Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 16 (lassan...

Megengednétek a 16 (lassan 17) éves fiatoknak, hogy egyedül járkáljon Budapesten?

Figyelt kérdés
Repülővel fogunk érkezni (dél körül), onnan ő a felszáll a 200 E reptéri buszra, aztán a Kökinél átszáll a 3-as metróra, utána pedig a Deák téren a 2-es metróra. Leszáll a Puskás stadionnál, ahonnan indul a busz. Egy kis gurulós bőrönd lesz nála. Ez nem túl veszélyes? Főleg azok a ...bandák miatt a metróaluljárókban. Én is megyek, csak nekem előtte el kell intéznem Pesten valamit, és ő nem akar 4 óra hosszat rám várakozni.

2016. márc. 27. 13:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Elég sok 16 (lassan 17) éves fiú él életvitelszerűen Budapesten, akit a szüleik hagynak egyedül járkálni iskolába, onnan szakkörre, majd haza, hétvégenként moziba meg buliba.

Persze, hogy megengedném, fényes nappal, nem tudom, honnan jössz, de hidd el, ez nem egy lepratelep, csak a főváros... -_-

2016. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Igen, természetesen megengedném.

Viszonylag kevés tizenéves ismerősömet gyilkolászták meg vagy rabolták ki Budapesten az utcán...

2016. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Micsoda kérdés ez??! Gondolod, hogy minden 18 év alatt gyereket kézenfogva visz a szülő iskolába, aki Budapesten lakik? Jézus, nem a Harlembe készül az éjszaka közepén... Magyarán nemhogy megengedném neki, de meg sem fordulna ilyen kérdés a fejemben.
2016. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
Nappal nem veszélyes, mert tele van minden gépfegyveres TEK-esekkel, rendőrökkel. Nincs az a részeg vagy drogos banda, amelyik támadna. De: ne vegye elő a mobilját, ne álljon szóba túl barátságos lányokkal.
2016. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
97%

Én személy szerint megengedném, de a te fiad, te ismered, bízz benne.

Nem olyan veszélyes Pest, főleg nappal, ráadásul tömve van emberekkel.

2016. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Miért eddig fogtad a kezét 17 évig, vagy mi?! Ne szórakozz már, lassan ideje volna kivenni a kis csecsed a szájából, mert totál életképtelen lesz szegény (önhibáján kívül).
2016. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
XD Én Pesten lakom suliba, és egyedül megyek suliba oda-vissza. Ráadásul 28-assal. Húha.
2016. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
#7 Nem suliba lakom, otthon, csak elírtam XD Ettől még a kérdést nem tudom miért tette fel a kérdező, 17 évesen az ember tud már tömegközlekedést használni. :DDDD
2016. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Ugye ez a kérdés nem komoly? Te magad teszed életképtelenné a fiad ha így viselkedsz. Már egy 12 éves is képes egyedül járkálni a városban gond nélkül. Őket sem kézenfogva viszik a suliba meg szakkörökre, sportolni, stb. Jó esetben.
2016. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
100%
Persze, en videki vagyok es a fiam minden nap Budapestre jar iskolaba busszal, vonattal, metroval. 15 eves..nem foghatom orokke a kezet. Aggodom neha..de meg kell tanulnia kozlekedni es onallosodni!
2016. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!