Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki az, ha valaki 27-30...

Nem ciki az, ha valaki 27-30 évesen még a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Dolgozik, de a pénz elmegy barátokra, ruhára, kocsikázásra, bulikra... Nem egy konkrét példa van most a fejemben, hanem elég sok régi iskolatársam, aki így él. Szerintem totál gáz. Ráadásul menőnek érzik magukat. Nem is önmagában a szülőknél való élés a gáz, hanem az életforma, ami 18-20 évesen még tényleg lehet vagány, de ennyi idősen...?
2010. júl. 2. 10:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Ez még a jobbik eset!Én sok 30 év körüli fiatalt ismerek aki még soha nem is dolgozott és úgy él a szüleivel...Na az tényleg gáz.
2010. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem az a ciki, ha otthon lakik, hanem az, ha úgy, mint egy gyerek, pl. csak magára költi a fizetését. Ha meg tudnak a szülőkkel egyezni az együttélés körülményeiben, ki mit fizet, mennyire másznak bele egy más életébe stb. az nem gáz. Mondom ezt annak ellenére, hogy én 22 évesen elköltöztem otthonról, és azóta jó újra a kapcsolatom a szüleimmel.
2010. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
nyugodtan lehet szórakozni 30 évesen is,csak ne úgy hogy otthon gondolom ingyé lakik.. magyarul anyuciapuci tartják el.
2010. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem igyis-úgyis ciki.
2010. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése, de én szeretnék szülőket és szeretném érezni az otthon melegét.


26/F

2010. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Miért lenne ciki??!!

Dolgozik, eltartja magát, nem élősködik. A többi meg mindenkinek a saját dolga.

Ha ők ettől boldogok, akkor csinálják ezt!

S ne 50 évesen keseregjenek az életükön, hogy jaaj nem 20 évesen kellett volna szülni, meg eeej, de kár hogy ennyi mindenről lemaradtam az életemben és így tovább.

Szerintem jól csinálják.

Érezze mindenki jól magát.

2010. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
jól látod. önmagában az otthon lakik még nem lenne ciki. pl ha nem lenne senkim és Anyukám is egyedül lenne, én is otthon laknék, persze beszállnék a költségekbe. ez a része a nem korrekt, de ezt te is írtad
2010. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%
Durván égő. Én lassan 23 leszek, most szereztem diplomát, de minden vágyam már, hogy önállóan élhessek.
2010. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

10:48

De aranyos vagy! Leszek az anyukád! :)

35/N

2010. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
41%

Szia.

Szerintem ha ez nem is ciki kategória, bár annak is nevezhetnénk, de inkább egészségtelen.

Az embernek 30 évesen az én véleményem szerint a saját lábán kell megálljon, ami nem csak azt jelenti, hogy dolgozik, hanem azt is, hogy a keresetéből fent tudja tartani magát, be tudja osztani a pénzét, fizeti a rezsit, félretesz, eljár szórakozni, ha nincs család, stb.

Ehhez az kell, hogy ilyen korban már függetlenek legyünk a szülőktől.

De viszont, ha ők úgy érzik jól magukat, akkor az is rendben van. Gondolom más lesz, ha családjuk lesz.

33/N

2010. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!