Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyerek sokkal...

Ha egy kisgyerek sokkal nagyobb és nehezebb mint a kortársai, akkor felnőttként is az lesz? Lehet valami baj abból ha egy gyerek "gyorsan" nő?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha magasabb is, és úgy nehezebb, tehát nem kövér, akkor nem gond. De a legtöbb kövér gyerekből kövér felnőtt is lesz, mert rossz táplálkozási szokásokat tanul meg.

De természetesen nem törvényszerű. Egy biztos, nem szabad hizlalni a gyereket. Nyilván éheztetni sem lehet, de mozogjon sokat/még többet.


De... milyen korú gyerek, mert kisbabára egyáltalán nem igaz.

2013. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kettőtől iskolás korig. És nem kövér hanem nehezebb mint az átlag elvárható súly ami magassághoz jó.


De leírom konkrétan a lányom méreteit.

3éves 4hónapos és 110cm 20,5kg 28-as a lába(cipői).

2013. júl. 5. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is magasabb, mint az átlag, ő 7 éves lesz, 130 cm, 25 kg és 33-as a lába. 4 évesen volt ekkora súlyra és magasságra is, mint a Te gyerkőcöd. Azt nem hinném, hogy felnőttkorára égimeszelő lesz, mert bár mi sem vagyunk alacsonyak, de túl magasak sem, 176-178 cmnél magasabb nincs a családban. Viszont a lányomnál nemrég kiderült, hogy enyhe gerincferdülése van, valószìnűleg attól, hogy túl gyorsan nőtt. Pici korától úszni hordom, most járunk gyógytornára is, hogy erősödjön a háta minél inkább.
2013. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

enyém 3 évesen volt 105cm és 17 kiló, 27es lábacskával.

most 3,5 évesen 107cm és 18 kiló, 28as a lába.


úgy látom, hogy talán kicsit lelassult a növekedése :)

1 évesen kisebb volt az átlagnál, még 10 kiló se volt, szóval ő nagyon hirtelen nőtt 1,5-2,5 éves kora között ekkorára.

megmondom őszintén, engem picit aggaszt, mi nem vagyunk extra magasak, ő meg az az életkorához képest, oviban is ő az egyik legmagasabb pedig vegyes csoportba jár.

remélem nem kell majd 52es cipőért rohangálnom neki :D

2013. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyobbik fiam 4000 gramm és 56 cm volt,amikor megszületett.

3 évesen 19 kg volt,és 110-es ruhákat hordott.(amit most az öccse 4,5 évesen).

7 évesen ment iskolába,akkor 136 cm volt,és 33 kg.

Az osztálytársai közül hárman még ekkorák,a többiek 1-1,5 fejjel kisebbek,és feleakkorák.

Most lesz 9 éves 150 cm,44 kiló,és 39-es a lába.

Apa és én is nagyon erős csontozatúak vagyunk.

Pár hónapja megkérdeztem a doktor nénitől,hogy lesz-e valami baja,hogy ilyen tempóban nő,azt mondta,hogy nem ez genetika,más lenne,ha csak egyes szervei nőnének,akkor kivizsgáltatná,de így van "egyben "a gyerek:)!

Az én családomban mindenki magas,és erős,bátyám is 195 cm,és 48-as lábú.

Az öcsi biztos a férjem apai ágát örökölte,akik vékony csontúak.

El nem tudom képzelni,hogy a fiam a 150 centis magasságához kevesebb kiló legyen,mert az már nagyon kóros lenne.

(hozzáteszem van egy napra pontosan idős barátja,aki feleekkora,vékony,kicsi,kis lábú)


Ha baj lenne a gyerekeddel,már szólt volna a gyerekorvos.

2013. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves 100cm 26 lába van 14 kg
2013. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a lányom is magasabb mint az átlag de a férjem 1,80 magas
2013. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Babaként, kislányként vékony voltam, hugom duci, lányként magasabb voltam, ő alacsonyabb, most extracsinos és én vagyok kicsit súlyosabb, magasságunk megegyezik. nem mérvadó és nem feltétlenül irányado a gyerekkori méret
2013. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!