Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? [Lent olvashats...

Mit csináljak? [Lent olvashatsz róla]

Figyelt kérdés

Anyummal mostanában rengeteget veszekszünk, mindenbe beleköt, de még rásegít az is hogy annyira ügyetlen vagyok, múltkor eltörtem egy poharat, jó fejmosást is kaptam érte, most meg ő eltört egy kávés csészét, erre ő: "Na mindegy, úgy is régi volt" Nem akartam neki mondani hogy "Na látod te is milyen ügyes vagy hogy eltöröd, múltkor meg majd letépted a fejemet egy pohárért" mert akkor az lett volna a válasza hogy "Ne szájaskodjál mert kapsz egy qrva nagy pofont"

Csak már beleőrülök hogy állandóan azt kell hallgatnom hogy "Hülye vagy" "Te nem vagy normális" "De birka vagy!"

Mondtam már neki hogy ez nekem olyan szinten rosszul esik hogy nagyon, erre az ő válasza az volt "leszarom. Ez volt a legrosszabb válasz amit valaha kaptam, el sem hiszem hogy ezt a SAJÁT ANYÁM szájából hallom. De nem elég még ez, az osztálytársaim is ilyen... Idióták, állandóan csesztetnek, itt a téli szünet előtt felhoztak egy csomó szaloncukrot és megdobáltak vele, tudomást sem véve arról hogy amikor az egyikük fejbe talált az mennyire fájt, nem tudom már mit tegyek, hogy vagyok ilyen béna??? MI A FÉSZKES FENÉT CSINÁLJAK????? Állandóan kedvem támad elmenni egy emberektől mentes helyre és egy akkorát üvölteni mint még soha. De maradok az animéknél, úgyis az való nekem. Legalább ha azokat nézem megnyugszom.



2016. dec. 29. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

hány éves vagy? 18? dolgozz, költözz el.

szüleid elváltak? költözz apukádhoz/testvéredhez/nagyszülőkhöz

ha nem váltak el, akkor szólj apukádnak h beszéljen anyukáddal h vegyen vissza.

menj át másik suliba. vagy szólj a tanárnak/igazgatónak h tegyen rendet.

2016. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

"menj át másik suliba. vagy szólj a tanárnak/igazgatónak h tegyen rendet."


Mert sztd majd ők beleavatkoznak pitiáner családi dolgokba? :D

2016. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. Kommentelőnek: Jelenleg 16 éves vagyok, nagyon köszönöm hogy szántál rám egy kis időt, hasznos volt számomra!

2. Kommentelőnek: Szerintem arra gondolt hogy az osztályban tegyen rendet.

2016. dec. 29. 23:59
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Erre írtam a tanár/igazagtó szöveget....

"De nem elég még ez, az osztálytársaim is ilyen... Idióták, állandóan csesztetnek, itt a téli szünet előtt felhoztak egy csomó szaloncukrot és megdobáltak vele"

2016. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
13%
Az anime az jó dolog,sok nehéz időszakon segített át anno...Ha érdekel a véleményem meg a tapasztalataim,vagy ha csak tanács kell írj nyugodtan priviben,anime téren is jól el tudnánk dumálgatni.
2016. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sajnálom, hogy így állnak otthon a dolgok, de sajnos ha más rokon nem áll melléd, akkor anyád úgy terrorizál, ahogy akar. Nem szabadna így beszélnie veled, de igazából mégis megteheti, mert függsz tőle. Próbáld a minimálisra csökkenteni vele a viták kialakulásának esélyét, ne legyél sokat szem előtt.


Az osztálytársaiddal nehezebb. Tudom, hogy ilyenkor az az általános válasz, hogy majd a tanár rendet tesz, csak a tanár nem lesz ott mindig, hogy megvédjen. Nálunk is pontosan tudták, hogy ki töltötte fel vízzel szerencsétlen srác táskáját és a többi igen kemény poén mégsem bírták kontrollálni. Beírtak néhány intőt, ha kiderült. Ennyi. Ha nálatok jobban kezelik a tanárok, akkor megér egy próbát.

A másik lehetőség ugye, hogy megvéded magad. Ez működik, amikor kóstolgatnak, de amikor szaloncukorral dobálnak, akkor már nincs olyan reakció, ami megvéd. Amúgy a helyes magatartás tapasztalataim szerint laza. Nálunk mindig azokat kínozták, akik nem tudtak röhögni egyet az elején és mondani rá valami hülyeséget, hanem kiakadtak és elkezdtek kapálózni, hogy jajj nem úgy van,vagy hatalmas elánnal elkezdtek kiállni magukért. Pl egy srác mindenkit elhívott viccből idióta randihelyekre. Aki kiakadt, azt hetekig hívta minden szarra, aki röhögött és megkérdezte, hogy mikor, vagy valami hülye feltétellel belement, az utána nem volt érdekes. Ha úgy teszel, mint aki figyelmen kívül hagyja, attól ők még tudják, hogy bánt téged, mert az úgyis látszik, ha meg mégsem, akkor megpróbálnak valami durvábbat. Ha kellően kitartóak, akkor bárkit meg lehet törni, ha máshogy nem, hát feltöltik a táskáját vízzel, mint nálunk a párhuzamos osztályban.


Esetleg más osztályban nincs hasonló számkivetett diák? Ha velük össze tudnál barátkozni, akkor lenne okod kevesebbet lenni az osztályoddal és a menők általában addig menők, amíg egy védtelen ember ellen vannak. Ha összeálltok így páran, akkor keresnek mást.

2016. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a válaszodat! Sajnos anyum ilyen, lehet fog ez még változni, legalábbis nagyon szeretném. Nem hinném hogy vannak ilyen számkivetettek mint én, de nem akarok olyan cselekedni amit később megbánok, mikor még általánosba másodikos vagy harmadikos voltam akkor volt egy jó barátom akit nagyon szerettem, de az osztályközösség az borzalmas volt, ott ketten egy diákot befenyítettünk, de tudomást szerzett róla az osztályfőnök és volt dádá. Azóta mindig megfontoltan cselekszem, de attól félek hogy egyszer megint eldurran az agyam és valami olyat cselekszem ami nem helyes, nem tudom mivel védjem meg magamat, valahogy sehol sem akarnak elfogadni, de nyilván általánosban a nevem miatt mert a keresztnevem az hogy Nyúl, de itt nem tudom miért...
2016. dec. 30. 01:21
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Nagy unalom a téli szünetben, tespedés, semmi értelmes elfoglaltság, marad a rinya.
2016. dec. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Tipikus áldozat, mindenki bántja, otthon is rossz, és még azt az idióta animét is nézi... Kicsit nőj fel, védd meg magad, nézz NORMÁLIS dolgokat, olvass, sportolj...
2016. dec. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

"valahogy sehol sem akarnak elfogadni, de nyilván általánosban a nevem miatt mert a keresztnevem az hogy Nyúl"


Kamu, ezt a nevet nem lehet adni a gyereknek, direkt megnéztem, most az MTA Névtudományi Intézetének honlapján és nincsen az anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített női nevek között...

2016. dec. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!