Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen bizalmatlanok...

Miért ilyen bizalmatlanok velem a szüleim? Miért nem támogatnak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.

Egyáltalán nem mondanám magamat "átlagos" tinilánynak.

Nincsenek barátaim, nem járok bulizni, alapvetően szorgalmas vagyok és megbízható.

Kollégista vagyok, így a hétvége az a 2 nap,amikor ki tudom pihenni magam.

Állandóan hozzám vágják,hogy mennyire lusta vagyok, nem segítek a házimunkában, ennyi idősen már szültek régen, én pedig elvárom,hogy kiszolgáljanak.

Én jó tanuló vagyok, soha nem voltak ezzel problémáim annak ellenére,hogy az osztályközösségben egyáltalán nem érzem jól magam.

Sajnos nagyon konzervatívak... azon is kiakadnak,hogy egyáltalán használom a számítógépet!

Szerintük függő vagyok (???), pedig nem szoktam órák hosszat egy huzamban ülni előtte, és nem is játszok rajta idióta játékokkal.

Teljesen alap dolgokat csinálok rajta: zenét hallgatok, angolt tanulok rajta, még a Facebookomat és a e-mail fiókomat is ritkán nézem meg.

Hálát adok az égnek,hogy ha pl. nem jut eszembe egy idegen szó jelentése, nem kell felforgatni az egész könyvtárszobát és csak egy kattintásba telik,hogy utánanézzek.

Állandóan megjegyzést tesznek az öltözködésemre és arra,hogy sminkelem magam. Szerintem tisztességesen öltözködöm, viszont anyám szerint úgy kéne öltözködnöm,mint egy nyomi, prűd általános iskolás.

Ami a legrosszabb... van egy 12 éves húgom, akivel már születése óta éreztetik,hogy jobban szeretik és megbíznak benne. Persze ő még csak bólogatni tud a szüleim merevségére. Neki mindent megengednek, reggeltől estig ülhet a tv előtt és még mindig babameséket néz. Apám nyíltan megmondja,hogy őt mennyivel jobban szereti,mennyivel szebb mint én...

Olyan rossz érzés,hogy én tényleg leteszem a részemet az asztalra, de ők már most azt mondogatják,hogy ha nem vesznek fel elsőre az egyetemre, elmegyek dolgozni és nem fogják kiszolgálni a hülye álmaimat.

Miért van ez?? Valaha okot adtam arra,hogy ennyire bizalmatlanok és lenézőek legyenek velem?!



2017. jan. 31. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Semmiképp sem vagy hibás abban, hogy ilyenek a szüleid, és így viszonyulnak hozzád. Eléggé elszomorító, hogy nem nagyon értékelik, hogy sokat tanulsz és normális életet élsz, hogy miért ilyenek azt nem tudom, viszont arra biztatlak, hogy a te érdekedben érdemes továbbra is jól tanulnod és gondolj arra, hogy csak pár év, aztán nem kell majd velük élned, ha befejezed a sulit és lesz munkád, akkor költözhetsz.
2017. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Költözés... ezt még nem is írtam le:

Örökre magukhoz akarnak láncolni.

Eldöntötték,hogy a hátsó kertbe fogok költözni,a húgom pedig az ő házukban fog lakni,hogy anyám láthassa az unokáit és öreg korukra tudjuk ápolgatni őket.

Viszont nekem eszem ágában sincs a legközelebb eső kegyetlen iskolába/óvodába íratni a gyerekeimet és én sem szeretnék örökre itt ragadni már a leendő pályatervem miatt sem.

2017. jan. 31. 10:50
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Mivel nagykorú vagy bármikor elköltözhetsz. Nem szép ahogyan a szüleid viselkednek, de te pedig nem vagy köteles elviselni ezt.
2017. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Úristen!Nem normálisak a szüleid magukhoz akarnak láncolni nem akarják hogy elmenj.Egyet tudok csak tanácsolni tanulj ezerrel és amint lesz rá lehetőséged költözz el onnan bérelj egy szobát másokkal az van havi 30-40 ezer más kiút ebből a családból nincs.Ne foglalkozz azzal amit mondanak.Amúgy nem tudom 18 évesen mit tettél le az asztalra.
2017. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

például a jó jegyeit?

Az elsődleges feladata, hogy tanuljon.

2017. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
es, segitesz a hazimunkaban?
2017. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Biztos segít gondolom nem a P****ját mereszti egész nap mint a húga és azt nekem ne mondja senki hogy egy 12 éves gyerek nem tud neki állni ezt azt segíteni én tanulás mellet annyi idősen segítettem még anyámnak is a házimunkában.
2017. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
17%
A húgod ha majd elkezd kamaszodni, akkor, majd nem csak bólogatni fog, megszűnik az "össztűz ellened". Lehet, ha elmennétek családsegítőhöz, az segítene. Esetleg talán ha nyugodt légkörben őszintén megkérdeznéd, elmondanák. A húgod nem tud segíteni?
2017. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%
És a kitünő jegy normális családban alap.
2017. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Keress egy srácot, ha nem akarsz befordulni.
2017. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!