Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketeket harmadjára...

Ha a gyereketeket harmadjára sem vennék fel az egyetemre, akkor elküldenétek dolgozni?

Figyelt kérdés

egyik rokonom gyerekéről van szó.

harmadjára sem jutott be az egyetemre. most újra próbálkozik megint a tavasszal a felvételivel.

mióta leérettségizett és elballagott,azóta otthon van, nem dolgozott csak az egyetemi bejutásra készült.

nem szándékozok beleszólni,de kíváncsi vagyok,hogy más szülők ezt hogy tolerálnák?

én lehet ettől gonosznak tűnök,de úgy vagyok vele,hogy valaki vagy dolgozik vagy tanul . 2-3 évet csak így otthon ülni nekem eléggé furcsa. nem engedném a gyerekemnek,akkor sem ha tele lennék pénzzel. szóval nem ezen van most a hangsúly,hogy jajj el kell tartani. hanem hogy elvárnám,hogy ne semmirekellő legyen


2016. szept. 5. 09:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
amikor én kikerültem a gimiből és készültem az egyetemi felvételire, közben jelentkeztem egy másik suliba és elvégeztem egy szakmát, hogy ha nem jön össze az egyetem akkor is legyen nálam valami, nem dolgoztam de azért csináltam valamit. Amikor meg ezt elvégeztem és nem sikerült a felvételi már mentem is dolgozni. Szerintem alap hogy ilyenkor VALAMIT azért csináljon magával
2016. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül dolgozni küldeném, de VALAMIT kezdjen magával..OKJ képzés, nyelvtanfolyam vagy valami ilyesmit.

És átbézném azért azt is, hogy az érettségijéhez megfelelő helyre jelentkezik-e, ha juszt sem veszik fel, akkor az újraérettségizés, vagy más tárgyból vizsgatétel is opció lehet.


(Ha egyiket se akarja, akkor ágyesz-bugyesz, mehet dolgozóba.)

2016. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Elküldeném vagy okj-ra, vagy dolgozni.
2016. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Már az első próbálkozás után azt mondtam volna a gyereknek, hogy menjen képezze magát, van számtalan OKJ képzés, akár néhány hónap alatt elvégezhető is, és biztosan talál olyat, ami pluszt jelenthet az áhított egyetemi szakra való bejutásnál. Ezen kívül nyelvvizsgára is készülhet.

Ha ezt nem akarja, akkor pedig menjen dolgozni, ha lehet, akkor valami olyat, ami szintén lehet ugródeszka a szakhoz, vagy legalább lesz egy kis rálátása, és esetleg még az előtt rádöbbenhet, hogy marhára nem érdekli a dolog, hogy belekezdene az egyetembe.

2016. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyértelmű: vagy dolgozzon, vagy tanuljon valami mást, vagy mindkettő. Az otthon heréskedés nálunk sosem volt divat.
2016. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is egyértelmű, hogy vagy tanulok vagy dolgozok. Én már az egyetemet is munka mellett végeztem, pedig el bírtak volna tartani a szüleim, de nem akartam mert tudtam, hogy nekik se könnyű.
2016. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Elküldtem volna nyelvet tanulni és okj-ra. Ha nem tetszett volna neki, akkor gyárba dolgozni. 3. sikertelen felvételi után elbeszélgettem volna vele, hogy legyen már önkritikája. Hogy akarja elvégezni a szakot, ha már a bejutási követelmények sem mennek ennyire.
2016. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Az nem mindegy, hogy a minimum pontszámot sem tudja elérni, tehát funkcionális analfabéta, vagy valami max pontos szak van becélozva. Az utóbbi esetben lejjebb kell adni az egyetemből, mert nem kell mindenkinek a legfelkapottabb egyetem legfelkapottabb szakoán végezni. A funkcionális analfabéta azért nehezebb, mert azt hiába küldöd nyelvtanfolyamra, vagy bárhova, nem fog segíteni rajta. Akkor valami használhatóbb OKJ-t talán végig tud szenvedni, hogy mégse a gyártósor mellett álljon, hanem mondjuk asztalos lehessen (bár vannak kétségeim, hogy hogy végez okj-t aki leérettségizni is alig tudott)
2016. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
igen,ezt elfelejttem írni. nem minimum pontszám kell a szakra ahova menni akar, de azért nem is annyira sok, 400 pont alatt volt eddig a ponthatár. ami szerintem teljesíthető,bár nem mostanában érettségiztem .
2016. szept. 5. 11:35
 10/29 anonim ***** válasza:
48%

TE elküldenéd dolgozni ilyen szituban a gyerekedet. Az általad említett rokonod pedig úgy döntött, nem küldi el.

Ki tudja, ha te leszel ebben a szituban, akkor lehet, addigra másként fogsz dönteni, mint ahogy most gondolod. Egyébként miért is kell bárkinek az életében vájkálni? Minden család másként él. Mások az etikai normáik, életvitelük.

2016. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!