Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy lány akit a szülei pénzeln...

Egy lány akit a szülei pénzelnek szégyellje magát amiatt?

Figyelt kérdés
Amikor luxus autókkal közlekedik,a legdrágább ruhákat veszi és havonta egy külföldi utazás.Ez szégyellni való szerintetek?
2017. jan. 2. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A szülei azért dolgoztak, hogy neki jó legyen ezen szerintem nincs mit szégyellni, ha mellé egy hülye p*csa akkor már a személyisége miatt van mit szégyellni.
2017. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezen mit szégyelni. A szülők mindig a legjobbat akarják adni a gyerekeiknek. De ha beképzelt és lenéz olyanokat, akik nem ennyire szerencsések, vagy azt hiszi, hogy lógathatja a popsiját, mert majd a szülők pénzelik életük végéig és majd ráhajt egy gazdag hapsira aki majd pénzeli őt tovább, hogy az életben semmit se kelljen csinálnia, no akkor már kicsit problémásabb a helyzet.
2017. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A barátnőm lánya mindent megkap, most éppen egy 50milliós budai lakást.

De kitűnően érettségizett, két felsőfokú nyelvvizsgája van, megtehette volna, hogy lazább, mert a fizetős jog is belefért volna, de küzdött az államiért. Apu szerzett volna neki állást bíróságon, ami a szíve vágya volt, de nem kért a segítségből, most muszájból még nemszeretem melót végez, amíg nem lesz meg a szakvizsgája (ami eddig megvan belőle, mind jeles...).

Nem hinném, hogy szégyellnie kéne magát.

2017. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Én sosem szégyelltem, ha valamiben a szüleim támogattak. De! Soha nem vennék luxusautót vagy olyan ruhákat, ami indokolatlanul drága, csak mert van rajta egy logó...

Soha nem láttam értelmét a felesleges pénzköltésnek és flancolásnak. Illetve tudom, miért csinálják, nyilvánvalóan mutogatni akarják a jólétüket, a javaikat a többieknek. Ez szívük joga, de az én szememben ostobaság és szánnivaló.

Ha valaki más pénzéből él, tulajdonképpen nem kell szégyellnie magát, de nem is lehet büszke semmire. Én legalábbis nem mesélném el az osztálytalálkozón vagy a karácsonyi ebéden, hogy ja, tök jól megvagyok, anyuék küldenek minden hónapban 2 milliót, én meg csak költöm és vakarom a hátsóm. :D

Nekem az a fő elvem, hogy örüljön, akinek sok pénze van, én is szoktam neki örülni, de akkor igenis költse hasznos dolgokra is a saját maga kényeztetése mellett. Csak általában minél lóvésabb valaki, annál jobban sajnálja másoktól a segítséget.


A szégyenérzet hiányára egyébként legjobb példa Vajna Timi, aki börtönbe juttatott egy ártatlan embert, aztán hozzáment egy százéves kövér hörcsöghöz a milliárdjaiért, és ezt boldogan mutogatja minden nap. Egy picit sem szégyelli magát, még anyukája is büszke rá. :D

2017. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Ettől nem lesz rossz ember, csak akkor ha mellé még hülye is
2017. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem az. De ha ez miatt beleesik az eső az orrába, az már igen.
2017. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lány ezt értékeli, megérdemli, nem kérkedik vele, nem egy elkényeztetett kis hülyelány, akkor szerintem nem kell magát szégyellnie. Ők így élnek, megengedhetik maguknak a szüleik, hogy ennyi mindent biztosítsanak neki.
2017. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában ez semmit sem mond még el róla.
2017. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet jó ember. De én nem hagynám, hogy az akkor már idősödő szüleimtől "vegyek el" luxus autók összegeit, ugyanis ezek nem 2 fillérek. A szülőknek tényleg "kell" támogatniuk, de gy felnőtt embernek elsősorban magának kell gondoskodnia az életéről.
2017. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagon is lehet valaki jó ember, meg szegény gyerek is lehet végtelenül idióta, nem minden a pénz.
2017. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!