Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként elfogadnál nagyobb...

Felnőttként elfogadnál nagyobb értékű ajándékot a szüleidtől?

Figyelt kérdés
Mondjuk karácsonyra vagy születésnapodra mosógépet, hűtőt, plazmatévét vagy egyéb drágább holmit. Ha tudnád, hogy a szüleidnek ez nem fog anyagi problémákat okozni, elfogadnád?
2017. febr. 4. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Ha raszorulnek, igen. Ha amugy meg tudnam venni magam is, nem.
2017. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de mivel a saját háztartásomról van szó, megvan az elképzelésem, hogy a saját igényeim szerint milyet válasszak. Ezért nem volna szerencsés, ha másmilyet kapnék. Tehát nem szerencsés, ha beállítanak egy mosógéppel.
2017. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Persze. Talán meg kéne bántanom őket azzal, hogy visszautasítom, amit jószándékkal adnak?
2017. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne? De ha tudnék róla, hogy ilyesmit akarnak adni, akkor lehetőleg úgy intézném, hogy én választhassam ki, hogy milyet. Már nem szeretem a meglepetéseket.
2017. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha épp szükségem van az adott dologra, és ők azt szeretnének adni, miért ne? Hála az égnek, nem okozna gondot megvenniük. De az előző válaszolókhoz hasonlóan én szeretném kiválasztani. ( egyébként nem szoktunk ilyen nagy ajándékokat venni,de nem lenne kifogásom/kifogásuk ellene).
2017. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Simán, nyilván megtehetik ha venni akarnak. Mi sok mindent kaptunk így az elején mikor különmentünk. Mosógép, mosogatógép, tűzhely. Nyilván tudták szükség van rá, és mikor erről beszéltünk kérdezték milyet akarunk. Ha hitelt vennének fel,vagy pénzügyileg megterhelné őket akkor biztos nem fogadnám el. Tudja ezt az ember hogy belefér nekik vagy nem. Illetve az én szüleim ha vesznek valamit később nem hándálják. Ha megtennék akkor nem kellene. Szóval sok mindentől függ.
2017. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Nincs szüksegem az ilyen segítségre, így rém furcsan jönne ki a dolog. Nem is tudnám hová rakni. Mit csináljak két mosógéppel?
2017. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kikunyerálni sosem fogok semmit, de miért ne fogadnám el, ha maguktól adják, amikor ők sokkal jobb körülmények között élnek, mint én?
2017. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
simán elfogadnám, hiszen én is már szülő vagyok és bár még kicsik a gyerekeim, de már most havonta teszek nekik félre, hogy legyen miből elindítani őket az életben. Ha egy szülőnek nem kell nélkülöznie, szerintem alap, hogy segíti a gyerekét, ahogy csak tudja, én így gondolom. Az én szüleim is erőn felül segítettek engem, amikor tanultam, vagy amikor elköltöztem otthonról. Amikor apám apukája meghalt és örökölt egy lakást, szó nélkül nekem adta, hogy ne kelljen albérletet fizetni, pedig megtehette volna, hogy eladja és éli világát, de mivel neki van lakása, mindene megvan, így egyértelmű, hogy a gyerekét segítette. Én is ezt adom tovább, szerintem ez így van rendjén.
2017. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekik nem lenne anyagilag megterhelő akkor igen.

Különben megsértődnének.


De ha tudnám, hogy hónapokon keresztül spóroltak, akkor attól függ.

Ha tuti, hogy megsértődnek, akkor elfogadnám, de valami hasonló anyagi segítséget (ami nem bántó vagy megalázó) tuti hogy tennék értük.


Ha nem sértődősek, akkor valami mondvacsinált indokkal visszautasítanám.

2017. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!