Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szinte tönkreteszik...

A szüleim szinte tönkreteszik a húgomat. Mit tanácsoltok? Beszéljek velük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy húgom,most 13 éves(8.osztályos).Eléggé stresszes és visszahúzódó típus.Könnyen magára vesz dolgokat,de nem csodálom(mindjárt kifejtem).

Most felvételizett és nem lett túl fényes,de rossz sem(az átlaghoz képest szerintem nagyon jó lett).

Ő kb.30 körülire tippelte a matekot erre anyám:

-Ilyen rosszra tartod magad ???

29 pontos lett a matekja,egész héten sírt miatta,anyám meg még rá is dobott egy lapáttal.A nyelvtan az 40 valahány pontos lett.Miközben húgom sírt én próbáltam vigasztalni,hogy az nagyon jó,és hogy így is úgy felveszik egy gimnáziumba.Na erre anyám bejött:

-Majd kislányom mehetsz szakgimnáziumba meg irodai munkásnak !

Nagyon rosszul esett neki,én meg csak néztem,hogy hogy képes ilyet mondani.

Húgom napi szinten szorong.A dolgozatai előtt is szinte remeg és ez néha az írásán is meglátszik egy picit(láttam egy-kettő dogáját).

A matek dolgozatát sokszor emiatt rontja el,utána meg fél hazamenni ha 3-ast kap,vagy 4-est :(

Igen,otthon a 4-esért is szidás jár.Múltkor egyik töri témazárója 4-es lett apám meg elkezdte szidni:

-Miért nem tanulsz kislányom ???Kell neked folyton a gépet nyomni !

Pedig este átnéztem vele az anyagot és mindent tudott.

Matekból így is jól áll,mert mindig kijavítja a jegyeit.

Anyám először őt okolja,utána meg a tanárt,utána meg a környezetet.Hogy biztos a tanár csinál valamit,vagy hogy biztos zaj van.Ilyeneket talál ki.Attól is fél,hogy egyszer csak bemegy és kiveri a balhét.Sajnos velem is ez volt.Utána a tanár meg csak szivatott engem.

Szóval anyám mindig mást okol,és nem veszik észre,hogy pontosan ő meg apa az aki miatt fél és szorong.

Egyébként nem buta húgom.Külön tanárral és velem is átnézzük az anyagokat és tudja is mindig,csak fél hogy elrontja és hogy otthon leszidják(még ha 1 ponton is múlik).

Egész nap csak a könyvet bújja,ha hazaérek ott ül egész nap,ha kész van,ha tudja akkor is ott ül.

Esténként nem tud aludni.Már szinte dagadtak a szemei meg karikásak,mert nem tud elaludni.

Koncentrálni is nehezen tud,étvágya sincs nagyon.

Ha mondjuk nem vacsorázik,mert nem éhes,akkor anyám:

-Nem kell fogyózni kincsem,nagyon szép vagy ahogy vagy!

Ha meg mondjuk eszik,vagy fekszik:

-Miért nem mész el futni,vagy kondiba ?Kezdesz husi lenni!

Nagyanyám:-Háát neki épp hogy fogyni kéne !


Nagyon célja sincsen.Nem tud határozottan válaszolni valamire.Mindig csak Nem tudom,Nekem mindegy,Nekem mindegyik tetszik,Hát jó.

Ha tetszik neki,ha nem akkor is mindegy neki.

Motivációja sincs nagyon.Minden sportot vagy hobbit feladott pár hónap után.


Mit tanácsoltok ?Beszéljek szüleimmel ?Mit kéne mondanom szüleimnek?Nem szeretnék veszekedést generálni,mert akkor is húgom húzná a rövidebbet.


Lassan már úgy érzem,ha ez így folytatódik húgomnak pszichológus kell majd(lehet hogy már kéne neki).



2017. febr. 16. 14:41
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja,az kimaradt hogy mostanában egyre többet sír.
2017. febr. 16. 14:43
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
"Motivációja sincs nagyon.Minden sportot vagy hobbit feladott pár hónap után." Ez már helyből depresszió... anyuka meg csak lapátol rá. Sok ilyen eset van. Csak akkor veszik észre magukat mikor már tragédia történik.Ne velük beszélj először, hanem valami külső (felnőtt)szemmel látó egyénnel akivel eltervezhetitek, hogy mit is mondasz anyukádnak
2017. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
90%
Én azt tudom javasolni, hogy beszélj a húgod osztályfőnökével, hogy baj van. Onnan biztos tudnak majd kiutat találni.
2017. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
92%
Az előző jól beszél itt főleg a szülők a hibásak hogy túl sokan várnak el a kiscsajtól. Ez mostanában ilyen szülői mentalitás hogy azt próbálják csinálni a gyerekéből ami neki nem sikerült.
2017. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért baj az, hogy kicsit noszogatják, hogy tanuljon és adjon alakjára?

Engem is kicsit "rugdosni" kellett fiatalon, ahhoz hogy tanuljak, mondták hogy ha nem tanulok akkor mehetek gyárba "krampácsolni".

2017. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jeles tanuló.A legjobb az osztályban.És egyáltalán nem kövér.Olyan 166 cm körül van és 54 kg.Ez szerintem nem sok.Erősebb a testalkata,de nem kövér.Noszogatni meg felesleges,mert csinálja magától egész nap.Csak azt csinálja,meg kutyázik.Ritkán olvas valami könyvet esetleg kicsit játszik a gépen,de sosem viszi túlzásba.
2017. febr. 16. 15:22
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"-Majd kislányom mehetsz szakgimnáziumba meg irodai munkásnak !"

Megkérdezhetem, hogy a szüleid mit dolgoznak?

A szakgimnáziummal nincs semmi baj, pl. ha valaki gazdasági szakközépbe jár, és onnan gazdasági egyetemre megy tovább.

Irodai munkás? 100 ezerféle munkát lehet végezni az irodában, az 1 milliós keresetű ügyvezető igazgatótól a 80 ezres adminisztrátori munkakörig.

2017. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

lol, anno nekem is 29 lett a matek, a nyelvtan kereken 40


felvettek egy kozepes gimibe, onnan BGF, de igy is talaltam a suli mellett olyan munkat amihez csak erettsegi es angol kozep volt a kovetelmeny


azon belul elorebb leptem, most netto 450et keresek...


anno engem is igy stresszeltek hogy majd utcasepro leszek, most meg tobbet keresek mint a szuleim egyutt

2017. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Bankban dolgoznak.Apum asszem ügyfelekkel foglalkozik,anyum meg nem tudom.Szerződéseket szokott csinálni,meg régebben ügyfelezett ő is.
2017. febr. 16. 15:24
 10/25 anonim ***** válasza:
30%

A leírásod alapján, ha tényleg így zajlik nálatok a szidás, akkor nektek egyáltalán nem rossz szándékú szüleitek vannak, csak emberek, gyarlóságokkal, akik nem mindig tudják, mikor mit jó mondani, vagy nem mondani. Vagyi érdemes velük beszélni mindenképpen (sosem értem a hasonló kérdéseknél, hogy ez miért kérdés egyáltalán, az első, hogy beszélek azzal, akivel nem értek egyet, nem?)


A húgod szorong, emiatt feltétlenül és haladéktalanul szaksegítséget kell kérni, pl. pszichológushoz vinni. de szerintem nem a szüleid tették tönkre, ők legfeljebb rátesznek egy-egy lapáttal.

2017. febr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!