Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek hogy nekik ebbe már nincs beleszólásuk?

Figyelt kérdés

Persze, csak aggódnak meg mindig a gyerekük maradok DE mintha képtelenek lennének felfogni azt, hogy felnőtt vagyok ,saját felnőtt döntésekkel, saját élettel.


A természetemben benne van az önállóság, de egyébként sosem neveltek túl önállónak, mindig mindent megcsináltak helyettem (ha akartam is segíteni csak elküldtek hogy nem kell) szóval elméletileg nem lettem túl életre való :D

de kiköltöztem külföldre, huszonéves vagyok, elkezdtem élni a saját életem, új barátok, esetleges románc, saját tervek, célok a jövőre nézve...

És ők mintha ezt nem akarnák... hát nem azt mondom hogy elfogadni, mert nem tiltakoznak, de nem is néznek semmit jó szemmel.

Mintha bűn lenne az ambíció és csak rossz sülhetne ki belőle, és az lenne a helyes, meg a normális, ha hazamennék a kisvárosba, elmennék dolgozni a helyi kisboltba, monotonizálnám a napjaim és kész.


Jó a kapcsolatunk, szeretem a családom, de felnőttem, önállóságra vágyom, saját életre, nagyvilágra, ha hibázok hát hibázok majd tanulok belőle. Hogy értessem ezt meg velük? Megbántani sem szeretném őket.


2017. jan. 7. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekik még a kislányuk (vagy kisfiuk) vagy. Ez sértődés nélkül nem fog menni, mert ha túl finom vagy, az nem hoz eredményt, ha meg eredmény lesz, akkor keménynek kell lenned.
2017. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. De én megértem a szüleimet. Eddig mindig én voltam a kicsi lányuk, minden nap láttak, sok időt töltöttünk együtt, mindig ott voltunk egymásnak, ha valamiben segítség kellett, aztán külföldre költöztem. Évek óta élek itt, de ők még mindig azt szeretnék, ha csak valahol ott a közelben dolgoznék és élnék.

De nézd ezt az ő szemszögükből is. Tizen huszon éven keresztül neveltek, törődtek veled, mindent megadtak neked, ott voltál a kezük alatt, aztán elmentél. Te még fiatal vagy és előtted az egész élet, de ők már nem lesznek fiatalabbak. Én szüleim 60 felé járnak és tudják, hogy nincs annyira sok idejük és én azt is távol tőlük töltöm el. Idővel jobb lesz nekik is, de teljesen elfogadtatni ezt velük lehetetlen. Kivéve ha alapból lesz.rnak a szüleid. Akkor mehetsz isten hírével akár a Marsra is, az sem mozgatná meg őket.

2017. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Ők azt várják hogy jöjjek rá hogy egyedül nem boldogulok és menjek haza szerintem :/

én is próbálom az ő szemükkel is nézni, de azért csak a saját életem

2017. jan. 7. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Az idő megoldja. Ha látják, hogy külföldön megállod a helyed, elég jól, akkor kénytelenek lesznek belátni. Persze ez nem jelenti azt, hogy ennek hangot is fognak adni...

Mivel nem vagy a szemük előtt, ezért az aggodalmuk fokozódik. Ki kell bírni ezt az időszakot.

Az én anyukám is ilyen. Én kevesebbszer beszéltem vele telefonon, ez némileg enyhítette a feszültséget...

2017. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, el kell nekik magyaráznod, akkor van beleszólásuk. Tehát sehogy ne magyarázd el, hogy nincs, mert nem igaz.
2017. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!