Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gyakori az, hogy a...

Mennyire gyakori az, hogy a gyerekek kapnak ajándékot karácsonyra a szülőktől, forditva viszont nem?

Figyelt kérdés

Én nem szoktam karácsonyra ajándékot venni nekik, mert nincs még saját keresetem és zsebpénzt se kapok, ezért nincs pénzem venni nekik bármit is. Nővéremtől viszont elég sok mindent szoktak kapni. És eddig kicsit cikinek éreztem, amikor más ismerőseim mesélték, hogy a szüleiknek meg más rokonaiknak mit vettek, én meg nem tudtam mit mondani, mert semmit nem vettem nekik..

De múltkor az egyik barátnőm mondta, hogy náluk sem szokás a szüleiknek ajándékot venni, pedig ők a tesójával megtehetnék, mert ő is kap zsebpénzt, a bátyja meg dolgozik is. Viszont mégis igy nevelték őket, hogy csak ők kapnak a felnőttektől ajándékot, a felnőttek viszont a gyerekektől semmit. Mondjuk az ő szüleik más rokonoktól kapnak ajándékot, mert náluk az egész család együtt szokott ünnepelni, nagyszülők, keresztszülők, nagynénik-nagybácsik, mindenki, szóval náluk se az megy, hogy a gyerekek ott bontogatják a tucatnyi ajándékot, a felnőttek meg ölbe tett kézzel nézik őket.

Mennyire elterjedt ez, hogy a felnőttek nem kapnak a gyerekektől ajándékot? Vannak olyan ismerőseitek, ahol ez a szokás?


2017. jan. 8. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé elterjedt, pontosabban azt mondhatnám, hogy eleve a karácsony nem a megajándékozás ünnepe, hanem egészen másé.
2017. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én minden évben csinálok vagy veszek nekik valamit, de nem baj ha te nem.
2017. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt nagy szokás sose. De amióta keresek, azóta is azt mondják hogy amit megkeresek azt inkább költsem magamra.
2017. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kisebb gyerekeknél ez nem szokás. Mert ugye miből vennének ajándékot. Óvodában, általános iskolában szoktak készíteni mindenféléket ünnepekkor, azt szokták általában odaadni.

Amikor már nagyobb lettem, akkor próbáltam valami apróságot adni. De akkor sem az egész rokonságnak, csak a szüleimnek. Amióta pedig dolgozom, azóta én is veszek mindig nekik mindenre.

2017. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Normális szülő azt mondaná, hogy nem kell venni neki ajándékot, hiába keres a gyerek, még ha külön laknak is.

Én már szülő vagyok, de még a gyerekeim azt hiszik, hogy azt a Télapó hozza - Angliában élünk -, így még nem is csinálnak semmit, de egyszer, ha rájönnek, jól esne, ha saját készítésű ajándékot csinálnának nekem. Én mindig saját készítésű ajándékot csináltam a szüleimnek és mindig örültek neki. Amikor vettem nekik valamit, mindig mondták, hogy nem kellett volna, jobban örülnének, ha megtartanám a kis pénzemet és spórolnék magamnak. Soha nem kaptam zsebpénzt. Ezért is sajnálták, hogy azt a kicsit, amit visszajárókból megtarthattam, rájuk költöttem.

Na egy kicsit máshogy csinálom a zsebpénzzel, mert most kezdtem el adni a lányomnak, de úgy, hogy még csak gyűjtjük és akkor kap, ha jól viselkedik. Minden héten vannak bizonyos elvárások, azokat kiírogatjuk, ha megcsinálja, kipipáljuk és ha összegyülik valamennyi pipa, kap érte kis pénzt, elrakja perselybe, de még nem jutott eszébe elkölteni, mert még csak most kezdtük. 6.5 éves:D

De így is azt mondom, hogy nem akarnám, hogy vegyen nekem valamit.

Szerintem majd úgy fogom rávezetni a dologra, hogy ha már rájött, de még kishúga nem, akkor még nem mondom neki, de ha már mindketten tudják, akkor majd megkérem, hogy csináljon az apjának, meg a húgának, az apja meg majd megkéri, hogy nekem csináljon. Aztán pár év után már remélem magától rájön. Ugyanígy csinálom majd a szülinapokkal is, illetve most a húga 2. szülinapjára már kértem, hogy csináljon neki valamit. Az ajándékozás örömét is meg kell nekik tanítani.

Olyan 10-15 éves kortól érzi úgy az ember, hogy ciki, ha nem ad ajándékot a szüleinek karácsonyra, de még akkor nem érti meg, hogy a szülei tényleg jobban örülnek egy saját készítésű ajándéknak, legyen az bármennyire is egyszerű. Egy sajátkészítésű kártya símán megteszi. Ez jelzi azt, hogy eszébe jutottak a szülei, nem sajnálta rá az erőt és energiát, belevitte a szeretetét. Ez a lényege a karácsonynak.

2017. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kicsik voltunk tesómmal, addig nálunk sem volt szokás, hogy adjunk a szüleinknek. Később, mikor már nagyobbak lettünk, akkor már igen, de ezek leginkább jelképes ajándékok voltak eleinte, aztán később több pénzből már olyat is tudtunk venni, aminek mondjuk jobban hasznát veszik a mindennapokban, de maguknak nem biztos, hogy megvennék.


Egyébként saját készítésű ajándékra nem gondoltál még? Annyi remek ötlet van ilyen témában az interneten.

2017. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam régebben, míg gyerek voltam saját kézzel csinálni valamit. Pl. Karácsonyfa dísz készlet, jegyzet füzet, és sálat is kötöttem.
2017. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Régebben csináltam nekik kézzel készitett ajándékokat, rajzokat pl, vagy könyvjelzőket, amikre varrtam valamit, stb., de nem igazán örültek nekik és pár nap múlva kidobták őket..

2017. jan. 8. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

@14:06


Ez arra enged következtetni hogy elég elcseszett anyagias szüleid vannak.

2017. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pff elég nagy bunkók a szüleid mit ne mondjak...kidobják amit csináltál nekik, a pofámról le sűlne a bőr, még jó hogy nem adsz nekik ezek után semmit.

Én is mindig rajzoltam vagy festettem, idén álomfogókat csináltam. Érdekes akárhova megyünk megtalálom a festményeimet a falakon még ha nem is sikerültek annyira jóra. (igaz én rajz szakos voltam na de na) egy szülő igenis értékelje amit a gyereke csinál neki.

2017. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!