Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tamogatjatok a gyereketeket a...

Tamogatjatok a gyereketeket a sportolasban?

Figyelt kérdés

Ha igen, mit sportol? Mennyibe kerul?


En elegge depresszios vagyok, sokszor szorongok, es eleg rossz alvo vagyok. Az iskolaorvos javasolta, hogy sportoljak, leginkabb az uszast javasolta, mert elegge tulsulyos vagyok, de sajnos eleg draga az uszoda. Felhoztam a szuleimnek, de mondtak, hogy az uszas tuti nem fer bele a keretbe.


2016. nov. 9. 03:39
1 2
 1/14 Zedricht ***** válasza:
34%

En a gyerek vagyok, de igen.

Jegkorongoztam regen, az nem volt olcso de azt is tamogattak.

Aztan azt abbahagytam, utana otthon edzettem meg kosaraztam, majd judoztam egy evig.

Most konditerembe jarok. A judora nem emlekszem mennyi volt, a kosar sulis, ergo ingyen, a kondi havi 11ezerre jon ki.

2016. nov. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Kit érdekel kinél mennyi, ha úgy se fér bele?! Emészdd meg szépen.
2016. nov. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Micsoda?? nem tudják megoldani a heti 2X uszoda belépőt? De kajára van pénzük?! Nyilván ők is túlsúlyosak, azért lettél te is az.

Én a helyedben beszélnék az osztályfőnökkel és megkérném, hogy beszéljen a szüleimmel, miért is fontos a mozgás egy túlsúlyos gyereknek!

Egyébként menj el orvoshoz vannak helyzetek, betegségek, amikor tudnak valamilyen orvosi igazolást vagy hasonlót adni, és akkor olcsóbban tudod igénybe venni az úszást. Ám addig sétálj nagyokat (mp3 a füledbe) zenére! Véletlenül sem a felüléssel meg a kondival kezd

2016. nov. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg igen, de nemcsak olyan sport van, ami pénzbe kerül.

Akár az intenzív tempójú gyaloglás vagy a biciklizés is jó sport, illetve ha nem vagy extrém túlsúlyos (BMI 30 fölött), akkor futni is lehet - és ezek ingyenesek.

Söt, akár otthon a szobádban is tudsz többféle sportot csinálni, és nem kell hozzá más, mint 1 x 2 m-es hely, meg némi motiváció!


Ha meg az úszás nálatok nem fér bele a keretbe, akkor nem tudsz mit tenni, nem hiszem, hogy jobban éreznéd magad egy uszodabérlettel kaja helyett.

2016. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úszok és engem ebben a szüleim teljes mértékben támogatnak, testvéreim pedig atletizálnak. Nem tudom tudsz-e úszni, vannak olyan uszodák ahol a sima jegy kb fele olyan olcsó, mint ha tanfolyamra jársz.

Egyébként el tudsz menni futni, biciklizni vagy ha nem olyan az idő, lakásban is lehet csinálni egy csomó tornagyakorlatot, pl. felüléseket,amikhez csak egy egészen kevés hely kell.


Sok sikert! :)

2016. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Számos olyan mozgásforma van, ami nem kerül pénzbe, csak motiváció kérdése: kezdetben pl. a kaja visszafogása és a sok séta is megtenné.Ha nincs pénzetek uszodabérletre, akkor nincs. Illetve, már ne is haragudj, de kevés olyan erősen túlsúlyos embert láttam, aki kezdet gyanánt örömmel bújt fürdőruhába, hogy sportoljon. Depis vagy, szorongsz, kétlem, hogy ha megvennék a bérletet, rendszeresen lejárnál. Egyébként az iskolaorvos felmenthet tesiből, és akkor gyógytornára kell járni, ami ingyen van. Nálunk heti egy óra kötelezően úszás volt, a többi "szárazföldi". Így ingyen is eljuthatsz úszni, és még kötelező is, nem lehet kibújni alóla. Próbáld meg!
2016. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ez alapvetően nem támogatás kérdése. Ha nem telik rá, akkor bármennyire is támogatnának, nem tudsz menni.

Én is a gyaloglást ajánlom, friss levegőn, neked még elfogadható, de már nem túl kényelmes tempóban. Oldja a feszültséget, jó a depresszió ellen.

2016. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem támogatták volna, de világéletemben ücsörgős könyvmoly típus voltam, aki a tesi órákat is igyekszik ellógni. Az, hogy neked mik a lehetőségeid, függ attól, hogy mennyire vagy túlsúlyos, mert ha nagyon, akkor előbb mozgás helyett az étrenden kéne változtatni. Ha nem annyira, akkor meg jöhet amit a többiek írtak. Mondjuk ha egyáltalán nem vagy hozzá szokva a mozgáshoz, akkor nem rögtön felülésekkel meg fekvőkkel kell szerintem kezdeni, mert az csak elveszi a kedvet az egésztől, és nem ad sikerélményt. Azt te tudod, hogy hogyan álltok anyagilag, ha a szüleidnek tényleg nincs pénze diák uszoda bérletre, akkro hiába mondasz bármit. Max kérhetsz karácsonyra, vagy diákmunkával kereshetsz pénzt rá. De szerintem aki gyereket szül, az gondoljon rá, hogy nem csak kaja meg ruha kell majd annak a gyereknek, hanem lesznek egyéb kiadások is. Az úszás pont nem egy drága sport, azért ennyit ki kéne tudni csengetnie egy szülőnek a gyereke egészségéért. Mert ha pl. amerikai focizni, vagy hokizni, vagy bármi ilyen mostani divat sportot akarnál csinálni, akkor megérteném, hogy arra nincs pénz, tényleg rohadt drágák, már a felszerelés simán egy rosszabbul kereső ember havi fizetésébe kerülhet. De az úszás azért nem egy nagy luxus.
2016. nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ez nem támogatás kérdése, ha NINCS rá pénz, akkor a fejed tetejére állhatsz - meg a szüleid is -, akkor sem lesz.

Támogatás kérdése akkor lenne, ha a pénz meglenne rá, csak nem akarnák valamiért, hogy járj. Az egy más dolog.

Ha ez sajnos nem működik, válassz valami más sportot. Olyasmit, ami nem kerül pénzbe, vagy ami olcsóbb, és belefér a büdzsébe. Beszélj erről a szüleiddel, és találjatok megoldást közösen.

2016. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andi80018 ***** válasza:
39%

Abszolút! Sőt, ha kell, akkor több sportot is kipróbáltatnék vele, amelyik tetszik neki, arra járjon. A fiam most 5 éves, jelenleg szertornára jár. Én heti 3-szor 4-szer járok konditerembe, ha 16 éves körül lesz, szeretném, ha járna ő is, akár velem is. Úgy gondolom, az életben az egyik legfontosabb dolog a rendszeres testmozgás, nem csak a testre, hanem a lélekre is jó hatással van. Egyébként nem drága, 7 ezer ft egy hónapra a bérlet ide. Az úszás jó sport, elég gyepesek a szüleid, hogy ennyire ellenzik. Van diákbérlet is, nem annyira húzós azért, illetve az All you can move kártya tök jó.


Anyádéknak meg kéne érteni, hogy ettől az állapottól érzed magad rosszul és a sport segítene. Egyébként, kijárhatnál kocogni is, az nem kerül pénzbe, illetve saját testsúlyos gyakorlatok is vannak.

2016. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!