Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hónapok óta alig alszok, mert...

Hónapok óta alig alszok, mert anyám elolvasta a naplómat. Mit tehetnék? 15/l

Figyelt kérdés
Annyira rettegek, hogy mit gondol azok után rólam amiket olvasott benne. 3 hónapja alig tudok aludni, vagy másra gondolni. Állandóan a sírás kerülget, az eset óta a vérnyomásom is magasabb lett, leromlott a tanulmányi átlagom. Nagyon nagyon félek erről beszélni vele, onnan tudom hogy elolvasta hogy máshogy került vissza a helyére. Az a baj, hogy nem tipikus kis tini dolgokról írtam benne hogy jajj ez meg az a pasi olyan helyes, hanem komoly dolgokról meg olyanokat ami neki nem tetszene és leheg hogy azt gondolná nem vagyok normális. Most is úgy érzem hogy elsírom magam, olyan érzés mintha meztelenre vetkőztem volna a világ előtt. Nem tudom, mit csináljak, bárcsak visszatekerhetném az időt és sose kezdtem volna el naplót írni. Folyamatosan szégyenérzetet érzek, szinte belehalok.
2017. jan. 9. 23:15
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
47%

Üdv!


Az lenne a legjobb megoldás ha megbeszélnéd anyukáddal te is nyugodtabb lennél és ő is jobban megértene téged csak legyél vele őszinte és talán nem anyukád véleménye az ami zavar téged hanem amit tettél.. Bár nem te vagy az egyetlen Lány aki abban a korban kezdi de csak sejtéseim vannak a naplódban leirtakkal kapcsolatban.

2017. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Rosszak azok a sejtések, semmilyen kapcsolatom nem volt senkivel, még csak nem is csókolóztam soha ;)
2017. jan. 9. 23:32
 3/44 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy sorozatgyilkos akkor nics okod aggódnin
2017. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
74%

En is 15 eves vagyok es lany. Nem irok naplot viszont ha szomoru agy nagyon boldog vagyok kis lapocskakra leirom amit gondolok es azokat a lapokat egy notesz fedelebe rejtem el amit nem hasznalok. Nalam nem az anyukam hanem a koleszban a szobatarsaim mindig piszkaljak az a noteszt es durvan rajuk szolok ha hozzanyulnak. Nagyon erzelmes es intim dolgokat irok le olyankor. Es nem szeretnem ha elolvasnak. Amugy a 3 evvel nagyobb lanytesom regen elolvasta a naplom ugyhogy hidd el aterzema helyzeted. Ha viszont anyukam olvasta volna el akkor nagyon pipa lennek es szamon kernem tole, hogy mierrt nyult hozza az en szemelyes dolgom hoz? Es hogy miert rontott bele a maganszferamba? Mert az,hogy az anyukad meg nem hatalmazza erre fel. Viszont ha az o szemszogebol nezzuk a dolgot, akkor valoszinuleg aggodott miattad, es nem tudta hogy mit gondolsz vagy hogy bant-e valami. Lehet tevedek de ugye te nem nagyon szoktad igy beavatni az eletedbe? Marmint beszelgess vele vagy kar emlits meg nehany fiut aki szerinted jol nez ki es kerd ki a velemenyet. Meglasd ha jobban beavatod azzal kapcsolatba, hogy mi van veled akkor nyugodtabb lesz o is. Ja es szerintem rejtsdel jobban azt a naplot.

Remelem tudtam valamit segiteni, de ha tevedek irj nyugodtan vissza. :)

2017. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
71%

Fuh ismerős, nekem az állítólagos barátnőm lopta el a táskámból a naplómat és lobogtatta meg az osztály előtt, hogy mindenki elolvashassa.

Azt hittem ott helyben meg fogok halni.

(általános iskola)

Soha többé nem voltak képes naplót írni (próbáltam, de egyszerűen pszichésen nem voltam rá képes).

Iszonyatos dolog.


Ha még nem beszéltetek róla, próbáld meg azt, hogy odaviszed hozzá a naplódat és azt mondod: anya nézd, dolgozok egy könyvön. Olyan, mintha napló lenne, elolvasod? Szerinted jó lett? Szeretnék egyszer író lenni.

2017. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
58%

Én Anyukád lehetnék, nekem is volt titkos naplóm. Anyukák is emberek, és voltak 15. Kíváncsi volt, nem volt szép dolog, de nyugi.

Mindenki volt szerelmes 15 évesen, Anyud is, és megérti, és kamasz vagy, és a többi dolgot is. Ő már átment rajta.


Nyugi, értem, hogy rettentő kellemetlennek érzed, hogy a titkos gondolataidat elolvasta, de ezek elég általános dolgok.


Semmiképpen ne szégyelld magad, semmi rosszat nem tettél, és azt is értem, hogy meztelennek érzed magad, de... De, ezen minden 15 éves átmegy, hogy vannak titkosnak hitt gondolatai, és mindenkinek volt, Anyudnak is, és hidd el, megérti.


Ja, írj gépen, amit csak te látsz, és nem fizikailag létezik a szobádban.


De, akár beszélgethetsz is Anyukáddal, és könnyen lehet, megkönnyebbülsz.

Semmi rosszat vagy szégyellni valót nem tettél.


Hogy egy pasi helyes?


A világon nem volt olyan 15 éves lány, aki ne gondolta volna ezt....

2017. jan. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
84%

Az enyémet apukám olvasta el, csak én pár évvel idősebb voltam. De ugyanígy fogalmaztam meg magamnak, hogy "mintha meztelen lennék" :)

Ne edd magad rajta, ha annyira zavarta volna, amit olvasott, már rég szóba hozta volna ő maga. Tapasztalat sajnos.

2017. jan. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
32%

"Az a baj, hogy nem tipikus kis tini dolgokról írtam benne"


De, IGEN :)

2017. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
#8 Hadd tudja jobban, h ő mit írt...
2017. jan. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
77%

Inkább ő kéne szégyenkezzen Előtted, mert nem volt joga a hátad mögött elolvasni a naplódat.

De nem lehet, hogy csak takarított, lepakolta a polcot és máshogy tette vissza?

2017. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!