Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy lánynak hány éves kortól...

Egy lánynak hány éves kortól ciki a szüleivel élni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 09:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem ciki kérdése. De szerintem ha a lány elég felnőttnek érzi magát, hogy együtt éljen egy férfival akkor illik elköltöznie, és nem a szülein nyakán maradni.
2017. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%

sztem azért már 28-30éves kórtól kezd ciki lenni.

ha van pasija és a pasi akarja hogy összeköltözzenek akkor ciki a pasi szemében h még a szüleinél akar maradni a lány.

ha úgy él a szüleivel hogy nem tanul és nem dolgozik akkor ciki már 23-25 évesen is


sztem minden helyzet függő, és mindenkinek más a ciki...

2017. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%
kortól*
2017. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
69%

Miert gondolja mindenki, hogy ha a szuleivel el valaki, akkor rajtuk eloskodik? En amig otthon laktam, beszalltam a koltsegekbe, vegeztem a hazimunkakat, stb, anyukam pedig egyaltalan nem orult, amikor elkoltoztem a paromhoz...

28N

2017. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez nagyon sok mindentől függ.

Én is már 26 voltam, amikor elköltöztem. De ahogy írták, nem élősködtem. Ekkor tudtam saját lakást venni. De mindig adtam haza pénzt, kivettem a részem a házimunkából. Igazából nekem sem örültek, amikor elköltöztem, mert semmi bajuk nem volt azzal, hogy otthon lakom. Én mondjuk már vágytam el, mert azért mégiscsak más önállóan.

Szóval én megértem, ha valaki tovább lakik otthon, mert tanul vagy gyűjt az önálló életre.

Persze az más, amikor még 40 évesen is otthon él valaki, úgy hogy kiszolgáltatja magát a szüleivel, lehúzza őket anyagilag. De közben elvárja, hogy minden szokását tolerálják maximálisan.

2017. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
50%

1. Olyan nincs, hogy "ciki" ott élni, feltéve, hogy nem eltartatja magát velük, ha egy végzettség megszerzése után fizeti a rezsi ráesö részét meg még valamit a lakhatásért, emellett amire szüksége van, az beszerzi magának, akkor nincs probléma.


2. Az sokkal "cikibb", ha csak akkor képes elköltözni, ha valakihez - egy hapsihoz - költözik, mert ez is azt mutatja, hogy nem jutott el arra a fokra, hogy képes magát ellátni, illetve önmagával annyira egyenesben van, hogy nem kell más feltétlen ehhez.


3. Ha valaki úgy érzi, szüksége van az önálló életre, és ezt más valaki nélkül meg tudja valósítani, akkor költözzön külön, de nem kötelezö.


4. Sok mindenki képes a szülökkel lakva is önálló emberré fejlödni, rengetegen meg máshol lakva sem válnak le soah a szülökröl. Szóval ez nem lakóhely kérdése.

2017. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó:

Miért ciki ha pasihoz költözik? Vagy ha pasival?

En pasihoz költöztem és gyerekem van tőle, de dolgoztam egeszen terhessegemig, közösen béreltünk házat stb...

Az hogy valakivel (bnővel, partnerrel, férjel) együtt berelsz valamit sztem nem ciki...ennyire futja. A szülei masok, mert ők mindig gyerekként tekintenek a gyerekülkre valamilyen szinten, sok szülő befolyasolja a gyermeket még 40 evesen is és beleszól mindenbe...és valószínűleg akkor párkapcsolata sincsen komoly mert akkor nem a szüleivel élne egy 30 éves nő sztem...

Nekem ez tűnik annak h nem kepes önálló lenni, inállóan dinteni, mindig kell neki a szülői támasz (elköltözve is van, de úgy kevesebb).

Remélem értelmesen fogalmaztam :D


Ez nem ciki sztem...de persze egyén függő ahogy írtam az h ciki vagy nem...mindenkinek más a ciki.


Nekem pl ciki az ha párom megcsókol mindenki előtt, más meg majdnem szeretkezik a tömött metrón :D

2017. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

hú, tele vagyok elírásokkal bocsi :/


Szóval még azzal kiegészíteném, hogy pl mikor anyuval éltem 21 évesen anyu főzött, nekem nem kellett, nekem csak a szobámat kellett kitakarítanom, meg neha mikor volt kedvem, vagy anya ramparancsolt felmostam, az egesz lakást, mosogattam...de otthon pl mosni sose mostam, az olyan neheznek tűnt, anyu fözött kávét nekem reggel, anyu ment el bevásárolni.

Én is adtam le pénzt a kajára számlákra, de nem voltam önálló. Pedig anya sose szolgált ki annyira mint sok ismerősöm anyukaja a gyerekét...és nem voltam lusta sem, heti 6 nap 12 órát dolgoztam


Amikor elköltöztem, rámzúdult minden, nem volt anyuci aki besegített a főzésben, hazimunkában, nekem kellett odafigyelni hogy mindig legyen wc papír, mi dig legyenek fűszerek, zsepi, villanykörte ha hirtelen kiégne. Ha valamikor faradt voltam a munka után el kellett mosogatnom este mert nem volt anya aki megcsinálja ha én fáradt vok, párom a szereléshez ért máshoz nem :D

Emellett ha barati, kapcsolati, munka problemám volt nem tudtam egyből megbeszélni este anyuval, nem tudtam tanácsot kérni, ha megoldás kellett hirtelen valamire nekem kellett megtalálni, vagy várni míg anyu felveszi a telefont :D


Szóval nekem ez az önállóság, nem az, hogy hitelt veszel fel egyedül, és albérletet fizetsz egyedül...mert az anyagi helyzet függő...

2017. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
39%

Nem érdekel hogy ma épp mi az elfogadott séma, nekem égett volna a pofám, ha még egyetem után is otthon hédereztem volna, csak mert az anyagilag kifizetődőbb.

Dolgoztam mellette mint a csoporttársaim egy része és közösen béreltünk albérletet. Amikor végeztünk és jobb állásaink lettek, mentünk saját albérletbe, megalapoztuk a jövőnket. Aki csak teng-leng 28-30 évesen is otthon és azt várja hogy végre összeköltözhessen egy nővel/palival, az a szememben nem önálló felnőtt, csak az egyik háztól megy a másikig mert úgy jobb neki anyagilag.

Utána jön a panasz, hogy a mamahotelban nevelkedett felnőtt emberek még mindig a szülőkhöz húznak, ha valamiben anyagi segítség kell.

Megoldás: rendes szakmát kell kitanulni és dolgozni kell, akkor nem kell otthon a szülőkkel élni felnőtt ember létére, majd elköltözni valaki más házába és azon nyavalyogni, hogy ő voltaképp csak elbérlő, mert anyagilag semmit se vitt bele a kapcsolatba.

Belőlük lesznek azok, akik egy mosógépet nem tudnak bekapcsolni vagy egy kampót felfúrni, mert évtizedekig a szülők szolgálták ki őket.

Persze a mamahotelesek hiperventillálnak ha szembesítik őket ezzel, és jön a kifogások özöne. Ő nem, ő nem azért, ő felnőtt.. Persze.

2017. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem indokolja semmi a különköltözést, akkor nem értem miért lenne ciki ha maradsz.

Ha nincs komoly párkapcsolat, nincs nagyon messze a munkahely és jól kijössz a szülőkkel, akkor nem igazán látok olyan okot, ami miatt feltétlenül el kéne költözni, igazából csak felesleges pénzégetés.


Akármilyen meglepő, régen sem költözött senki parancsszóra el a szüleitől. Leginkább házasság után vagy az egyik fél ment a másikhoz (a szüleivel közösen) élni, vagy a szülők, rokonság dobott össze a párnak egy házra valót. Senkitől sem lehet elvárás, hogy húszas évei elejére legyen 10+ millió forintja csak lakásra félretéve. Az albérlet fizetése indok nélkül (lásd felül) meg szerintem csak pénzszórás.

2017. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!