lány is nőgyógyászhoz).


Azt el tudom képzelni, hogy magánrendelő pszichológus etikai elvből nem fogad el 18 év alattitól pénzt, ezért máshoz irányít.

2016. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az iskolapszichologusnal is kell a szulok beleegyezese. Mentem volna (mondjuk mas miatt) de mikor mondtak hogy kell a szulo engedelye meggondoltam magam.
2016. dec. 28. 16:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az engedélyük, elmész és pont. Vagy vársz amígy 18 leszel, az is mindjárt itt van.
2016. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor marad az ingyenes telefon, vagy amit az ötös írt. Esetleg kereshetsz segítséget speciálisan (bántalmazott nők/családi erőszak/stb. segítőcsoportok mindenhol vannak, bár én ilyen helyen nem jártam).
2016. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%

Azért vigyázz arra, hogy ne csinálj sportot abból hogy hülyének nyilváníttasd magad, mert a végén még sikerül! Később meg egy életre megihatod a levét!


Volt egy haverom, aki ennyi idősen lusta disznó volt, amikor szülei szavakkal noszogatni akarták, akkor meg eljátszotta az öngyilkos hajlamú mentális nyomorékot.

Annyira jól sikerült neki, hogy papírja is lett róla.


Most üti érte a fejét, mert olyan munkakörökben, ahol egy kicsit is megválogatják a munkaerőt van munkaalkalmassági vizsgálat, itt pedig nyoma van az eljátszott fiatalkori mentális betegségének! (Nyíltan rákérdeznek űrlapon, munkahelyi orvos lekérdezheti a betegéletutat, ha a kettő közt ellentmondás van azért nem veszik fel, ha bevallja, akkor meg azért nem.)

2016. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolso erre mar en is gondoltam, de tenyleg eleg zuros csaladi hatterem van. Nem gondolnam hogyha magamban tartom jobb lenne, mert tenyleg nem akarom hogy ezek kihatassal legyenek az eletemre.

Ez viszont korlatozhatja a jovobeli lehetosegeim. Szoval eleg nehez igy donteni.

2016. dec. 28. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!