Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudnak a szülők...

Miért nem tudnak a szülők normálisan gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az elején mondom, hogy kivételek mindenhol vannak, és minden tiszteletem nekik! De most a nem kivételekről kérdeznék. Miért van az, hogy sok szülő leszarja, hogy a rossz nevelésük miatt a gyerekeik lelki sérültek, erőszakosak, depressziósak, nagyképűek, elkényeztetettek, alkoholisták, esetleg gyilkosok lesznek? Gondolok itt olyan dolgokra mint pl:

- a szülők alkoholizmusa, verekedése a gyerek szeme láttára (rosszabb esetben a gyereket is verik)

- válás minden apróságért amit amúgy meg lehetett volna oldani (kivéve ha az egyik fél életébe kerülhet)

- testvérek közötti megkülönböztetés (az egyiknek több mindent megadnak anyagilag és érzelmileg is mint a másiknak)

- mindent ráhagynak a gyerekre, nem tanítják meg nekik, hogy mikor mit szabad és mit nem, ezért ezek a gyerekek gonoszak, erőszakosak és iskolatársaikat bántják, mert nekik éppen olyan kedvük van.

- minden elektronikus vackot megvesznek, legyen az tablet, több 100 ezer Ft-os telefon stb... ahelyett, hogy foglalkoznának velük, normális dolgokat vennének nekik, amiből a gyerek tanulhat és a hasznára válhat a későbbiekben is.

Egyenlőre "csak" ennyi jutott az eszembe. Ezekből a gyerekekből később hogy válik egészséges felnőtt? És ezek a szülők amikor összehozták a gyereket, így tervezték felnevelni? A szempontok amiket írtam, abból néhány nekem is kijutott, de az ismerősök családjaiban is 80%-ában jelen van ezek közül legalább 1 dolog. Én sokszor hangoztatni szoktam, hogy ha gyerekem lesz, nem így fogom nevelni. Szeretni fogom, normálisan beszélek vele és megtanítom mindenre amire szüksége van DE! nem fogom elkényeztetni, és nem engedem, hogy gusztustalan alpári módon viselkedjen mint a legtöbb mai... Erre azt a választ szoktam kapni, hogy akkor másképp fogom gondolni ha már megvan a gyerek. Na de miért gondolnám másképp? Az a szeretet legjobb kinyilvánítása ha mindent megengedek neki? Ha mindent megveszek? Hagyjam, hogy hisztizzen, erőszakoskodjon? Na persze... Embert szeretnék belőle nevelni normális keretek között.

Minden értelmes választ előre is köszönök! :)

20/L


2017. jan. 3. 16:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehez a gyerekneveles. Egy diplomat vagy magabiztos nyelvtudast sokkal konnyebb megszerezni.

De a baj gyökerr az hogy a mai vilagban a mediaval az èlen, nagyon korcs èrtèkrendet tàplàlnak az emberekbe. Beleèrtve az internet adta szabàlyozatlan informacio aramlast is...

2017. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Pont olyan vagy mint egy felreszeg szurkolo a falusi focimeccsen.

Se gyereked se elettapasztalatod de hu de tudod ki hol mit ront el.

Kerlek gyere vissza 3 gyetek 15 ev hazassag utan es hozd a hulyegyereked is.

Jaj varj a tied maga a tokely lesz es te pedig bombazo meselo top fitt mosolygo anyuka

2017. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
"válás minden apróságért amit amúgy meg lehetett volna oldani (kivéve ha az egyik fél életébe kerülhet)" Babám, attól hogy valaki nem hal belel valamibe, még nem biztos hogy apróság! Gondolj bele: A férjed félrekefél, de nyelj, mert ilyen apróság miatt nem válunk... Hiszen biztos a TE hibád miatt van hogy sorozatosan átb*ssza a fejedet..... Vagy csak eljátssza a család pénzét, cseszik a gyerekkel foglalkozni.....
2017. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
16:36-os, csak nem magadra ismertél a felsorolt szempontok alapján? Gondolom te egyetértesz a gyerek terrorizásással meg a többivel. Nyilván én sem fogom tökéletesen nevelni de legalább nem teszem ki ezeknek a dolgoknak.
2017. jan. 3. 16:45
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Vannak deviáns és hülye emberek és általában csinálnak gyereket, ennyi a magyarázat. Olyan is van, akinek nincs ideje törődni a gyerekkel. Nem olyan egyszerű a gyereknevelés, mint ahogyan gondolod.
2017. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
15%
A magyar mentális beteg népség.
2017. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Szülője válogatja.

Egy szakma megszerzéséhez évek kellenek, ha nem tudsz, évet ismételsz.

Gyereket "nevelni" mindenki tud, akinek van. Sehol annyi kontár nincs, mint éppen a gyereknevelésben...

2017. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen egyetértek veled kérdező. A legtöbb magyar (direkt hangsúlyozom ki) szülő nem tud nevelni. Gondoltam, hogy lesz valaki, aki alkalmat ragad a férfiak ócsárolására. Nemcsak a férfi lehet a hibás a válás miatt. Rengeteg félrekefélő ribizli van, a lusta tehenekről nem is beszélve. Főzéstudománya csúcsa a zacskós leves. A nő szokás szerint dughat félre. Ilyenkor a férfi a hibás, mert nem adta meg neki a romantikát. Bezzeg ha a férfi dug félre, akkor már szemétláda.
2017. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
16.58, tudsz vmi érdemlegeset is hozzászólni? Ha személyesen is ilyen bunkó vagy nem csodálom h a kutyának sem kellesz. Ne is legyen gyereked mert valószínűleg ennél többet nem tudnál nyújtani neki :D akik normálisan tudtak válaszolni, azoknak köszi! :)
2017. jan. 3. 17:29
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Na mi van, drága 75%-os? Ha neked sincs gyereked, se férjed, akkor mire fel okítod itt a népet? Legközelebb az eszed is csatold a hozzászólásodhoz. Nagy öröm, ha valakinek fogalma sincs róla, milyen rossz szülőkkel felnőni, akik még önmagukra sem tudnak odafigyelni, nem hogy egy vagy több gyerekre. Tényleg, tök jó. Viszont való igaz, hogy a legtöbben konkrétan lusták nevelni, lusták odafigyelni, és én is azt látom, hogy egyre több a pocsék szülő. Az enyéim kezébe kutyát sem adtam volna, mert képtelenek voltak bármiért is felelősséget vállalni, és igazából "majd lesz valahogy" alapon folyt a történet. Elsősorban nem anyagiakra gondolok, hanem minden másra. Nem érdekelte őket, hogy szembeállítják egymással a testvéreket, hogy a lelki zsarolásaik miket okoznak, hogy egyáltalán mik zajlanak a lelkünkben, hogy felvilágosítsanak minket, hogy megtanuljunk bízni az emberekben, és így tovább. Megfőzve megvolt mindig, de ennyi. Az egész egy csúnya válásba torkollott, majd az egész család szétszakadásával végződött, amivel kiket vádolnak? Na kiket? Hát a gyerekeket. Nem blődség? Szülőként a gyereket hibáztatni a saját kudarcomért? Na emiatt mondom, hogy sokan nem vállalják a felelősséget, csak azt hiszik, hogy a gyerek megszülésével ez automatice jár, mint egy útlevél, amit meglobogtathatok.

Ezek nagyon, nagyon finom és bonyolult dolgok, és mikor ebben éltem, én sem láttam tisztán. Visszagondolva az egész egy nagy hazugság volt. Szerintem sok felnőtt gyerek még valahol, és senkinek sem kell leírna, hogy gyereket nevelni nehéz, mert jobb esetben ezzel az ember tisztában van. Nem is erről van szó. Szerintem a kérdező is tudja. Az megint csak szomorú, hogy sokan csak ennyit képesek ehhez a szerteágazó témához és létező problémához hozzáböfögni.

2017. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!