Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 7 éve elköltöztem a szüleimtől...

7 éve elköltöztem a szüleimtől, de még mindig lelkiismeretfurdalás gyötör. Mit tehetnék, hogy megbékéljek?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok. Érettségi után elköltöztem otthonról, "hátrahagyva" két kisebb testvérem és a szüleim. Nem bírtam az otthoni nyomást, légkört. Nagyon sok fájdalom él bennem a szüleim miatt. Mióta elköltöztem, éltem valakivel, éltem egyedül, most pár hónapja megint párkapcsolatban vagyok. Sokat csalódtam párkapcsolati téren is. De ami sosem változik, hogy éjszakánként fojtogat a sírás, hogy rossz ember vagyok, amiért a saját lábamra álltam, amiért már nem azt csinálom, amire 10 évet szántam "feleslegesen" az életemből: hogy családot faragjak belőlü(n)k, és boldoggá tegyem őket. Úgy érzem, hogy otthagytam őket szenvedni, pedig tudom, nem feladatom, amit jó ideig cipeltem. Néha rám tör, hogy feldobom a függetlenségem, hazamegyek, és segítek, de egyrészt felnőtt ember vagyok, saját élettel, és nem áldozhatom fel magam ismét, feleslegesen. Egy ideig kompenzáltam ezt az érzést azzal, hogy ugyan külön élek, elhalmoztam őket mindennel. De nem az a típusú család, hogy értékelnének a tetteim. Ők nem támogattak engem, tettek a boldogságomért semmit, engem mégis marcangol a bűntudat, hogy nem értük élek már.
2017. jan. 2. 04:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy amikor hazalátogatok, teljesen lehangoltan jövök el. Teljesen kiégek érzelmileg. Nem az van, mint normális családoknál, hogy főznek, mert tudják, hogy megyek, hanem általában én viszem a kaját vagy rendelek, közben megkapom, hogy önző vagyok, és senkit sem szeretek, mert nem jövök elégszer. Apám elmondja, hogy Anyám milyen, Anyámon látom, hogy már megint kivan, testvéreim foglalkoznak a világukkal, és én ezek miatt már arra sem érzem a késztetést, hogy sűrűbben menjek. Amikor mentem, készültem, sütöttem, ajándékokat vettem, is megkaptam, hogy egyoldalú vagyok. Egyáltalán nem vágyom "már" erre, de nem akarom, hogy emiatt lelkiismeretfurdalásom legyen, vagy úgy gondoljam, nem vagyok jó ember.
2017. jan. 2. 05:22
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Te ilyen szenvedő típus vagy? Mert úgy érzem direkt csinálod magadnak a nyavajgásodat.

Ha mindenki tesz rád annak ellenére, hogy viszel ételt, stb., akkor miért és kinek siránkozol itt?

Ezen kéne elgondolkozni, de sürgősen.

Senki nem hiányolja azt, hogy foglalkozz/avagy ne foglalkozz velük.

Magadnak gyártod a felesleges problémát. Foglalkozz a saját életeddel, nőjj fel!

Te megteszed azt, amit saját lelkiismereted diktál és helyes, de a maradék idődben kérlek ne siránkozz itt. Vagy, ha ennyire nem tudsz meglenni saját kitalált problémák gyártása és szorongás nélkül az életedben, akkor rohadt gyorsan keress fel egy pszichológust!

2017. jan. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Van egy kép benned, hogy SZERINTED milyennek kell lennie egy családnak, ők ennek nem felelnek meg, így te elégedetlen vagy velük. Majd ez miatt nyivákolsz. Nemá...

Meg mi az hog majd te családdá neveled őket?? Remélem lesz olyan ember az életedben, aki majd jól át akar nevelni téged, mert nem felelsz meg az elképzeléseinek, hogy milyen is egy normális ember.

2017. jan. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Sokan összetévesztik a bűntudat érzését a tehetetlenség érzésével, Te is közéjük tartozol. A tehetetlenség érzését éled át, hogy bármit is teszel, nem tudsz változtatni a dolgokon. Próbálj belenyugodni és a saját életedet tedd rendbe.
2017. jan. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező! Az előttem lévő válaszolón ank bizony sok igazsága van. Tehetetlenség amit érzel bár szerintem a ebből fakad a bűntudatod is, ami nem racionális. Önsegítő, önismereti csoportokat ajánlok, életvezetési tanácsadót, kineziologust keress fel, vagy pszichológust.

El kell fogadnod hogy vannak dolgok amiket nem tudsz megváltoztatni és nem rajtad múlik.

A saját fiatal életed miért teszed tönkre a szüleid miatt?

A testvéreiddel még lehet jó kapcsolatod de egy kapcsolathoz nem elég 1 ember.

Ahhoz nekik is tenni kell.


Ne vedd magadra az ő kínjaikat. Amúgy nem ismerek olyan családot ahol ne lennének problémák, tehát a fejedben lévő idealizált képet próbáld meg elengedni.

2017. jan. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 acelsziv ***** válasza:
93%

És hogy akarod őket rendes családdá tenni?

Embereket nem tudsz megváltoztatni. Legyen saját családod és azt tedd rendes családdá. Anyádékat meg hagyd úgy ahogy vannak. Ritkítsd a találkozásokat mert kiszívják az életet is belőled.

Az a család a múltad amit nem lehet és nem érdemes megváltoztatni. Tanulj belőle hogy ők hogy csinálták, hogy te ne ilyen légy.

2017. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Félig a szívemből szóltál...
2017. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Hülye vagy, ez itt a nagy probléma.
2017. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem megbékélésre van neked szükséged, hanem arra, hogy elengedd ezeket a zsaroló szülőket.
2017. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Menj pszichológushoz!
2017. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!