Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha 18 éves kor alatt el...

Ha 18 éves kor alatt el szeretném hagyni az országot, akkor milyen dokumentumok kellenek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van valami olyan, hogy szülői beleegyező nyilatkozat, de nem tudom, hogy mi ennek a pontos neve, illetve hogy ezt csak egy lapra kell írni, vagy van egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni? Illetve elég csak az egyik szülőmnek kitöltenie, vagy mindkettőnek kell? (Születésem óta anyummal élek)

2016. febr. 26. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugy tudom, hogy mindket szulo beleegyezese kell mar magahoz az utlevelhez is.

Miert hagynad el az orszagot? Kint suliba jarni? Vagy dolgozni?

En megvarnam, amig 18 eves leszek, es nagyon nagy korultekintessel indulnek csak el. Ki segit az elso idokben, szallas, penz, stb.?

2016. febr. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én csak el szeretnék utazni a tavaszi szünetben egy pár napra Prágába. xD
2016. febr. 27. 03:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ha van nálad egy beleegyező nyilatkozat valamelyik szülődtől, lehetőleg angolul/németül, mert azt mindenhol megértik. Ugyanakkor 99% valószínűséggel senki nem fogja kérni. Sőt, miután a Schengeni övezeten belül utazol, alapból határellenőrzés sincs. Manapság a migránshelyzet miatt előfordulhat ellenőrzés, de ott a korod senkit nem fog érdekelni, csak azt nézik, hogy érvényes útiokmányod van. EU-s útlevéllel nem is nagyon foglalkoznak veled.
2016. febr. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Személyi igazolvány kell vagy útlevél.
2016. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Személyi vagy útlevél ..

Már 10 éve ...és most se kértek semmit ...

15 évesen kiugrottunk sörözni ...

Ránk se bagóztak

2016. febr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!