Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire elítélendő, hogy...

Ennyire elítélendő, hogy rászóltam rokonomék gyerekére, mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval unokatesómnak és a feleségének van két szerintem neveletlen gyereke. Az egyik 8 a másik 12 éves. Kaptak ajándékba egy kis hörcsögöt.Alig találkozunk mert messze laknak. Mikor náluk voltunk legutóbb akkor látom,hogy a gyerekek össze-vissza szorongatják a hörcsögöt én meg nagyon sajnáltam és elmondtam nekik szépen hogy ne tegyék mert az fáj neki és elkezdtek röhögni rajtam,főleg a 12 éves lány. Az anyjuk csak ránéz és nevet ő is. Megfogtam a hörcsit és megmutattam,hogy hogyan kell bánni vele. Van már tapasztalatom,egész életemben állatokat tartottam és imádom őket. Erre kirántja a kezemből szintén röhögve a kislány és megint szorongatja. Egyszer szólt rájuk az anyja de csak finoman becézgetve nyugodtan,hogy légyszíves tedd vissza miközben a hörcsög szinte már az életéért küzdött.Az apjuk csak leste, semmit sem szólt. Semmi sem történt, folytatódott a történet. Erre olyan mérges lettem,hogy rákiabáltam,hogy hagyd már abba megölöd,minek neked állad ha nem tudsz bánni vele. Hagyd már őt békén! Na a szülők olyan mérgesen néztek rám,hogy én szégyelltem már magam. Azután a hangulat sem volt jó. Most komolyan,ennyire nem lehet megnevelni a gyereküket? Nem szólok bele semmi másba,mert amúgy tényleg nem gyereknevelés amit csinálnak azok alapján amiket eddig tapasztaltam,de most kikeltem magamból mert egy kisállatnak az élete forgott kockán. Ráadásul lehetett volna az kutya, macska,bármi,azt is szorongatták volna.

Mit gondoltok?



2017. jan. 5. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
90%
Igazad volt, jól tetted.
2017. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
91%
Nyilvánvaló hogy az a két gyerek csak tartva van nem nevelve. a szülők szégyene hogy egyesnek a kutyája jobban nevelt mit ez a kettő.... Jól tetted hogy rájuk szóltál. szánalmas emberutánzatok a szüleik...
2017. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, nem láttam. Viszont találkoztam már sok hülyével, akinek fogalma sincs mit visel el egy állat és mit nem. Azt, hogy te vagy-e a hülye, vagy a szülők azt nem lehet látatlanban eldönteni.
2017. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
23%

Az addig rendben van, hogy rájuk szóltál, meg kikeltél magadból, de mit vártál ettől? Te is láttad, hogy a szülők addig is csak a te kedvedért szólnak a csemetékre, és ha kiteszed a lábad, akkor megint nyúzni fogják.


A kiabálás azért nem helyes, mert te ott vendég vagy, és akárhogy nézzük, nem neked kell a gyerekeket (sem) megnevelned, még akkor sem, ha egyébként teljes mértékben egyetértek veled.


(Amúgy valamit tudhatnak, mert a mi hörcsögünk harap, na azt biztos nem szorongatnák meg egynél többször. :D )

2017. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
90%
Igazad volt. A "szülők" is megérdemelnének pár elemi erejű pofont, meg a neveletlen purgyéik is. A kisállatot nem tudod kimenteni ezektől a nyavalyásoktól?
2017. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, volt egy kísértetiesen hasonló sztorim tengerimalaccal. A barátnőm gyerekeivel. Ők azért nem ultra neveletlenek, de azért volt pár dolog, amit mondjuk én másképp csináltam volna. Én úgy vagyok ezzel, h akkor majd a saját gyerekemnél így is járok el, más szülőknek nem osztom az észt. És tényleg, soha nem szóltam, kivéve amikor szerencsétlen tengerimalacokat kezelték élettelen plüssálatként. Nem kiabáltam, mert nem volt olyan drámai a helyzet de magamhoz képest határozottan megkértem őket, h hagyják abba, amit csinálnak, mert nem tesz jót a kisállatoknak. Itt is megfagyott a levegő, leginkább azért szerintem, mert ilyet azelőtt sosem tapastaltak tőlem és mert ők továbbra sem érettték, hogy miért pont ez az ügy akkora nekem, h szólok, pedig sosem szoktam. De mi túllendültünk. És szerintem igazam volt.
2017. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként teljesen jól tetted, valószínűleg én is ezt tettem volna. Nem lett volna joguk, hogy téged ugassanak le, tehát jól tették, hogy csöndben maradtak, de azért sokat elárul róluk, hogy a gyereküket sem védik meg, jogos vagy jogtalan a kiakadás. Magyarul les.zarják.
2017. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
10%
Megdöglött a hörcsög? Nálunk is volt hörcsög, tengerimalac, törpenyúl, ha túl erősen vagy rosszul fogták meg, kapálóztak, haraptak, úgyhogy elég nehezen hihető a történeted. Azt is megnézném, ahogy egy tenyérben elférő kis hörcsögöt erőszakkal kicsavar a kezedből egy 12 éves gyerek... Vagy túlspilázod az egészet, vagy megint kamuzol, kedves 14 éves lány.:-)
2017. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ősszel volt ugyanilyen élményem, csak kiscicával,

az apuka eléggé pszicho, amikor látta, hogy aggódom a cicáért, meg rászólok a fiaira, direkt biztatta őket, ez csak egy állat, stb.

Aztán elvettem a cicát a két kis akaratos gyerektől...azóta nálunk van. De a srácokat nem is érdekelte, hogy elviszem a cicát.

Látom valaki rendesen lepontozgatta az állatot védő válaszolókat, annak üzenném, hogy nagyon sok múlik azon, hogyan viszonyul egy gyerek az állathoz, sok állatkínzó később más "nagyvad" után néz mikor felnő, pl. egy kisebb gyerek.

Ja és az ő gyerekeik is iszonyúak, nem ismerik a nemet,

kiröhögik a szüleiket.


Szóval igazad van kérdező, sajnos a white trash emberek csak egy tárgynak tekintik az állatokat.


27/F

2017. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
15%
10 attól még, mert valaki azt állítja, hogy bántották a hörcsögöt, egyáltalán nem biztos, hogy igaz. Van néhány állatbarát, aki eléggé túl tudja tolni a dolgokat, pl. az egyik macskámat, akinek mellesleg a s.eggét is kinyaljuk, az ágyunkban alszik, a legjobb tápot kapja, egyszer fogta a szomszéd és ellopta tőlem, mert úgy gondolta rosszul tartom, mindenféle kamu hülyeséget talált ki, hogy mondjuk nem enné meg nála a kaját, ha etetném, stb. Akinek van kinti macskája tudja, hogy bárhol eszik a cica, ahol kap valamit. Na ha a kérdező is ilyen és neki az a nyomorgatás, ha valaki hozzányúl a hörcsöghöz, akkor ő a hibás, nekem fura, hogy így leordította a gyerekeket, én nem így szoktam kommunikálni.
2017. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!