Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről? A...

Irigyzoltan kérdése:

Mi a véleményetek erről? A lány 14 évesen teherbe esett, és a szülei.

Figyelt kérdés
Annyit kell tudni, hogy a lány még csak általános iskolás, és felcsinálta egy cigánygyerek akivel akkor még csak 3 hete voltak együtt. Lényeg az, hogy a szülei azt akarják hogy szülje meg a babát, örültek a hírnek és semmiféle szidást nem kapott.Semmi szégyenérzetük nincs, vidáman terjesztik a hírt.

2017. febr. 14. 17:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
57%

Igen abban egyetértünk hogy üdv a szülőknek, hogy csesztek a gyerekkel foglalkozni.

Igen minden döntést meg lehet bánni, de azért ne hasonlítsuk már össze azt hogy valaki 14 évesen gyereket vállal, azzal hogy én 20on évesen hozok egy téves döntést. Azért egyik kicsit fajsúlyosabb és nagyobb következményei lesznek számára

"jah 100-ból 1 esetben még jól is sül el hosszútávon." - ki szerint? Ismét a SZÜLŐ értékrendje szerint? "

Neked agyadra ment ez a szülő értékrend dolog. Nem a szülő mondja ezt és nem is én sőőt nem is holmi értékrend csak mindenki aki képes racionálisan gondolkodni. Ja és kérlek ne gyere itt nekem azokkal a tizenéves anyákkal akik akár anyáinkat nevelték fel, vagy egy 20-30 as generációval korábbi embereket, mert ők mások is voltak mint a mai 14 évesek.

Ők már készen voltak arra hogy 14 évesen anyák feleségek legyenek, a maiak nem, de ez nem feltétlenül rossz.

"hogy az illető maga hogy gondolja, hogy érzi, elvégre is az ő élete, és nem a szüleié."

Csak az a baj amit ő érez és gondol az pár év múlva gyökeresen meg fog változni fentebb említett okokból. És ez ismétlem nem értékrend, ez racionalitás.

Kérlek keress már nekem itt gyk-n olyan kérdést ahol felnőtt nő kérdezi meg hogy lehetek e terhes ha,.....és ide helyettesíts be bármilyen elborult sztorit. Nem igen fogsz találni, tizenévesek részéről ezzel van tele a net sajnos. Ennyire érettek.

2017. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
52%

#31, nem jövök én semmiféle "bezzeg a nagyanyáink"-kal, pusztán az ÖNrendelkezés minden embert megillető alapjogával. Tudod, a szülőnek max 3-4 évig lesz köze a helyzethez, de a lánynak ez az élete.

Az értékrenddel meg nem véletlenül jövök, ugye - szerencsére - koránt sem biztos, hogy a gyereknek ugyanaz a célja az életével, mint amit a szülő elképzel, gyakori, hogy más számára a fontos, és más a lényegtelen. Szóval, olyan NINCS, hogy "A normális", minden embernek megvan a SAJÁT normája, kit ez boldogít, kit az, szülő tarthatja a gyereke életéét sikertelennek, ha a gyereke abban boldog, meg tarthatja sikeresnek is, ha abban boldogtalan, csak az számít, hogy az illető minek tartja a saját életét, boldog-e benne. Ezt kellene már megérteni.

2017. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
93%

Részben egyetértek veled, pl azt rühellem mikor szülő meg akarja mondani a gyereknek hogy tanuljon e tovább vagy szakmát szerezzen, ha igen milyet, ha nem milyen fősulira menjen stb. Igen minden embert megillet a döntés joga a saját élete felett, mivel ő fogja azt leélni. De neked meg azt kell megértened hogy 14 évesen még mindenki keresi önmagát. És ez sem értékrend miatt van így, vagy mert én ezt mondom, hanem mert fokozatosan fejlődik ki a személyiségünk.

Nem mindegy ha 14 évest akarsz visszatartani a szüléstől vagy a 20 évest.

Mindkettő megbánhatja még az igaz, de az előbbinek nagyobb törést fog okozni az életében, ha rájön hogy ezt mégsem kellett volna.


De mindegy is, elvégre engem nem érint csak a véleményem írtam le.

2017. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
54%
Persze, mindkét féle döntést meg lehet bánni, a döntések már csak ilyenek... ha az ember saját döntéséről van szó, akkor ezt ugye valahogy le tudja rendezni önmagával, kezelni tudja. Egy - akármilyen irányú(!) - rákényszerített döntéssel utólag mit lehet tenni? Látod, erre ötletem sincs, de még mástól se hallottam erre soha épkézláb megoldást. (ugye a bosszú se az). Ezért aztán azt lehet tenni, hogy mindenkit megvédeni a mások által rákényszerített döntésektől minden olyan témában, ahol az ő joga a döntés.
2017. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy bocsi de Nőgyógyászaton dolgozom, és marhára meglepődnétek ha látnátok, hogy a 20+os korosztály sokkal nagyobb számban jön műtétre mint a 18-
2017. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
95%
Öhm, mert több 20 év feletti nő van, mint 18 alatti nemzőképes? Mert 20 év felett nagyobb arányban szexelnek, mint 18 alatt? Mert 14 évesen én is úgy gondoltam, hogy az abortusz gyilkosság, mert csak annyit láttam, hogy az egy cukcsi babóca, nem azt, hogy fel kell nevelni, hogy normális ember legyen, és ne szenvedjen hiányt.
2017. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Es a kérdezõ merre van?:)
2017. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
26%
A szülők már ott elszúrták, hogy a lányuk egy cigánygyerekkel kefélteti magát.
2017. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
jobb a hígul a cigány
2017. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!