Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 17 éves...

Megengednétek a 17 éves fiatoknak, hogy így nézzen ki?

Figyelt kérdés
Le szeretné vágni a haját nullás géppel, és borotválni szeretné, meg akarja növeszteni a szakállát, és befestetni feketére...én nagyon nem szeretném, hogy így nézzen ki...

2017. febr. 10. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
17 évesen nem hiszem hogy engedélyt fog kérni rá. Nem támogatnám de nem tudsz vele mit csinálni majd rájön magától hogy röhejesen néz ki.
2017. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Arra a náci filmes szereplőre akar hasonlítani, aki néggerek száját tette a járdaszegély szélére és rátaposott?
2017. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha 17 évesen meg akarod szabni hogy hogy nézzen ki nem lesz valami jó kapcsolatod vele, az tuti. Főleg hogy ez nem egy nagyon extrém kinézet. Levágja a haját nullás géppel? Na és? Ez egy olyan hajviselet amit a katonaságtól kezdve bármilyen munkahelyen keresztül a New York Yankees-ig mindenhol elfogadnak.


A szakállnövesztéssel minden 16-18 éves fiú bepróbálkozik, anno én is hónapokig hagytam nőni 17-18 éves korom körül. Persze béna volt, nem volt sűrű és nem is nőtt hosszúra, ahogy általában az ennyi idős fiúknak. Valószínűleg ő is így fog járni és levágja majd. Középiskolában barmomira nem számít.


"én nagyon nem szeretném, hogy így nézzen ki..."


Lassan barátkozz meg a gondolattal hogy ez nem a te dolgod. Gondolom te se kéred ki a véleményét az öltözködéseddel kapcsolatban meg fodrász előtt. Ő már önálló személy, lehet hogy neked nem tetszik hogy rövid a haja de ez nem az ő gondja hanem a tiéd.

2017. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Mondjuk, az előzőeket nem értem. 18 éves koráig a szülő dolga eldönteni, hogy nézhet ki a gyereke. De ebben én sem látok nagy problémát. A kopasz fej nem gáz (mondjuk, nem télen kellene ennek nekiállni) a szakállát meg gondolom azért festené, mert nem elég karakteres a színe. A címet olvasva azt hittem, valami páva külsőre vágyik.
2017. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

"18 éves koráig a szülő dolga eldönteni, hogy nézhet ki a gyereke."


Szerintem ez nem jó felfogás. Nyilván ha valami nagyon nagyon extrém és durva külsőt akar a gyerek abba bele kell szólnia a szülőnek, őt is védi azzal hogy nem engedi mondjuk hitleres pólóban iskolába, de abba beleszólni hogy rövid hajat szeretne egy 17 éves fiú szerintem túlzás. Megteheti a szülő, zsarolhatja a gyereket büntetéssel hogy mi lesz meg mi nem lesz ha levágatja, de ezek a gyerekek fognak középiskola után menekülni otthonról és látogatóba se jönni haza.


Szerintem egy 14 év feletti gyereknek már nyugodtan hagyni kell hogy keresse a stílusát. Nekem is volt hosszú hajam, voltam kopasz, próbálkoztam szakállt növeszteni, volt amikor zenekaros pólókban jártam, volt amikor állandó kockás ingben, nem szóltak bele a szüleim, és én hálás vagyok ezért. Sőt, 18 évesen elmentem szigetre és előtte letolattam a hajam két oldalt, 4-5 centi magas mohikán hajam lett. Azon se akadtak ki, annyit mondtak hogy mire kezdődik az iskola tolassam le :)

2017. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem tünik valami extrémnek, amit akar, de ha ez valami rasszista téma, na az zavarna, az, hogy befesti a szakállát nem érdekelne.
2017. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem a szülő legnagyobb félelme az ha a gyerek hülyét akar magából csinálni, ilyen eset ez is. Egy 17 évesnek képzelem mennyi szőr lehet az arcán, kb annyi mint az én hónaljamon 24 évesen.


Én elmagyaráznám neki hogy örüljön a hajának hogy nem kopasz mint sok 30-40 éves ember a mai világban, és ha nem is borotvált csak pár mm-es is bőven elég.

A szakáll témát körül vázolnám neki. Le ülnék vele a monitor elé és megmutatnám milyen egy normálisan növő rendes arcszőrzet(ami vagy ki serken huszonéves korára, vagy ha meggebed se lesz normális növésű ), és hogyan néz ki egy nevetséges, igénytelen hatást keltő, nemi szőrzetre hasonlító valami


Pl ez teljesen elfogadható

[link]


De egy ilyet inkább le kell borotválni

[link]

2017. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

7# ez így tökéletes volna. :)

Ha eltérő ettől, mert szerintem igen, nemet mondanék. :(

Én nem engedném meg neki míg az én kenyerem ez eszi, 16 éves a fiam tetoválást szeretne , meg korai szerintem.

2017. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem árt senkinek azzal, ha hülyén néz ki.
2017. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
Csak magának.
2017. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!