Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy 17 évesre nagyobb...

Ha egy 17 évesre nagyobb vagyont, értéket hagynak, akkor hogyan megy a kezelése?

Figyelt kérdés
Lehet ez inkább törvények jogok témakör, de ide is tartozik. Na szóval 16 (nemsoká 17) vagyok, nagyapám rákos fél évet jósolnak neki. Régi típusú család vagyunk szóval a lényeget a "hatalmat" (ez nem tul jó szó ide) az első fiú örökli, a többiek pedig valamekkora pénzösszeget. Ha elhuny, én öröklöm a végrendelet szerint a saját cégét, stb-t. Igazából elég sok időt töltünk együtt szabadidőm nagyrészébe mindig vele vagyok és ő tanít ahogy csak tud tanácsokkal lát el egyszóval nagyon jó nagyapa. Anyai ágon nagyapám, és hát vele nem igazán vagyok jóba. Egyébként nyilván ez a betegség elég váratlanul jött, 67 éves szóval még bőven úgy volt, hogy elöbb végigjárom az egyetemet. Ha még kiskorúként öröklök, akkor hogyan lesz? Nem akarom ezt nagyapámtól megkérdezni, mert elég nagy bunkóság lenne odamenni, és kérdezni, hogy hogy fogok örökölni... Ha jól tudom a szülő fogja "kezelni" addig, amíg nem vagyok nagykorú, de ez mit takar, mármint mekkora önállósága lesz? Gondolok ilyenre, hogy eladja, megpróbálja elvenni és a többi, tehát az "engedélyem" nélkül szabad keze van ilyenkor? Köthet szerződéstől elkezdve bármit? Vagy az egészét rosszul tudom? Előre köszönöm szépen a válaszokat.

2017. febr. 15. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Nincs joga elvenni tőled. De azt várod hogy szegény nagyapád meghaljon??!! :(
2017. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi nem dehogy sokkal jobban szeretem, mint bárkit a családba de sajnos nem műthető a daganat, és anyám már pattog h de meg fogom szívni, mert még kiskorú leszek... (az ő kapcsolatok óta szintén k.o. (nem csodálom))
2017. febr. 15. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyapád végrendeletet ír, akkor is köteles részt kapnak gyermekei, azaz a végrendelet nélkül rájuk jutó rész legalább harmadát kell kapniuk (kivéve méltatlanság esetén).

Örökségedet az önkormányzat gyámügyi osztálya védi, ezt nálunk elég komolyan veszik.


Örökölt készpénzt számládra kell utalni, erről csak gyámhatóság engedélyével emelhetnének le a szüleid pénzt (elfogadott indok: számlával igazolt tandíj, nevedre vásárolt ingatlan). Ingatlanod nem adhatják el szülők, nem tehetnek rá jelzálogot sem.

2017. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ty
2017. febr. 15. 17:06
 5/9 kovpet ***** válasza:
100%
Nagyapád gyermeke (anyukád) nem él már?
2017. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de de mint írtam régimódi ilyen szempontból család első fiú örököl a sorban, és amit szintén írtam, hogy utálják egymást alig beszélnek stb.
2017. febr. 15. 20:00
 7/9 kovpet ***** válasza:
100%
Magyarországon az öröklést jogszabályok szabályozzák. Erről eltérni csak korlátozottan lehet és csak feltételekkel.
2017. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha anyukád él és a végrendeletett nem hívatalos akkor mindent ő örököl ha nincs testvére. Ezen kívül megtámadhatja a végrendeletett ha mondjuk ő ápolja a nagypapát.
2017. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mint mondtam régimódi család+anyámat gyűlöli az apja (nagyapám) ====> nagyobb részt én öröklöm, testvérem egy kisebbet, ANYÁM ki van zárva a HIVATALOS végrendeletből. Am 3-as a te válaszod a lényeg, ezt csak azért írom, mert itt jópáran félreértették szal ty 3-as. (Egyébként a gyámügy ha anyámnak kedve támad vásárolgatni (nekem, nagy összegért) akkor kikéri a gyámügy a véleményem, hogy evvel egyetértek-e?)
2017. febr. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!