Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnánk megyőzni az...

Hogyan tudnánk megyőzni az apámat, hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

Harmadik éve vagyok gimnazista.

Az iskolánk színvonala nagyon hirtelen zuhant le, legalább is az a bizonyos szaka, amire én járok. Még be sem zárta a kapuit ez a szak, hiszen még itt van 3 évfolyam, akivel foglalkozni kéne, de már most elkezdték leépíteni a szakunkat és a tanszékvezető is csak bólogat rá.

Nekem viszont érettségiznem kéne és felvételiznem egy egyetemre.

De mindenből rettenetesen le vagyunk maradva, fakultáció felvételére sincs lehetőségünk a speciális órarendünk miatt, a többi közismereti tárgyból pedig be vagyunk nyomva a 'söpredék' közé és úgy le vagyunk maradva, mint a borravaló.

A szakunkon összesen 4 tanár maradt, az egyik szörnyen ki van öregedve a szakmából és a 3 év alatt semmit nem fejlődtek nála. Viszont esze ágában sincs nyugdíjba menni, mert pénzre szüksége van, az iskola viszont sz.rik a fejünkre, hogy felvételi előtt jobban járnánk egy fiatal életerős tanárral, de annak persze többet kéne fizetni, és különben is mit akarunk, ha a szakunk lecsengőben van...

1 tanár van, aki rendesen végzi a dolgát, a maradék 2 pedig eleve úgy áll hozzá, hogy felesleges dolgozni velünk, mert semmi értelme.

Nekem viszont határozott elképzelésem van, hogy hová szeretnék menni, ehhez pedig haladásra van szükségem.

De nincs lehetőségem plusz órákra, hiszen így is minden napra benyomnak 8 felesleges órát, ahol semmit nem csinálunk, de rettenetesen lefáraszt.

Egyébként jó képességű jó tanuló vagyok. 4,6- nál még soha nem volt rosszabb átlagom.

Anyám eddig mindig hozzám vágta, hogy hülyeség a magántanulósdi, de most belátta, hogy az iskola tényleg csak kiszúr velem, ha így marad.

Jelenleg egy bizonyos magántanár válaszát várjuk, hogy mikor tudna elvállalni, mert ebből a tárgyból szeretnék felvételizni.

Ha sikerül felvenni vele a kapcsolatot, lenne alibim, hogy miért szorulok rá a magántanulóságra és nem kéne a vezetőség szemébe vágni, hogy: "Ritka sz.r ez az iskola."

Apám viszont hallani sem akar róla, állandóan hozzánk vágja, hogy miért ezt az iskolát választottam.

Anyagilag sokkal olcsóbban is jönnék ki egyébként, hiszen mellette kollégista is vagyok, így az utazási költség, a kollégium díja, az egész heti étkezésem sem kevés.

Miért nem bízik meg bennem az apám?

Engem soha nem kellett odaverni a tankönyvekhez, mindig is a szorgalmas típus voltam, aki szeret tanulni.

Itthon is minden nap az időmet beosztva tanulnék és mellette mindennel tudnék foglalkozni, ami a továbbhaladásomat segítené.

Hogy tudnám elérni, hogy bízzon bennem?



2017. jan. 9. 19:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

1 ötletem van. Kérd meg, hogy a következő félévben legyél magántanuló és amint megbukik ez abban a pillanatban visszamész az iskolapadba.


Ha szerencséd van belemegy ebbe az üzletbe. Esetleg beszéljen vele anyukád.

2017. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gimnázium az, ahol tanszékvezető van? Miért van speciális órarendetek? Milyen szak van abban a gimnáziumban?
2017. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Melyik ország ez?


"jobban járnánk egy fiatal életerős tanárral, de annak persze többet kéne fizetni"

Nem, minél fiatalabb, annál kisebb a fizetése.

2017. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek a többiek kétkedésével, ráadásul olcsóbban biztos nem jönnétek ki.. tudod te mennyibe kerül egy magántanár hosszútávon? és hogy hány magántanárra lenne szükséged? a gimnáziumi tananyag nem az a szint, amit saját kis buksidból kiindulva meg fogsz tudni tanulni, mert egy felkészült tanár olyan összefüggéseket és háttérinformációkat is átad, ami az életben eszedbe nem jutna. és nyilván érettségizni sem otthon kell majd a konyhaasztalnál.
2017. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Ez tenyleg nagyon gyenge iskola lehet, ha te ott megutod a 4-es atlagot....


Fogalmatlan vagy es sajnos ehhez parosul az, hogy mar most azt hiszed mindent (jobban) tudsz...

2017. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész át akkor inkább másik suliba?
2017. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%
A gimnáziumi tananyag nem az a szint, amit ne lehetne időközi dolgozatok mellett magántanárral, vagy önállóan tanulni. Ezen kiivül, szerintem ezerszer motiválóbb egyedül megtanulni. Egymagadban mindig az előtted álló feladatokra fogsz koncentrálni, ahelyett, h a azt figyelnéd, többiek épp milyen hülyeségeket csinálnak. Ha jó eszed van, mindenképp javaslom a magántanárt!! Apáddal pedig valahogy le kell ülnöd ezt megbeszélni. Egyszerűen mikor azzal jön, h miért választottad ezt a sulit, akkor nyugodtan elmondod, h akkor még egyértelmű módon nem ismerted az iskolát, és a képességeiddel sem voltál ilyen szinten tisztában. Hidd el, ha értelmesen elmondod az álláspontod, meg fogja érteni.
2017. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Elárulom: ez egy magyar gimázium zenei szaka.

Olyan iskola, ahol 10 évvel ez előtt a 8 és a 4 osztályos gimnázium mellett zene szakot is indítottak. De arra persze senki nem számított, hogy ilyen hamar leépül.

Egyébként nem vagyunk "csórók", jómódú családban élek, és általános iskolásként is rengeteg magántanárhoz jártam az iskolai elfoglaltságokon és a zeneiskolán kívül: külön nyelvóra, külön matekóra, külön szolfézs és zongoraóra a kötelező zeneiskolai az mellett, táncóra, sport.

Talán ezek azok a dolgok, amikhez magántanárt kéne fizetni + magyar és magánénekóra, hiszen ezek kellenek a felvételimhez leginkább. Próbaidőt már mindketten emlegettük az apámnak, de még nem adta be a derekát...

2017. jan. 9. 20:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont magántanuló?Miért nem mész másik suliba?
2017. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
gimiben szak, tanszékvezető??? Milyen speciális óráitok vannak, hogy külön tanárok vannak a ti szakotokra??? Gimiben semmi extra.
2017. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!