Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól lehet elköltö...

Hány éves kortól lehet elköltözni otthonról szülői engedély és beleegyezés nélkül?

Figyelt kérdés

Persze, mindenféle bírósági tárgyalás, rendőrségi ügy nélkül, stb...

Indoknak elég annyi, hogy nagyon rossz kapcsolatban vagyok a szüleimmel, amit már lehetetlen elviselni.

És ha költöznék, akkor nem rokonhoz.

Lehetséges ezt 17 évesen megoldani, vagy mindenképp be kell tölteni a 18-at?

18 alatt a rendőrség még visszahozhat, vagy akkor már nem?

A tanulást természetesen folytatnám, esetleg dolgoznék is mellette, de tanulás után mindenképp dolgoznék.



2017. jan. 8. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Attól függ, hol laknál.
2017. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Barátomnál.
2017. jan. 9. 00:00
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha elmúltál 18 éves.
2017. jan. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 9. 00:11
 5/17 Aadel válasza:
19%
Kicsim, a szüleid szeretnek, csak nem képesek kimutatni.Ne itéld el őket ezért!Kívánom neked, hogy boldoguljál nélkülük is és legyél nagyon óvatos az emberekkel!
2017. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

17 évesen bizonyos esetekben nagykorusíthatod magad, de nem tudom, te bele tartozol-e.

Kérdezd meg a helyi családsegítőben.

2017. jan. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
18 alatt, ha gyámügy engedélyével házasságot kötsz, vagy valaki más gyámod lesz 18-ig.
2017. jan. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
mi az hogy esetleg dolgoznál? Mégis mit gondolsz, kivel akarod eltartatni magad? Odamész valaki nyakára ingyenélőnek?
2017. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem hinném, hogy szeretnek... általában vernek, pedig nem vagyok rossz, igyekszem a kedvükre tenni, de sosem jó semmi, de a tesóm a kedvenc. Sosem akarnak jót nekem, hiába segítek nekik is, abba csak belekötnek, sosem hallgatnak meg és nekem sosem adnak igazat, csúnyán beszélnek velem és nagyon lenéznek, az iskolában is piszkálnak, mert nem nagy a szám, visszahúzódó vagyok és nem piszkálok velük másokat. 4 éve ez megy és már nagyon belefáradtam, ezért gondoltam erre a lehetőségre.


Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves utolsó, neked semmiről nincs fogalmad, úgyhogy ezért felesleges volt írnod, akkor elítélhetsz, ha ismered az egész helyzetem... mellesleg nagyon szívesen látnának ott, ahova mennék, és mindenben segítenék, ahogy tudok. Az "esetleg dolgoznék" kijelentésem arra értettem, hogy iskola mellett, ha úgy lesz időm, akkor igyekeznék minél többet megtenni...

2017. jan. 9. 18:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Ily esetben hivatalosan meg is szökhetnél, míg nem hivatalosan náluk laksz.

Tárgyalással hivatalos úton is elintézhető most.. bár lassú. Én ezt tenném. :) Nehogy már nyúl fogja puskát.

2017. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!