Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nevel maximali...

Sok szülő miért nevel maximalistát a gyerekéből?

Figyelt kérdés
Látom, hogy ezen a honlapon olyan sok szülő van, aki elvárja, hogy a gyereke egész nap tanuljon, esetleg diákmelózzon. Ha a gyereknek esetleg becsúszik egy 4-es, már veszekszik vele. A gyerek szomorú lehet amiatt, hogy nincsenek barátai, esetleg a szülők is tiltják a társaitól. Úgy gondolom, hogy az életben való boldoguláshoz és a kiegyensúlyozott élethez, kell a társaság és a barátok. Ha valakinek esetleg van ehhez hasonló története, illetve értelmes választ tud adni, azt nagyon megköszönném.
2017. jan. 5. 18:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
64%

Volt egy osztálytársam, egy srác, neki ilyen az anyja. Egész gimi alatt szekírozta, ha egy négyest is vitt haza, mellette járt a srác sportolni is, ott is addig hajtotta, amíg pl. EB első helyezett lett a korosztályában. Voltak olyan időszakok, mikor kiöntötte a lelkét, és vigasztaltuk a folyosón ülve. Meg olyan is, amikor a bulikból ő maradt ki megint, mert épp versenyre ment.


Aztán ez a srác ma már 35, a sportnak köszönhetően kijutott egy ösztöndíjjal az USA-ba, ott végezte el a fősulit, hazatérve céget alapított, most tanácsadással (is) foglalkozik, és talicskával hordja haza a pénzt, amit a bombázó, 25 éves felesége magára költhet.


Hát, talán ezért...

2017. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
78%
Mert nagyon nagy a verseny mindenhol. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Ma már sehová nem elég az elbohockodok szint. Nézd meg milyen verseny van már a gimibe kerülésért is.
2017. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
55%

Szia!

Nekem apukám ilyen..16 eves fiu vagyok am. Nagyon idegesít....Jó tanuló vagyok átlagom 4,5 mindig es allandoan ellenorizget es diktal..Ha jo jegyet viszek az alap, nincs benne munka, a 3-ert meg basztat 1 hetig..Habar remek iskolaba jarom ahol az igazgatono szerint nem a jegy a lényeg, hanem hogy becsuletes embert faragjon belolunk es hogy ez a suli maradando dolgot ad. (Katolikus suli, de ha nem vagy az az se baj. :) )

2017. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

". Úgy gondolom, hogy az életben való boldoguláshoz és a kiegyensúlyozott élethez, kell a társaság és a barátok.


Te vagy az, akinek nem nézték el a verekedést és kőműves akar lenni? Nem, ennek nem örülnek most sem a szülők.

2017. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
70%

'Aztán ez a srác ma már 35, a sportnak köszönhetően kijutott egy ösztöndíjjal az USA-ba, "



10 ezerből egy, ne ámítsuk a kölykökert, ez dettó az, hofí a lány majd gazdag pasit fog ki, mert van melle... A legtöbben egy paraszt mellett végzik.. Sorry.....ű

2017. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

Velem alsóban csinálta ezt anyám. Ráadásul sokszor azt is korlátozta, h mennyit találkozhatok nagyanyámmal (az ő anyja). Pedig, ha ő magyarázta az anyagot, megértettem, anyám csak ordított. Akkor fordult az egész, amikor bekerültem a gimibe (nyolcosztályos), 5.-ben rögtön bejött egy csomó rossz jegy, ráadásul a képességeim sem voltak olyan jók, mint pl. 3.-ban, mert közben beteg is lettem (epilepszia), és a gyógyszer nagyon lehúzta a képességeimet (most már nem szedem, és lazán 5 a matek pl). Alapjábavéve jót akart, ezért is hagyta abba 5. óta ezt a hajtást (immáron több, mint 6 éve) De pl. 4. végén is hajtott, amikor a felvételire készültem/tünk, nagyon sokat feladott, de valószínűleg nem jutottam volna be a gimibe, ha ezt nem teszi.

"Látom, hogy ezen a honlapon olyan sok szülő van, aki elvárja, hogy a gyereke egész nap tanuljon, esetleg diákmelózzon." Ja, látod. A velem egykorúak kérdéseiből. De ezen az oldalon általában azok kérdeznek, akiknek vmi problémájuk van. Problémája pedig mindenkinek van, az ügyesebbek meg is tudják oldani általában. Nekem is van pár kérdésem de inkább ki se rakom, sosem kaptam itt normális választ. ... 16F

2017. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%
Inkább neveljék maximalistának, és buzdítsák tanulásra, és legyenek szigorúak, minthogy mindenki olyan legyen, mint a mai tinik 90%-a, hogy az iskolában is egész nap csak a telefonnyomkodás, a fészbuk, az insta megy, otthon meg ugyanúgy, és lassan már kommunikálni sem tudnak telefon nélkül, tanulni meg dolgozni meg csesznek, csak elvárják, hogy a szülők mindent megvegyenek, azok meg meg is veszik, nehogy szegény gyereknek ne jusson a jóból...
2017. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
63%

Belőlem nem neveltek maximalistát, persze eleinte elvárták a jó jegyeket, később pedig mindig mondták, hogy kijavítom és remélik ebből tanulok (persze egy idő után folyamatosan rosszak voltak a jegyeim, szerintem a veszekedésük miatt rontottam nagyon)

Meglett az eredménye, ma már magamtól jó jegyet szeretnék kapni és nem török össze egy-egy rosszabb jegy miatt (szerintem sok maximalista sír egy 4-est látva)

A szülőnek partnerként kéne a gyerek mellett lennie, segíteni neki kijavítani, biztatni, hogy nem baj legközelebb menni fog

Sok szülő pedig a saját magát látva a gyerekben reméli, hogy a gyerekén keresztül kiélheti a kitűnő tanuló vágyakat (remélem érted)

2017. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
53%
Velem ezt csinlta anyám általánosban. Versenyen elsőnek lenni stb. Egy 4-esért vagy 4/5-ért, már volt, hogy nem megettem ki az udvarra vagy nem kaptam vacsorát. Sehova nem engedett el, pedig ha néha elmehettem volna, akkor is jó tanuló maradtam volna. Aztán gimiben "lerontottam" 4,7-re, már basztatták és kicsináltak, ezt értsd szószerint. Közben az egészségünkre nem figyelt oda. Például, ha lázas lettél azt katasztrófának fogta fel, mert nem megettél a drága iskolába és téged okolt. Eztel pint az elkenkezőjét érte el, soha nem leszek hálás neki ezért.
2017. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%
Anélkül is lehet valaki boldog ember hogy elrontaná a fiatalkorát.
2017. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!