Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lehet valamilyen módon...

El lehet valamilyen módon érni azt, vagy lehetséges-e, hogy anyám személyesen nekem tudja a gyerektartást fizetni és ne apámnak?

Figyelt kérdés
Apám nem rám fordítja a gyerektartást és az utánnam járó családipótlékot, hanem alkoholistaként elissza. Kacifántos ügy, hogy hogy kerültem én anyámtól apámhoz 12 évesen, de szerintem nem lényeges. A 18. életévemet betöltöttem októberben és most készülök egyetemre. Apám nem támogatna a továbbtannulásban, de a pénzt felvenné. Mi lehet a megoldás?

2017. jan. 15. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Sőt a családit is kérheted saját számlára
2017. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem mégy vissza anyukádhoz? Nem is értem, hogy egy gyereket hogy lehetett alkoholista szülőnél elhelyezni annak idején. Értem amúgy hogy 18 éves vagy és egyetemre készülsz. Miért nem mégy vissza anyudhoz, vagy mégy kollégiumba és havonta egyszer járnál haza?
2017. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel, hova forduljak, hogy ezt én így szeretném? A gyámügyhöz, vagy hova menjek be?
2017. jan. 15. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
A családi pótlékot a kifizetőnél (Magyar Államkincstár) kell intézni, csak a középsuli végéig jár. A gyerektartást, esetleges költözést meg anyuddal beszéld meg először. Nagykorú vagy, oda költözöl, ahová akarsz (meg ahova befogadnak.) Már csak azért is, mert ha tovább akarsz tanulni, arról tájékoztatnod kell a különélő szülőt, meg kell beszélni a további tartást.
2017. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Családi pótlék addig jár, amíg nappali tagozaton jár valaki iskolába.
2017. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Legfeljebb 25 éves koráig.
2017. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Elírtam: [link]
2017. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti és köznevelési intézménybe jár, az egyetem,főiskola nem az.
2017. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A családi pótlékot attól kezdve, hoyg nagykorú vagy, a saját számládra kérheted.


Gyerektartás viszont 18 éves kortól nem jár, legfeljebb rokontartás.

Ha nem akarod, hogy apád kapja ezt a pénzt, akkor anyád a bíróságon kérvényezi a tartási kötelezettség megszüntetését, ettöl kezdve nem, vagy rokontartásként kell fizetnie.

Viszont ha akarja, a te számládra fizetheti továbbra is, ileltve ha rokontartást kérsz, azt is te kaphatod.

2017. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!