Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam el anyámnak...

Hogyan magyarázzam el anyámnak, hogy nem fogok elszökni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves fiú vagyok. Világéletemben itthon ülő voltam, mert az iskolán kívül sehova sem engedtek ki a szüleim a házon kívül. Most nyáron se hagyták itthon a kulcsom, ne hogy kimenjek az utcára és bajom legyen. Nagyon féltenek, amit megértek, de ez már túl sok. Nem mehetek el barátaimmal találkozni, mert féltenek. Most kezdődik az iskola és eddig anyám mindig előbb ért haza a munkából mint én suliból így tudta figyelni az órát. De most megváltozott a beosztás és este 6-ig van bent. Nagyon félnek, hogy így hogyan jövök haza, mert nem akarják, hogy elkóboroljak a barátaimmal sétálni meg semmi ilyesmi. Nem tudok rá hatni, hiába mondom hogy nem kell félni, hazajövök. Igazából már ki szeretném próbálni, milyen lenne a barátokkal lógni szóval valószínűleg 1-szer kétszer elfogok velük menni titokban. Hogyan győzzem meg anyum?

2016. aug. 30. 13:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet meggyőzni. Egyszerűen el kezded élni a lazább életet és majd hozzászokik, muszáj lesz neki. Nem tarthat bura alatt, mint egy 6 évest.
2016. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pont most beszéltem vele telefonon, a kérdés kiírása végén már csörgött a telefon és annyit mondott, hogy be akarja iktatni a szomszédot, aki otthon dolgozik, hogy jelezze, ha hazaértem 20 percen belül az utolsó órám végétől, mert úgy van, hogy az órák után 5 perccel indul a buszom és 10 perc amíg ledob és 2-3 perc amíg hazasétálok onnan.
2016. aug. 30. 14:08
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Anyád elmebeteg.
2016. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

2 év és felnőtt vagy, basszus, jár neked valamennyi szabadság.


Ülj le vele, és kérdezd meg, hogy mi az oka annak hogy nem bízik benned. Hiába tagadja, ez áll a dolog hátterében.


Esetleg beíratkozhatsz karatére/dzsúdóra/egyéb harcművészeti vagy önvédelmi tanfolyamra. Egyrészt remek "hobbi", kikapcsolódás, remek önbizalomfejlesztő, új barátokkal is megismerkedhetsz és jól meg is izmosodsz ;)

(csajoknál nagyon bejövős)

Hátha akkor anyud elenged.

2016. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Én azért se mennék haza időben.
2016. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Ez vagy kamu, vagy anyukád beteg, és pszichiáterre van szüksége.
2016. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem csak attól félt, hogy megvernek, hanem hogy rávesznek hülyeségekre (drog, pia, cigi), és hiába mondom hogy ezeket nem szeretem és okos vagyok, nem fogom őket kipróbálni se, nem tudok rá hatni. Meg csak simán nem szereti ha nem látja, mit csinálok, nehogy valami lány ágyában kössek ki. 1 éve volt, hogy volt osztálytársaim elhívtak biciklizni, de anyám hangos üvöltözésekkel ijesztette őket el, hogy a fiam nem fog csóró leiskolázatlan meg diploma nélküli mihaszna gyerekekkel játszani.
2016. aug. 30. 14:24
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,nem normális,ahogy viselkednek veled a szüleid! Ha nem emeleten laksz,akkor fogd magad,és mássz ki az ablakon,menj bandázni! Nagyon jó dolog a barátokkal lógni,sétálgatni,elmenni kajálni (esetleg sörözni).

Ha a szomszéd normális,akkor esetleg beszéld meg vele a problémádat,és kérd meg,hogy heti 2x jelentsen le akkor is,ha nem vagy otthon! Talán egy kis zsebpénzt is áldozhatnál rá,hogy lefizesd! Tudom,hogy egy aljas dolog,de mindennel meg kell próbálkozni! Amúgy pedig 16 éves srác vagy,ha más nem,akkor kisétálsz az ajtón a szülők szeme láttára! Annyira féltenek,attól nem kell félned,hogy nem engednek be aludni!

Ott van a szokásos kamu duma,hogy szakkörre jársz,vagy segítesz tanulni barátoknak.

Ha jó beszélőkéd van,és tudsz hatni az emberekre,akkor megpróbálkozhatsz a fél órás szónoklattal is,amiben elmagyarázod,hogy 16 évesen már buliba is mehet a gyerek,tud magára vigyázni,ha nem változtatnak,anyucipicifia leszel,ezért fognak utálni az egyetem,és azzal,hogy nem léphetsz ki a házból,tönkreteszik a fiatalságod egy részét,ami ugye az egyik legfontosabb korszak az ember életében. Ha jól adod elő,valószínűleg fel fogják fogni!

Ha pedig csak anyukád nehéz eset,akkor mostantól mindenben apukádhoz fordulj! Anyukád egy idő után "zavarni fogja",hogy jobb apukáddal a kapcsolatod,és rá jön,hogy az egyetlen módja,hogy vele is jóba legyél,ha nem tesz úgy,mintha 10 éve megállt volna az idő.


/Bandázással kapcsolatban pedig: nem menő sem a cigi,sem a fű,sem a rengeteg alkohol. Nem kell terrorizálni a kóbor macskákat,kutyákat,az idős néniket,a kissé elveszettebb kortársakat,a hajléktalanokat./

2016. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóság, vagy hívjanak ki hozzá egy pszichológust. Már ne haragudj, de anyukád fejében valami nagyon nem oké. 10 évesen ez érthető lenne, de 16 évesen már félig felnőtt vagy, nem egy óvodás gyerek, akit pelenkázni kell. Jó, hogy nem akar pelenkázni. Tessék elkezdeni LÁZADNI.
2016. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Apukám nem adhat semmi engedélyt, mert elváltak, viszont együtt élnek mert nincs pénz elköltözni, így anya nem engedte meg apámnak, hogy bármit is megengedhessen nekem + apukám késő estig dolgozik. Jó a beszélőképességem viszont anyukámra nem tudok hatni. Egyszerűen nem hagyja, hogy beszéljünk és ha hagyja is, elereszti a füle mellett. A szomszéd elég nehéz eset, mert nagyon nem kedvel, mert van egy 1 évvel fiatalabb lánya és le szokott ordítozni, hogy ne nézzem a lányát, még akkor is ha nem nézem. Meg hát nagyon szereti anyumat, szóval nagyon jó társak, volt már olyan, hogy kicseszett velem.
2016. aug. 30. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!