Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsuk le őket? Mit...

Hogyan állítsuk le őket? Mit tanácsoltok? Tapasztalatok, aki hasonló helyzetben volt?

Figyelt kérdés

Sajnos ez a hercehurca már régóta így megy...

A szülők (főleg az én szüleim) állandóan okoskodnak a lakásvásárlással kapcsolatban. Most albérletben lakunk a férjemmel, nemrég házasodtunk össze és persze gyűjtögetünk, szóval még elég friss a dolog. Mindig azzal jönnek, hogy az albérlet egy pénzkidobás (mi is tudjuk) és hogy inkább vegyünk meg egy kicsi 1 szobás lakást és majd onnan továbbállunk. Azt tudni kell, hogy mire azt megvesszük, berendezzük (még nincs is konkrét) és összeszedjük rá a pénzt az is min. 2 év (mert már van valamennyi félretett pénzünk). Mi viszont pár éven belül ha megvan a lakás, akkor babát szeretnénk, mert én is már közelebb vagyok a 30-hoz. Most nem látom értelmét egy kicsibe mennyi, hogy utána 2-3 év múlva már nagyobb lakásra kelljen cserélni? Ráadásul lehet buknánk is azon a kicsi lakáson. Mi inkább még gyűjtögetnénk 2-3 évet és vennénk egy nagyobbat hitelre, ami megfelel a mi igényeinknek és ahova baba is születhetne, mivel ha meglenne a lakás, akkor már szerintem nem várnánk nagyon vele.

Ez a téma már annyiszor előkerült és huszadszorra sem értik meg, hogy mi még gyűjtögetni szeretnénk, mert a saját tőkénk is csak pár millió ft, azzal meg úgyse megyünk egyelőre sokra. Az a baj, hogy én is leállok velük vitázni, pedig inkább rövidre kellene zárnom a beszélgetést, mert úgysem értik meg. Tudom, hogy utána jönne a részükről a sértődés, hogy "ők csak segíteni akarnak", de ez nem tanács a részükről, hanem okoskodás, így az sem érdekelne, ha megsértődnének. A mi életünk, a mi pénzünk, ne akarjanak már helyettünk dönteni. Férjem szerint persze ők most okoskodnak, de közben egyikőjük sem venne fel hitelt a mai lehetőségekkel, mert régen más volt, a kamatok sem voltak ilyen húzósak.

Hozzátenném, hogy így is stresszelek picit ezen a lakás dolgon, ők meg még rádobnak egy lapáttal.:(


2015. júl. 28. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszélj velük erreöl, közöld, hoyg ez KETTÖTÖK magánügye. És tényleg ne beszélj erröl.


Ha meg jön az "ök segíteni akarnak" szöveg, akkor megemlítheted, hogy a pokolba vezetö út jó szándékkal van kikövezve, azaz a segítség a legtöbbször rosszul sül el.

2015. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem bántásból, de miért vitatkoztok ezen olyan régóta??

Egyszerűen ha feljön mint téma akkor rögtön a szavukba kell vágni, hogy

- anya/ apa! Beszéljünk másról, ez nem téma!!!

Ha nem hagyják abba, akkor lehet velük újra közölni, hogy a téma lezárva. Ha még így sem értik meg, akkor felállsz és elmész.

De ha teleállsz velük vitázni akkor sosem fog a helyzet változni.

Nyugodtan lehet a témát ejteni.

2015. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

" Mi inkább még gyűjtögetnénk 2-3 évet és vennénk egy nagyobbat hitelre, ami megfelel a mi igényeinknek "


Szerintem is ez a jo elkepzeles.


egyaltalan nem biztos hogy a lakasvasarlas a jobb dontes anyagilag.

2015. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazatok van. nem sok értelme beköltözni egy egyszobás lyukba, utána meg 1-2 év múlva átköltözni olyanba amit szeretnétek. tényleg veszteséges lehet+ számoljunk illetékkel és ügyvédi költséggel. lehet annyi körül lenne, mint az albérleti díj arra a pár hónapra/évre, amíg itt maradtok.

mondd meg nekik, hogy köszönöd a tanácsot, de ti nem szeretnétek ezt csinálni, van konkrét elképzelésetek, nem fog változni.

2015. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Valóban a Ti magánügyetek, és ha ti így szeretnétek, akkor tényleg rövidre kell zárni a témát.


Egyébként jelzem, a szülőknek adok igazat. A mai labilis helyzetben semmi garancia, hogy 3 év múlva lesz-e állásotok. Most jól megy nektek, fel tudjátok vállalni egy akár garzonnak a valamennyi hitelét és azt tudnátok fizetni havi törlesztésben, tehát az albérleti díj helyett, ami tényleg kidobott pénz, már a sajátotokba teszitek a lóvét. Ha az albérlet mellett is tudtok félretenni, akkor itt is tudtok. És ha 3 év múlva úgy gondoljátok, hogy még mindig minden rendben van anyagilag, akkor egy garzont (kis rezsijű) röhögve el tudtok adni és továbblépni, viszont, ha valami nem várt dolog történt, és nem tudtok nagyobb lakásba menni, akkor is már a sajátotokban éltek. Én biztos így csinálnám,.

2015. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

"az albérleti díj helyett, ami tényleg kidobott pénz"


Ez az altalanos magyar szemlelet, de amugy hulyeseg. Sajnos az alacsony szintu penzugyi kulturaval fugg ossze.

2015. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid elve logikus meglátásnak tűnik szerintem sokak szerint. Az én anyukám is ezt mondogatta anno, de férjemmel akit hasonlóan a szülei beszéltek rá ráadásul egy eszeveszett nagy lakás megvételére (30 év hitel még, 30 évesen) meg kellett állapítsuk, hogy jóval okosabb döntés amikor az ember lakik kicsitt itt, ott is, mindenféle környékeken, beszívja párszor a lakások tagolásával és szép lassan kialakul benne hogy neki milyen lakás felelne meg. Hozzáteszem ez a magyar magántulajdon őrület azért gáz mert a legtöbbek tényleg 10-20-30 évekig fizetik a hitelt, miközben folyton változnak az igányek. Egy 3 kamasz gyerekkel rendelkező családnak teljesen más lakásra van szüksége, mint egy 60-as újra kettesben maradó párnak... Visszatérve a te kérdésedre, én is azokkal értek akik szerint rövidre kell vágni ezt a témát a szülőkkel. Ha szóba hozzák:

anyu/apu, hagyjuk, majd mi intézzük.

Közel 30 évesen már elég nagyok vagytok hogy olyan döntést hozzatok ami nektek jó. :)

2015. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mi életünk, a mi pénzünk, ne akarjanak már helyettünk dönteni."


Benne van a kérdésben a válasz is. Ezt kell személyreszabottan becsomagolva, szépen udvariasan, a kellő tisztelettel, de a kellő határozottsággal elmondani. És megkérni őket, hogy ne együk egymás életét, az téma állandó felemlegetésével. Szeressük egymást, ahelyett, hogy veszekednénk.

Van aki sósan szereti a káposztás cvekedlit, van aki édesen. Aki édesen szereti, ne kényszerítsük már rá, hogy sósan egye!!! Megvan a nyomós oka a döntéseteknek, kéretik tiszteletben tartani...

2015. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. júl. 28. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!