Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit tennétek, ha a...

Szülők, mit tennétek, ha a gyereketeket bántaná a zenetanára? Részletek lent

Figyelt kérdés

9 éves voltam, negyedikes; egy zeneiskolából küldtek tanárokat - lehetett náluk gitározni, zongorázni, stb tanulni - én megkértem a szüleimet, had járjak zongorára.


A tanár nagyon durva volt és nem csak velem; az osztályból jártak még páran rajtam kívül és mindegyikkel ugyanolyan kegyetlen volt.


Beültetett a zongora elé. Lökdösött és rángatta a karom. Ha valamelyik rész nem ment kiabálta, hogy, ha a hülyeség fájna, ordítanék, kiabált velem, ha köhögtem, hogy ne tegyem, mert idegesíti... Mondta, hogy nekem agyi problémáim vannak és azért nem tudok megtanulni rendesen zongorázni... Egyszer mind emiatt elsírtam magam és üvöltötte, hogy ne bőgjek. És amikor levágattam a hajam, nagyon megharagudott és azt mondta, csúnya lett és jól leteremtett.


Minden óra egy rémálom volt és megkönnyebbülten sóhajtottam fel, amikor végre vége lett.


Amikor először szóltam a szüleimnek, elmondtam részletesen, miket csinál a nő, de ők nevettek meg nem vettek komolyan; azt hitték, eluntam a zongora órákat és ők voltak a tipikus olyanok, hogy "ha belekezdtél valamibe csináld végig" - így azt hitték pont azért színezem ki, hogy biztos megengedjék, hogy abbahagyjam a zongoraórákat.


Végül egy farsangi bulin beszélgetett édesanyám a többi szülővel és azt tárgyalták, hogy mindenkinek a gyereke panaszkodik a tanárnőre. Na akkor már elhitték, hogy igazat mondtam és bementek a szüleim beszélni a zongoratanárnővel, aki persze végig tündérvolt, egyik pillanatról a másikra az "édes szíve" lettem.


Következő órára beküldték a testvéremet is - persze a tanárnő Ő előtte undok volt velem, mert hát ő gyerek, ártalmatlan... Azt nem tudta viszont, hogy a testvérem diktafonra vette az órát. A szüleim pedig lejátszották az iskolában az igazgatónak és a zenesulinak.


Mesélték a szüleim nemrég amikor előjött a téma, hogy az igazgató elmesélte, egy másodikos lány édesanyja daganatos volt és csak ezért íratták be a lányt zongorára (hogy legyen valami hobbija, ami leköti) és amikor a lány anyja bement beszélni a tanárral, a tanár lehülyézte őt (mármint a daganatos édesanyát)...


A poén, hogy a tanárnőt elküldték a sulinkból, de a zenesuliban továbbra is ott tanít...


Elgondolkoztam, Ti mit tennétek, ha a gyereketek a zenetanárára panaszkodna? Elsőre elhinnétek? És ha kiderülne, hogy igaz, hogy járnátok el?



2017. jan. 27. 18:16
 1/10 A kérdező kommentje:
(ez a történten velem 19-20 éve esett meg)
2017. jan. 27. 18:17
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

24 éves nő vagyok és bár az elkövetkezendő 10 évre nem tervezek gyereket, de megfogadtam, hogy ha lesz, biztosan hinni fogok neki akármit is mond (persze amíg el nem játssza a bizalmamat) Ha nem mond igazat és kiderült, hogy ő volt a hunyó, úgyis annyira szégyellni fogja magát, hogy remélhetőleg többet nem sodorja magát és a családját kellemetlen helyzetbe.

Lehet naiv vagyok, de ha a szülő megfelelő kapcsolatot ápol a gyerekkel, akkor nem fog hazudni ilyen fontos dologban. Jelen esetben ha arról lenne szó, hogy nem akarja folytatni a zongorázást, azt nyugodt szívvel elmondhatná nekem, mert tudná, hogy megérteném. Nem feltételezném azt, hogy kitalál történeteket csak azért, hogy ne kelljen járnia zongorázni.

2017. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy hinnék neki, miért ne tenném?
2017. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nagyjából hasonlóan járnék el, mint a te szüleid, és már az első jelzést komolyan venném a gyerektől. Nekünk iskolai vagy zenetanárral sose volt ilyen mértékű problémánk, sportedzővel viszont igen. Miután lefutottuk a lehetséges megoldási köröket és nem javult a helyzet, átvittem a gyereket máshova.
2017. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, mi hiszünk a gyerekeinknek. Ha ez rendszeresen előfordulna, mennénk az igazgatóhoz (a gyereket meg kivennénk a különóráról). Nálunk ő abszolút partner az ilyenekben, nem védi be a kollégákat ha nem érdemlik meg.
2017. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Diktafont adnék neki első körben.
2017. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy a gyerekem eljátszotta-e már a bizalmam vagy sem. Minden esetre ha ilyet mondana nem erőltetném a zongorát, vagy keresnék neki másik tanárt miután a jelenlegivel meg a többi diákja szüleivel beszéltem
2017. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanár a zenészek szégyene.
2017. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem is vegzált az énektanár, bár ő férfi volt, de hasonló módszerei voltak. Nekem sem hittek a szüleim.

Elég sok mindenben magamra hagytak.

Más dolgokba meg túlzottan beleszóltak.


Én tuti hinni fogok a gyerekemnek és kivizsgálom, ha ilyennel jön.


Sajnálom, hogy neked is ilyeneket kellett átélned.

2017. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A klarinét tanárom volt egy tapló. Anya azt mondta, hogy ha akarom, hagyjam abba. Őt gyerekkorában járatták zongorára és vonalzóval ütött a tanár a kezére, ha tévesztett. Nem is járt be, csak az iskola mellé :)


Én nem akarnám, hogy a gyerekem füllentsen nekem amiatt, mert nem hiszek neki. Inkább mennék százszor feleslegesen a tanárhoz, mint hogy egyszer elhessegessem, amikor tényleg baj van.

2017. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!